Ağda Yaparken Acı Çekmemek Mümkün mü?

Ağda Yaparken Acı Çekmemek Mümkün mü?

Ağda Yaparken Acı Çekmemek Mümkün mü?

Kadınların eski zamanlardan beri gelen iki toplanma alışkanlığı var; biri kek ve böreğin başrolde olduğu altın günleri, ikincisi de ağda saatleri. Çoğumuz arkadaşlar, komşular ya da ailedeki kadınlarla bir araya gelip salonun ortasında yaşanan ağda seanslarına sahne olmuştur. Bir arada olmak bile kadınlar için yeterince güzelken, bir de bir yandan sohbet de derinleştiğinden ağdanın acısı hissedilmez, böylece ağda çabucak ve kolayca bitiverirdi.

Günümüzde artık her şeye yetişmek biraz zor, vaktimiz kısıtlı, o yüzden de annelerimizden aşina olduğumuz ağda seanslarına pek vaktimiz yok. Ancak ağda yaparken hissettiğiniz acıyı yine de azaltabilir, bu seansları kendi çapınızda eğlenceye dönüştürebilirsiniz.

Acısız ağda nasıl yapılır diye merak ediyorsanız Veet Ilık Ağda’yı ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları’nı hazırlayın, başlıyoruz!

Acısız ağda mümkün!

Ağda ile tüyler kökünden alınır. Böylece tüylerin oluşumu ve büyümesi daha uzun süre alacağından ağda ile uzun süreli etkiyi yaşarsınız. Aynı şekilde ağda kıl köklerini zayıflattığından düzenli ağda ile tüylerinizde ciddi oranda azalma olduğunu dahi görebilirsiniz.

Bunca yararı olan ağda, elbette biraz acı verici olabilir. Ancak bu acıyı azaltmak sizin elinizde. Doğru uygulamalarla siz de acıyı minimuma indirebilirsiniz. Önerilerimize göz atın;

Zamanlama önemli: Ağda yapacağınız zamanı iyi seçmelisiniz. Gün içindeki zamanlama değil kast ettiğimiz, regl dönemleri. Regl döneminizden önceki 1 hafta ve regl sırasında vücudunuz çok hassas olacağından acı eşiğiniz düşük olur. Bu nedenle adet kanamanız bittikten 1 hafta sonra ağda yapmanızı tavsiye ederiz.

Ortam sıcaklığı önemli: Eğer ağda yapacağınız odanın sıcaklığı fazlaysa daha fazla acı hissedersiniz. Ayrıca terleme ihtimaliniz olduğundan ağdadan yeterince verim alamazsınız. Bu nedenle serin, hatta soğuk bir ortam yaratmanızı tavsiye ederiz.

Ağda bezi kullanmak önemli: Veet Ilık Ağda kullanıyorsanız ağda bezi de kullanın; çünkü ağda bezi ile ağdayı daha kolay çekersiniz. Böylece daha az acı duyarsınız.

Ağda öncesi önlem almak önemli: Ağda ile tüylerinizi çekerken acı duymamak ya da acıyı minimuma indirmek için ağda yapacağınız bölgeye biraz bebek pudrası veya mısır nişastası sürebilirsiniz. Bu, acıyı azaltacaktır.

Ayrıca hatırlatmakta fayda var ki düzenli ağda yaptığınızda bir süre sonra acı kendiliğinden azalacaktır. Bu nedenle düzenli olarak ağda yapmayı alışkanlık haline getirmenizi öneririz.