Tüy Dökücü Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tüy Dökücü Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü krem, en basit tanımıyla tıraş bıçağının hassasiyeti ve ağdanın dişleri sıkmanıza neden olabilecek anlık acısı yanında tüylerden rahat ve kolay bir biçimde kurtulmanızı sağlar. Tüy dökücü kremler evde istenmeyen tüylerden kurtulmanın hızlı, pratik ve güvenli yolu olarak hayatımızda yer ettiler.

Tüylerin zayıf olduğu yerlerde tüyleri alan kremler, tüy eğer güçlü ise etkili bir biçimde tüyü zayıflatarak kopararak tüylerden birkaç dakika içinde kurtulmanızı sağlar. Elbette her cildin hassasiyet ölçüsü farklıdır, bu yüzden kendinize uygun olan çeşidi bulmak için önce minik bir test yapın. Daha geniş bir cilt yüzeyinde tüyleri almadan önce kremi cildinizin küçük bir bölümüne uygulayarak cildinizin tepkisini ölçün.

Tıraş bıçağı yerine tüy dökücü krem kullanmak birçok yararı beraberinde getirir.

Yeni çıkan tüylerin görüntüsüne maruz kalmazsınız

Tüy dökücü kremler tüyleri cilt altı yüzeyden alırken tıraş bıçağı tüyü, cildin üzerinden keser. Tüy dökücü krem kullanarak yeni çıkan tüy görüntüsünden tıraş bıçağından çok daha fazla sürede; 4 güne kadar uzak kalabilirsiniz.

Daha yumuşak tüyler

Tıraş bıçağı kullandığınızda tüyler yüzeyden kareli olarak kesilir. Tüy dökücü krem ise tüyü zayıflatıp konik uçlu olarak döker, bu da yumuşak bir dokunuş sağlar. Zamanla, aldığınız tüylerin daha iyi ve daha yumuşak çıktığını görürsünüz –tabi ki ağda etkisinde olmaz; ancak kesinlikle etkisini hissedeceğiniz ölçüde olur!

Hızlı ve acısız

Bu, tüy dökücü kremlerin en belirgin, en açık ve en önemli özelliği olabilir. Çok kolay bir süreci var, kremi veya spreyi duşta veya duş öncesinde uygulayabilirsiniz, hem de neredeyse hiç ekstra çaba göstermeden; çünkü tıraş bıçağı ile uğraşmanıza gerek kalmaz, acı riski minimumdur ve tıraş bıçağının oluşturabileceği kabarıklıklar geçmişte birer anı olarak kalır.

Yeni çıkan tüylerin kirli görünümünden uzak, uğraşsız ve acısız olması gibi yararlarıyla aradığınız yöntemi buldunuz. Şimdi o tıraş bıçağını bırakın ve Veet Tüy Dökücü Krem’lerden cildinize uygun olan çeşidi seçerek, kremlerin muhteşem yararlarından faydalanın.