Tüy Dökücü Krem Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Tüy Dökücü Krem Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Tüy Dökücü Krem Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Piyasada birçok farklı depilasyon metodu olmasına rağmen çoğu kadın tüy dökücü kremlerin kendilerine en uygun yol olduğunu söylüyor. Tüy dökücü kremler, vücudun birçok farklı bölgesindeki tüyleri almak için kolay ve acısız bir yol. İşte tüy dökücü kremlerin tüy alma konusunda neden devrim niteliğinde olduğu ve sizin için neden ideal seçenek olabileceği hakkındaki bilgileri burada bulabilirsiniz.

 

Nasıl etki ederler?

Tüy dökücü kremler vücudunuzdaki kıl kökleri güvenli bir biçimde etkileşime giren belli alkali kimyasallar içerirler. Keratini (saç ve tüylerinizin protein yapıtaşı) parçalayarak zayıflamasını ve çözünerek kıl kökünden kopmasını sağlarlar. [1] Bu da tüyleri, kullanıcının kremle birlikte kolaylıkla silip, temizleyebileceği bir kıvama getirir.

 

Avantajlar ve Dezavantajlar

Tüy dökücü kremler özellikle ağda ve tıraşa kıyasla vücut tüylerini almanın en acısız yollarından biridir. Bacaklarınızdaki geniş tüylü bölgelerdeki kıllardan kurtulmak için harika bir yöntemdir ama aynı zamanda bikini bölgesi gibi daha küçük, ulaşılması zor bölgelerin üstesinden gelmek için de idealdir. Veet Tüy Dökücü Krem ise uygulamayı çok kolaylaştırır! Kremi, uygulayacağınız bölge üzerine yayın ve temizlemeden önce birkaç dakika bekleyin (Önerilen uygulama sürelerinin ne kadar olduğunu görmek için kullanım talimatlarını okuduğunuzdan emin olun). Bu sürede dişlerinizi fırçalamaktan banyoyu doldurmaya kadar çeşitli işlerinizi yapabilirsiniz.

Duşta tüy dökücü krem kullanmak da pratik bir seçenektir ve çok temiz bir uygulama sunar! Duş sırasında tüy dökücü kremin aldığı tüyler akıp gider.  Eğer duş sırasında uygulama yapmak istemiyorsanız spatula ile kullanabileceğiniz tüy dökücü kremleri de deneyebilirsiniz. Ancak uygulama yaptıktan sonra ilgili bölgeyi yıkayıp iyice duruladığınızdan emin olun.

Birçok kozmetik mağazasında bulunabilen tüy dökücü kremler, güzellik salonuna gitmeye kıyasla çok daha ucuz seçenek olabilir ve dolayısıyla bütçenize uyması daha kolaydır. Bunun yanısıra, tıraş sonucu oluşabilecek kesikler ile karşılaşma riski de yoktur. Veet Tüy Dökücü Krem tıraş bıçağına göre iki kata kadar süren pürüzsüzlük sağlar. Cildin yüzeyinin hemen altında, kıl köklerine etki ederek istenmeyen tüylerin köke yakın olarak çözünmesini sağlar. [2] Aynı zamanda, tekrarlı kullanım sonucu tüylerin daha seyerek çıkmasına olanak tanır.

Eğer hassas bir cilde sahipseniz, reaksiyon göstermesi nedeniyle tahriş olmasından endişe edebilirsiniz. Neyse ki Veet’in, yatıştırıcı özellikleriyle bilinen Aloe Vera ve E vitaminiyle zenginleştirilmiş, hassas ciltlere özel geliştirilmiş tüy dökücü kremlerini deneyebilirsiniz. Ancak bir reaksiyona sebep olmadığından emin olmak için kremi uygulamadan en az 24 saat önce bir alerji testi yapmanızı öneririz. Eğer ürün üzerinizde istenmeyen bir reaksiyon gösterirse bunun sizin için doğru yöntem olmayabileceğini anlamış olursunuz. Unutmayın ki, kremi çatlamış ya da tahriş olmuş cilt üzerinde kullanmak asla iyi bir fikir değildir[3].

Eğer tüy dökücü kremleri denemeyi düşünüyorsanız Veet’in kapsamlı ürün portföyüne bakmayı unutmayın. [1] http://health.howstuffworks.com/skin-care/beauty/hair-removal/hair-removal-creams1.htm

[2] http://enlightenme.com/hair-removal-cream/

[3] http://www.hairfinder.com/techniques/hair_removal_creams2.htm