İpek Gibi Bir Cilt İçin Hayatınızı Değiştirin!

İpek Gibi Bir Cilt İçin Hayatınızı Değiştirin!

Kim ne derse desin bir kadının yaşını en çok yüzü ele verir. Pürüzsüz, parlak ve canlı bir görünüme sahipse cildiniz, yaş tahminlerinde hep daha genç çıkabilirsiniz. Zaten olduğundan daha genç görünmeyi, çevrenizdekileri gerçek yaşınızla şaşırtmayı kim istemez ki! Peki bunun için ne yapıyorsunuz? Sahi, sadece bakım ürünleri kullanmak yetiyor mu gerçekten?

Genç görünmenin sırrı cildinizde saklı

Cilt deyince aslında bütün vücudu kaplayan derimizi de düşünebiliriz. Ancak özellikle eller ve yüz, yaşınızı ve yaşam şeklinizi ele verir. Bu nedenle ellerinize, yüzünüze ve boynunuza ekstra bakım yapmalı, ayrıca günlük yaşamınıza da dikkat etmelisiniz. Neticede diri ve genç bir cilt ile olduğunuzdan çok daha genç görünmek sizin elinizde!

Peki ya nasıl?

Parlak ve taze görünümlü bir cilde kavuşmak için uygulamanız gereken belli başlı şeyler var. Bunları hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde vücudunuzda ve cildinizdeki değişimleri hissetmeniz kaçınılmazdır.

İşte cilt ve yüz güzelliği için Veet’ten güzellik sırları;

-Doktora ya da cilt uzmanına cilt analizinizi yaptırın. Cildinize uygun bakım ürünleri kullanın.

-Makyajınızı her akşam mutlaka temizleyin. Temizleyicinin ardından tonik ile cildinizi yatıştırın ve gece kremi ile cildinizi nemlendirin. Unutmayın, hücreler gece yenilenir. Bu yüzden gece bakımı çok önemlidir.

-Güneşte kalmayın, kış aylarında dahi güneş kremi kullanın. Güneş kremini uygulamadan önce cildinize mutlaka nemlendirici sürün. Cilt tiplerine göre farklılık göstermekle birlikte yazın 50 faktörlü, kışın 20 faktörlü güneş kremi kullanmanızı öneririz.

-Sağlıklı beslenin. Fast-food tüketimi, yağlı ve baharatlı yiyecekler, alkol, sigara ve işlenmiş gıdalar size ve cildinize zarar verir. Az yağlı, et ve balığın da yer aldığı, bol sebze ve meyveli öğünlerle sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin.

-Egzersiz yapın. Spor yapamıyorsanız bile yürüyüş ve evde çeşitli egzersizler yapabilirsiniz. Unutmayın, yüz kaslarınız için bile egzersizler mevcut!

-Parlak ve pürüzsüz görünümlü bir cilt için istenmeyen tüylerinizden kurtulun. Tüy alma yönteminiz çok önemli. Ağda, en kısa tüyleri bile kökünden almasının yanı sıra üstteki ölü deriyi temizleyerek size taze bir cilt sunar, cildinizi besler ve tüy köklerini zayıflatarak cildinize pürüzsüzlük kazandırır. Bu yüzden size Veet Ilık Ağda’yı ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları’nı öneriyoruz.