İstenmeyen Tüylerden Sonra Olabilecekler

İstenmeyen Tüylerden Sonra Olabilecekler

İstenmeyen Tüylerden Sonra Olabilecekler

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için en iyi çözümlerden biri. Öyle ki tüylerden kurtulmanızın yanı sıra uzun süreli çözüm sunması, ağda yapılan bölgede tüylerin zamanla azalması ve cilde ışıltı ve pürüzsüzlük vermesi de yararlarından sadece bazıları.

Ancak eğer iyi ağda seçilmezse veya ağda doğru uygulanmazsa, cildi tahriş edebilir, sivilce, batık gibi oluşumlara neden olabilir. Bu nedenle ağda yapmadan önce uygulama hakkında iyi araştırma yapmalı, tekniğini iyice öğrenmelisiniz.

İyi olmayan bir ağda veya yanlış uygulamaların yaratabileceği sorunları Veet olarak sizin için derledik.

Ağda sonrası sivilce

En sık rastlananlardan biri ağda sonrası sivilce olup bu sivilceleri, daha en başından çeşitli önlemler alarak engelleyebilirsiniz. Örneğin ağda yapılacak deri kremsiz, kuru olmalıdır, terli olmamalıdır. Eğer spor yapıyorsanız, spordan minimum 1 gün sonra ağda işlemine başlayın. Ağdaya başlarken, ağda yapacağınız bölgeye çok az pudra serpiştirebilirsiniz. Uygulama esnasında ise deriyi korumak için ağda bandını çok hızlı ve sert çekmemeye özen gösterin. Dilerseniz ağdadan sonra bölgeye 10-15 dakika buz da uygulayabilirsiniz.

Kıl dönmesi

Kıl dönmesinin ağdadan bağımsız olarak birçok sebebi olabilir. Örneğin kalın kıl, ince deri, kılın yanlış yöntemle alınmaya çalışılması…

Kıl kökü, derinin altında kendine yer bulur ve kıl büyümeye başlar. Derideki dokularla temas eden kıl, hücreler tarafından yabancı cisim olarak algılanır ve hücreler tarafından etrafında iltihap oluşturulur. İşte tavuk derisi görünümü böyle oluşur. Kıl dönmelerini önlemek için ilk olarak kılların çıkış yönlerine doğru ağda yapın. Cildiniz hassas olabilir, tahriş olduğunu hissediyorsanız, ağdayı bırakın. Ağda sonrasında buz uygulaması yapabilirsiniz.

Cilt kuruluğu

Eğer cildiniz çok hassas ise ağda sonrasında cilt kuruluğu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle ağdayı doğru bir biçimde uyguladıktan sonra kalıntıları iyice temizlemeli, ardından bir süre bekleyip iyi bir krem ile hafif hafif masaj yapabilirsiniz. Cilt kuruluğunu azaltmak için gün içinde bol su içmeyi ve sağlıklı beslenmeyi unutmayın.

Günümüzde en iyi tüy alma yöntemlerinden biri ağdadır. Bu nedenle bahsettiğimiz sorunları yaşamamak için iyi bir ağda markası kullandığınızdan ve ağdayı doğru uyguladığınızdan emin olun. Bunun için size Veet Ilık Ağda’yı ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları’nı öneriyoruz.

Veet uzun süre etkilidir, cildin üzerindeki ölü deriyi alır, cildi nemlendirir, size ışıltılı ve pürüzsüz bir cilt sunar. Yaz aylarında kolayca ağda yapmanın keyfine varmak ve cilt sorunlarından uzak kalmak için Veet yanınızda!