Hamilelikte Ağda Yapmanın Sakıncası Var mı?

Hamilelikte Ağda Yapmanın Sakıncası Var mı?

Hamilelikte Ağda Yapmanın Sakıncası Var mı?

Kadın olmanın keyfi elbette hiçbir şeye değişilmez. Ancak kadın olmanın da zorlukları var. Örneğin her ay ağrılarla gelen regl, hamilelik süreci ve doğum yapmak, bir kadının hayatta en çok zorlandığı zamanlardır diyebiliriz.

Böyle dönemlerde kadınların rutin bakım ve güzellik uygulamaları aksayabiliyor ya da zorlaşabiliyor. Özellikle hamilelik döneminde yaşanan fiziksel ve ruhsal değişimler, kadınlar için alışılması zor bir sürece dönüşebiliyor.

Ortalama süresi 9 ay olan hamilelik, kadınlar için heyecanlı olduğu kadar son derece meşakkatli bir dönemdir. Vücutta yeni bir durumun var olması, bebeğin oluşma ve büyüme aşamaları derken doğuma kadar adaptasyon süreci devam eder. Öyle ki bu dönemde hormon seviyelerinin değişmeye başlamasıyla birlikte hem duygu durumunda, hem de fiziksel olarak birçok değişimi bir arada yaşar kadınlar.

Fiziksel değişimler arasında en çok görülenler, kilo alma ve tüylenmedir. Tüylenme problemi genellikle hamileliğin üçüncü ayında başlayıp doğuma kadar devam eder. Özellikle yüz, meme ucu ve karın bölgesinde sıklıkla görülen aşırı tüylenme için hamile kadınlar genellikle hangi yöntemi tercih etmeleri gerektiğini bilmezler. Öncelikle tüm yöntemler için mutlaka öncesinde doktorunuzdan onay almanız gerektiğini hatırlatarak hamilelikte ağdayı inceleyelim.

Ağda en iyi yöntem

Hamileler için en iyi yöntem, her zaman en çok kullanılan tüy alma uygulaması olan ağdadır. Ağda için Veet Ilık Ağda ya da daha pratik olması açısından Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantlarını kullanabilirsiniz. Her iki seçenekte de kıl köklerinizi zayıflatır, ağdanın eşsiz gücünden yararlanarak daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde kavuşursunuz.

Özellikle belirtmekte fayda var ki ağda yaparken temizlik ve hijyen kurallarına çok dikkat edilmesi gerektiği gibi eğer acı hissediliyorsa işlemin bırakılması tavsiye edilir; çünkü hamilelikte acı eşiği çok düşük olduğu için, vücudunuzu zorlamanız, böyle hassas bir dönemde kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Hamilelik döneminde, her ne kadar bebeğe bir zararı olup olmadığı kanıtlanmamış olsa da iğneli ve lazer epilasyonlar tavsiye edilmez. Aynı şekilde jilet de tüy köklerini güçlendireceğinden, yine tavsiye edilmeyen yöntemler arasındadır. Bu nedenle ağda ile istenmeyen tüylerinizden kurtulabilir, Veet ile pratikliği ve 28 güne kadar pürüzsüzlüğü keşfedebilirsiniz.