Hassas Ciltler İçin İstenmeyen Tüyleri Alma Yöntemleri

Hassas Ciltler İçin İstenmeyen Tüyleri Alma Yöntemleri

Hassas Ciltler İçin İstenmeyen Tüyleri Alma Yöntemleri

Vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri de cildimizdir. Vücutta en geniş alana sahip olduğu için dış etkenlere çok açıktır. Bu nedenle cildimizi iyi korumalı, ona iyi bakmalıyız.

İyi bir bakım, cildin yapısını iyi bilmekten geçer. Zira her cildin yapısı farklıdır. Özellikle hassas ciltler dikkatli ve özenli bir koruma ister. Eğer cildiniz hassas ise günlük bakımın yanı sıra istenmeyen tüylerden kurtulma gibi uygulamalarda da çok dikkatli olmanız gerekir.

Hassas ve toleranssız bir cildiniz varsa ve istenmeyen tüylerinizden kurtularak pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, uygulayacağınız özel nemlendirme ve bakımın yanı sıra tüy alma yönteminizi de iyi seçmelisiniz. Eğer doğru ürünleri, doğru markayı ve doğru yöntemi tercih etmezseniz cildinizde alerjik reaksiyon, kızarıklık, lekeler gibi sorunlar meydana gelebilir.

Hassas cilt ne demek?

Hassas cilt, dışsal etkenlere karşı kimi irritasyonlarla birlikte daha çabuk tepki veren cilttir. Hassas ciltler çoğunlukla kuru yapıdadır. Kimyasal bakım ve güzellik ürünleri kullanımı, soğuk, rüzgar gibi fiziksel durumlar, stres, sağlıksız beslenme ve yanlış uygulamalar cilde zarar verebilir ve ciltte çeşitli reaksiyonlara yol açabilir.

Tüylerden nasıl kurtulursunuz?

Hassas cilde sahip olanlar özel bakım ve güzellik ürünleri kullanmalı, tüy alma gibi uygulamalarda ise ciltlerine uygun yöntemi seçmelidir. Öncelikle cilt yapınızı doktorunuza danışmanızı ve uygun ürünler için tavsiye almanızı öneririz. Tüy alma yöntemleri için ise tavsiyelerimizden yararlanabilirsiniz.

Tıraş bıçağı, iğneli epilasyon ve lazer epilasyon gibi seçenekler hassas cildinizde reaksiyon yaratabilir. Tüm bunların yerine tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Veet Tüy Dökücü Krem size yardımcı olacak, tüylerinizden kısa bir süre içerisinde kolayca kurtulmanızı sağlayacaktır.

Veet Tüy Dökücü Krem’in çeşitleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Eğer duşta kremi uygulamak isterseniz Veet In Shower Tüy Dökücü Krem’i kullanabilirsiniz.

Uygulama öncesi ve sonrası yapabilecekleriniz

Tüyleri alacağınız bölgenin terli ya da ıslak olmadığından emin olmalısınız. Öncesinde nemlendirici vb. krem sürmemelisiniz. Tüylerinizi almadan önce uygulama yapacağınız bölgeye biraz pudra dökebilirsiniz. Tüyleri aldıktan sonra ise buzla 10-15 dakika masaj yapabilirsiniz. Buz, o bölgeyi rahatlatacaktır.