Vücuttaki Hassas Bölgelere Ağda Yapma İpuçları

Vücuttaki Hassas Bölgelere Ağda Yapma İpuçları

Vücuttaki Hassas Bölgelere Ağda Yapma İpuçları

Yaz kapıda. Kışlıkları kaldırıp, bahar ve yazlıkları indirme, havalandırma, yepyeni mevsime hazırlanma zamanı geldi de geçiyor bile. Şimdiden mini etekler, renkli şortlar, tiril tiril bluzları sokakta görmeye başladık. Durum böyle olunca gözler bir anda istenmeyen tüylere ve ağdaya odaklanıyor; çünkü ince ince giyinmeye başladığımız şu günlerde artık tüyler daha fazla dikkatimizi çekiyor.

Tüylerden kurtulmak için birçok yöntem olduğu düşünülürse, pürüzsüz olmak aslında hiç zor değil. Tabi hangi bölgeye uygulama yapacağınızı, hangi bölgedeki tüylerden rahatsız olduğunuzu daha en baştan belirlemek koşuluyla…

İstenmeyen tüyleri almanın en zor tarafı, hassas bölgelerdir. Adı üstünde hassas bölgeler daha fazla acı verebilir, bulunduğu yer gereği tüyleri almak için biraz daha fazla uğraşmak gerekebilir. Peki vücuttaki en hassas bölgeler nerelerdir derseniz hemen yanıtlayalım; bikini bölgesi, yüz ve koltuk altı.

Yüze, koltuk altına ve bikini bölgesine nasıl ağda yapılır diye düşünmek yerine harekete geçme ve tüylerden kurtulma zamanı!

Hassas bölge özel önem ister

Eğer hassas bölgelerinizdeki tüyleri alacaksanız, tüy dökücü krem ve ağdayı tercih ederek kısa sürede etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Veet Tüy Dökücü Krem ile zamandan kazanarak hızlı bir biçimde uygulama yapabilir, 1 haftaya kadar pürüzsüz ve ışıltılı cilde sahip olabilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları’nı tercih ederek en kısa tüyleri bile alıp

28 güne kadar etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hassas bölgelerde tüy alımı için bunlara dikkat etmenizi öneririz; 

-Eğer cildiniz çok hassas ise bir doktora danışın ve hangi yöntemlerin size uygun olduğunu öğrenin.

-Mutlaka kaliteli ürünler kullanın. Veet kataloğunu inceleyerek size en uygun ürünü seçebilirsiniz.

-Ağda yapacağınız bölgenin tüylerini bir makas yardımıyla olabildiğince kısaltın. Böylece ağda ile tüyleri daha kolay çekebilirsiniz.

-Ağda öncesinde cildin kuru olduğuna emin olun. Nemlendirici vb. kremleri ağdadan önce değil, sonra sürün.

-Regl dönemlerinde vücut daha hassas olacağı için ağdayı regl kanamalarından 1 hafta sonra yapmaya özen gösterin.

-Ağdadan sonra hemen duş almayın, ortalama 1 gün bekleyin.