Tüyleri Azaltmak İstiyorsanız Bunu Yapın

Tüyleri Azaltmak İstiyorsanız Bunu Yapın

Kadınlar için ‘giy-çık’ en büyük lükslerden biridir. Şortunuzu ya da mini eteğinizi giydiğinizde herkesin gördüğü sadece giysiniz olur, hiçbiri o şortu ya da eteği giymek için gösterdiğiniz çabayı bilmez. İşte kadın olmanın zorluklarını en çok da bu hazırlıklar esnasında hissederiz.

 

İstenmeyen tüylerden kurtulma, kadınların en çok mücadele verdiği sorunlardan biridir. Özellikle bahar ve yaz aylarında tüyler tam bir baş belası olur ve kişisel bakım zamanının büyük bir bölümünü kapsar.

 

Her kadın, kendi vücuduna ve tüy yoğunluğuna göre farklı yöntemler kullanır. En çok kullanılan yöntemler ağda, tıraş bıçağı ve tüy dökücü kremlerdir. Her yöntemin kendine göre artıları ve eksileri olduğu gibi kimileri ilerleyen zamanda tüyleri azaltmanıza hatta tüylerden tamamen kurtulmanıza dahi yardımcı olabilir. O yüzden tüylerden kurtulma yönteminizi bilinçli olarak seçmeniz gerekir.

 

Tüyleri azaltmak mümkün mü?

 

İstenmeyen tüyleri almak yeterince can sıkıcı bir durumken, bir de bunu sık aralıklarla yapmak zorunda kalmak keyfinizi daha da kaçırabilir. Bunu ne kadar eğlenceli hale getirebilirsiniz, bilemiyoruz; ancak bu süreyi olabildiğince uzatmak sizin elinizde. Ve evet, tüyleri azaltmak mümkün!

 

Tıraş bıçağı pratikliği nedeniyle çok kullanılan bir yöntem olmakla birlikte kıl köklerini güçlendirip, tüylerin daha sert ve koyu renkte çıkmasına neden olur. Ayrıca etkisi birkaç günden ibarettir. Yani sadece anlık çözüm sunar.

 

Eğer uzun süreli bir etki ise beklentiniz, ağda sizin için en iyi seçeneklerden biridir; çünkü ağda beklentilerinizi büyük ölçüde karşılar. Hem tüy azaltıcı krem gibi ekstra bir ürün kullanmamış olursunuz, hem de ağda ile hem cildinizi tazeler, hem de tüylerden kurtulursunuz. Nasıl mı? Ağda kıl köklerini zayıflatır ve düzenli kullanımla zamanla o bölgede tüyleri azaltır, tüyleri çekme esnasında üstteki ölü deriyi de alır ve size taze bir cilt bırakır, ayrıca cildi nemlendirir, yumuşatır, pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

 

Klasik ağdayı tercih edenler için Veet Ilık Ağda, ağda bandı ile daha kısa sürede ve daha pratik çözüm arayanlar için ise Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları en iyi seçeneklerdir. Kendinize bir iyilik yapın ve Veet kataloğunu inceleyerek tüylerinizden kurtulmak için büyük bir adım atın!