Kusursuz Bikini Bölgesine Nasıl Sahip Olunur?

Kusursuz Bikini Bölgesine Nasıl Sahip Olunur

Kusursuz Bikini Bölgesine Nasıl Sahip Olunur

Yaz yaklaştıkça havuz başında rahatlamak veya denizde yüzmek için kullanacağımız mükemmel mayoyu aramaya başlıyoruz. Bizi harika gösteren ve bizi iyi hissettiren mükemmel havuz kıyafetini bulmanın yanında, bikini bölgemizin de kusursuz biçimde düzeltilmiş, pürüzsüz ve tüysüz olmasını sağlamak istiyoruz çünkü bikini bölgesindeki görünen tüyler, dikkatleri bu güzel yeni bikinimizden başka yöne çekebilir..

Tabii ki bu işi yaptırmak için güzellik salonundan veya bir güzellik uzmanından randevu alabilirsiniz ama bu da size oldukça pahalıya patlayabilir. Veet sir ağda bantlarını evinizde kullanmanın rahatlığı ve konforu ile 28 güne kadar güzellik salonu sonuçlarına kendi kendinize ulaşmanın ne kadar kolay olduğuna şaşırabilirsiniz. Böylelikle güzellik salonu maliyetinden de kurtulabilirsiniz! Aşağıdaki rehberimizi inceleyerek bunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi keşfedin.

Adım Adım

Ağda bantlarının etkisini maksimum düzeyde gösterebilmesi adına başlamadan önce, tüylerinizin en azından yarım santimetre uzunluğunda olduğundan emin olun.[1]. Uygulama öncesinde duş alın ve hafif bir peeling ile ağda öncesinde cildinizdeki kiri ve ölü deriyi temizleyin. Ağda yapmadan önce cildinize biraz pudra uygulamak iyi bir fikir olabilir, böylece ağda cilde değil yalnızca tüylere yapışır[2]. Aynı zamanda ciltteki nemi ve yağı da emer.

Ağdayı yapmak için rahat bir yer bulun. Ortaya çıkabilecek dağınıklıktan korunmak için yere veya yatağınıza bir havlu sermeyi deneyebilirsiniz. Bir teknik yatağınızın ucuna uzanıp ayaklarınızı yere uzatmak ve başınızın altına yastık koyarak yaptığınız işi görmenizi sağlamaktır – biraz zor olabilir ama görmesi zor bölgelerde yardımcı olması için yanınızda bir ayna bulundurun.

Yeni Easy-Gelwax teknolojisi sayesinde Veet Sir Ağda Bantlarını elleriniz arasında ovalamanız gerekmez. Ağda bantlarını seçtiğiniz bölgeye yerleştirin ve ağda bandını tüylerin çıkış yönüne doğru bastırın. Cildinizi sıkı tutun, ağda bandını Easy Strip kavrama şeritlerinden kavrayarak tüylerin uzadığı yönün tersine doğru hızla çekin. Aynı ağda seansı sırasında aynı cilt bölgesine iki kere ağda yapmaktan kaçının[3]. Ağda yaptıktan sonra bölgeyi Veet’in kullanıma hazır soğuk ağda bantlarıyla aynı kutudan çıkan temizleme mendilleriyle silebilirsiniz.

Kendinizi biraz daha şımartmak istiyorsanız, şimdi de cildinizi yatıştırmak için aloe bazlı bir jel ya da losyon uygulayabilirsiniz. Tüy alma işleminden iki gün sonra ağda yapılan bölgeyi ölü derilerden arındırdığınızdan emin olun. Bu, kıl dönmesi riskini azaltır[4].

İşte bitti! Artık tüm özgüveninizle ve yeni güzel bikininizle güneşin tadını çıkarmaya hazır olabilirsiniz![1] http://www.wikihow.com/Prepare-for-a-Bikini-Waxing

[2] http://www.wikihow.com/Wax-Your-Bikini-Area-at-Home

[3] http://www.veet.us/products/wax-strips/cold-wax/veet-ready-to-use-wax-strips-hair-remover,-bikini,-underarms-face/

[4] http://hairremoval.about.com/od/bikiniwaxing/ht/wax-bikiniarea.htm