Cildinizi Denizden ve Güneşten Koruyun

Cildinizi Denizden ve Güneşten Koruyun

Yaz geldi! Sabahları gün ışığına uyanmaya, sahilde denize karşı buz gibi içeceğinizi yudumlamaya ve denizin tuzunu tüm vücudunuzda hissetmeye hazır mısınız? Güneşin yakıcı sıcağı, denizin maviliğiyle birleşip tüm yorgunluğunuzu alırken sizi rahatlatacak. Senenin tüm posasını atıp yenilenecek, tazeleneceksiniz.

Cildimiz dış etkenlere çok açık olduğu gibi ayrıca çok da hassastır. Bu yüzden yazın aşırı sıcaklarından ve denizin tuzundan kendinizi korumanız gerekiyor. Aksi takdirde güneş lekeleri, siyah noktalar, ciltte matlaşma, kuruma gibi sorunlarla yüzleşebilirsiniz. Her zamanki gibi canlı, parlak ve sağlıklı bir cilt için yaz aylarında uygulamanız gerekenleri Veet olarak sizin için hazırladık.

Mükemmel ve taze bir cilt için yapmanız gerekenler aslında gayet basit. Sadece yaz aylarında değil, ufak değişikliklerle bu kuralları her zaman uygulayabilirsiniz. Ne de olsa cilt, her zaman bakım ve özen ister!

Cilt tipinizi biliyor musunuz? Aynada kendiniz bakarak cilt tipinizi belirleyemezsiniz. Bu yüzden bir uzmandan yardım alın. Böylece cildinize uygun ürünler kullanarak ilk adımı geçmiş olursunuz.

Cildinizi nemlendirin. Cildimiz yazın güneşten ve sıcaktan kurur, matlaşır. Bu yüzden cildinizi mutlaka uygun ürünlerle nemlendirin, gün içinde nem dengesini kaybetmesine izin vermeyin.

Makyajınızı temizleyin. Güneşten kuruyan cildinize bir de makyajla yüklenmeyin. Hem hafif makyaj yapmaya özen gösterin, hem de makyajınızı günün sonunda mutlaka temizleyin. Yüzünüzü gün içinde en az 2 kez yıkayın, ferahlamayı hissedeceksiniz.

Bakım yapın. Hem yüzünüz, hem de vücudunuz için bakım yaparak cildinizi destekleyin. Yüzünüz için şunu yapabilirsiniz; yarım salatalığı 1 kaşık yoğurtla blender’da çekin. Karışımı yüzünüzde 15 dakika bekletin.

Güneş kreminizi yanınızdan ayırmayın. Yazın en yakın arkadaşınız güneş kremleridir! Sadece yüzünüze değil, kollar ve bacaklar dahil tüm vücudunuza krem sürün. Eğer cildiniz çok hassas ise minimum 50 faktörlü güneş kremi kullanmanızı öneririz.

Bol su için, düzgün beslenin. Cilt güzelliği için sağlık çok önemli. Bol su içip, sağlıklı ve düzgün beslenip, iyi uyuyarak cilt güzelliğini destekleyebilirsiniz.

Tüylere veda edin. Canlı ve pürüzsüz bir cildin en büyük düşmanlarından biri tüylerdir. Neyse ki Veet yardımınıza geliyor ve tüylerinizden, dilediğiniz yöntemle kurtulmanızı sağlıyor. Ağda için Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları’nı, krem için de Veet Tüy Dökücü Krem’i kullanabilir, yaza pürüzsüz ve bomba gibi başlayabilirsiniz.