Cildiniz İçin Doğru Ürünleri Kullanıyor musunuz?

Cildiniz İçin Doğru Ürünleri Kullanıyor musunuz?

Günümüzde kadınların vazgeçilmez yaşam pratikleri arasında cilt bakımı ilk sıralarda yer alır. Gün geçtikçe daha fazla bilinçlenen kadınlar, artık hem kullanacakları üründe, hem de yapacakları uygulamalarda önce iyice araştırıyor, ardından harekete geçiyor.

Artık öyle arkadaş tavsiyesiyle, dergi önerisiyle ya da mucize sonuç beklentisiyle cilt bakımı ürünleri kullanmayı bir kenara bıraktık. Cildimize hiç dikkat etmeyip sadece bir kremin bizi tüm günahlardan arındırabileceğini düşünmek de çok eskide kaldı. Şimdi yalnızca gündüzleri değil, geceleri uyurken dahi cildimize dikkat ediyor, böylece yıllara meydan okuyoruz. Peki nasıl?

Cilt bakımıyla ilgili az çok bildiğimiz şeyler var; ancak bunların bir kısmı maalesef şehir efsanesi. Cildiniz için neler yapmalısınız ve neler yapmamalısınız, cilt bakım ürünleri arasından hangisini tercih etmelisiniz birlikte inceleyelim.

Doğru bilinen yanlışlar;

-Cildiniz için en baştan önlem almalısınız. Sonradan bakım yapmak işe yaramaz: Hayır, erken başlamanız elbette avantaj; ancak belirleyici değildir.

-Her gün cilt temizlemeye gerek yok: Hayır, var. Cildimiz nefes alır, dolayısıyla sağlıklı olabilmesi ve yenilenebilmesi için ciltteki kirlerin her gün düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

-Yağlı ciltlerin nemlendirilmeye ihtiyacı yoktur: Her cildin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Cildin su ve nem dengesini korumanız, tüm cilt tipleri için önemlidir.

-Gündüz ve gece bakım ürünleri farklı olmalıdır: Eğer cildinizde bir problem yoksa aynı ürünü kullanabilirsiniz; çünkü gece ve gündüz yapacağınız bakımın amacı cildi nemli, canlı ve sağlıklı tutmaktır. Sorunsuz ciltler için temel bakım yeterli olacaktır.

Cildiniz için doğru ürün hangisi?

Doğru ürün kullanımı için önce cilt tipinizi belirlemelisiniz. Temel olarak şu ürünleri kullanmanız önemlidir;

-Nemlendirici: Günde 2 kez cildinizi nemlendirmeye özen gösterin.

-Yüz temizleme losyonu: Makyaj yapın ya da yapmayın, günün sonunda cildinizi mutlaka temizleyin; çünkü kir vb. kalıntılar gözeneklerinizi tıkar.

-Tonik: Her akşam yüzünüzü temizledikten sonra tonik kullanmak cildinizi yatıştıracak, rahatlatacaktır.

-Peeling: Belirli aralıklarla cildinize peeling uygulamanız, cildinizin ölü derilerden arınıp tazelenmesini, parlamasını sağlar.

-Veet Yüz Bölgesi İçin Sir Ağda Bantları: Pırıl pırıl bir cildin olmazsa olmazlarından biri de ağda bandıdır; çünkü pürüzsüz cilt, aynada görmeyi en sevdiğimiz şey!