İğneli Epilasyon mu Lazer Epilasyon mu?

İğneli Epilasyon mu Lazer Epilasyon mu?

İğneli Epilasyon mu Lazer Epilasyon mu?

Güneş kendini gösterip hava daha da ısındıkça kadınlarda bir telaş başlar. İncelen kumaşlar, kısalan etek ve elbise boyları, kışın biraz da olsa saklayabildiğimiz bir gerçeği açığa çıkarır; istenmeyen tüyler. Genellikle istenmeyen tüylerden kısa süreli kurtulma yöntemlerine başvuranlar, özellikle yaz aylarında bu tüylerle baş etmek için hayli zaman ve efor harcar.

Bu sene bir değişiklik yapmaya ve tüylerden tamamen kurtulmaya karar verdiyseniz, birçok yöntem arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Bu yöntemler arasında kadınların en çok merak ettiklerinden olan iğneli epilasyon ve lazer epilasyonu Veet olarak sizin için inceledik.

İğneli epilasyon

Bu yöntemde kıl köklerine uygulanan elektrik akımı ile kılların tamamen yok edilmesi amaçlanır. Uygulama yapılan bölge ve kıl kalınlığı gibi etmenler, verilecek akımın şiddetini etkiler. İğneli epilasyon, bacak, kol gibi daha geniş bölgeler için daha uğraştırıcı ve uzun süreli bir çaba gerektirebilir.

İğneli epilasyon zararları pek bilinmeyen, bu nedenle iyi araştırılmadan uygulanan bir epilasyon biçimidir. İlk olarak acılı ve efor gerektiren bir uygulamadır. Cilde verilen elektrik akımları, doğru uygulanmazsa cilde zarar verebilir. Zaman zaman uygulama yaptıranlarda cilt yüzeyinde kalıcı lekeler oluşabilir. Aynı şekilde hassas ciltlerde kızarma, kaşınma gibi sorunlar da görülebilir.

Lazer epilasyon

Uygulama bölgesine lazer ışınları vasıtasıyla ısı gönderilir ve ısı kıl köklerini tahrip ederek kılları yok eder. Tam anlamıyla %100 kalıcı sonuçtan bahsetmek pek mümkün değildir. Belirli bir zaman sonra uygulama yapılan bölgelerde kıl yoğunluğuna göre yeniden tüylenme görülebilmektedir. Ayrıca kontrollü yapılmadığında da çeşitli yanıklar görülebilmektedir.

Alternatif yöntem yok mu?

Cildinizi tahriş etme riskini almak istiyor musunuz, önce iyi düşünün. Daha farklı yöntemlerle, güvenli ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Nasıl mı? Ağda bu sorunun ilk cevabı; çünkü yıllardır bu yöntemi kullanan kadınların elbette bildiği bir şey var!

Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ile en kısa tüyleri dahi uğraşmadan, yorulmadan alabilirsiniz. Üstelik 28 güne kadar etkilidir. Cildiniz tahriş olmaz, aksine ağda ile ölü deriden kurtulur, pürüzsüzleşir.

Acelesi olanlar ise Veet Tüy Dökücü Krem’i kullanabilir. 1 haftaya kadar pürüzsüzlük sunan Veet Tüy Dökücü Krem ile çok kısa sürede uygulama yapabilir, ardından hemen evden çıkabilirsiniz.