Uykudan Önce Bunları Mutlaka Yapın

Uykudan Önce Bunları Mutlaka Yapın

Yıpranmış, mat ve bakımsız bir yüz sizi yorgun ve mutsuz gösterebilir. Bu da enerjinizin düşmesine, aynaya her baktığınızda suratınızın asılmasına ve yüzünüzün yıllara direnemeyip daha çabuk etkilenmesine neden olur. Elbette ki hiçbir kadın bunu istemez. Peki yüzünüzdeki ışığı, cildinizin parlaklığını nasıl koruyorsunuz?

Yüz bakımı nasıl yapılır diyorsanız, Veet’in güzellik sırlarıyla ışıl ışıl, diri ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz!

Aynaya gülümseyin

Gün içinde uygulayacağınız birkaç basit kural ve hayatınızda yapacağınız kimi değişikliklerle siz de aynada harika bir kadınla karşılaşabilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Aslında hiç zor değil. Ne dersiniz, başlayalım mı?

Hücreler gece yenilenir. Bu yüzden öncelikle şunu bilmelisiniz; hedefimiz cildi tazelemek ve yenilenmesine yardımcı olmak. Gündüz cildimizi desteklersek, gece hücre yenilenmesini artırarak daha genç bir cilde sahip olabiliriz.

Cildinizde görmek istemeyeceğiniz bazı şeyler vardır. Bunlar bir sağlık problemi olabileceği gibi sadece doğru bakımı uygulamama, dış faktörler ya da ilerleyen yaş nedeniyle de ortaya çıkabilir. Nedir bunlar; siyah nokta, sivilce, cilt lekeleri, kırışıklıklar, göz torbaları ve genişleyen gözenekler. Bu sorunlardan kurtulmak için ihtiyacınız olan iyi bir bakım.

Cildi yenilemek ve tazelemek için ne yapabilirsiniz?

-İlk olarak bir doktora ya da uzmana görünerek cilt tipinizi öğrenin. Yapacağınız tüm işlemlerin cildinize uygun olması en hassas nokta.

-İkinci kural ise cildinizin her zaman temiz ve nemli olması gerekiyor. Temiz bir cilt, yapacağınız tüm bakımlar için de birinci adımdır. Cildinizi her zaman nemli tutmak için ise cildinize uygun nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

-Gün içerisinde ağır makyaj yapmayın. Fondöten gibi cildi kaplayan uygulamalar, cildin nefes almasını engeller.

-Cilt bakımına önem verin. Çeşitli peeling ve maskelerle ciltteki ölü deriyi atabilir, taze ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bu genel bakımların yanı sıra bir de uykudan önce mutlaka uygulamanız gerekenler var. Bunlar, her gün itinayla yapılması gereken temel bakımlardır;

-Makyajınızı her gün temizleyin.

-Yüzünüzdeki bölgeler için özel olarak geliştirilen temizleyiciler kullanın. Örneğin göz çevresi için ayrı, yüz için ayrı temizleyiciler kullanın.

-Ardından gül suyu ya da bir tonikle cildi yatıştırın.

-Dilerseniz bir buz kalıbı ya da buz kalıbından çıkardığınız maden suyu ile cildinize soğuk masaj yapabilirsiniz.

-Yüz için geliştirilen egzersizleri haftada birkaç kez yaparak sıkılaşmasını sağlayın.