Yılların İzini Yüzünüzde Taşımayın

Yılların İzini Yüzünüzde Taşımayın

Gerçekten yaşlanmayı geciktirmek mümkün mü? Elbette!

Aslında her şey size bağlı; ne yediğinize, ne kadar spor yaptığınıza, hangi ürünleri kullandığınıza ve cildinize gerçekten ne kadar özen gösterdiğinize…

Geçen yıllar en çok da ellerimizde ve yüzümüzde izler bırakır. Eller için yapacak çok bir şey olmasa da yüz için botoks gibi çeşitli estetik uygulamalar var; fakat her şey geç olmadan daha en başından önlem alsanız daha güzel olmaz mı? Ne dersiniz?

Yaşınız kaç olursa olsun parlak ve pürüzsüz bir cilt hayal değil. Nasıl mı? Başlıyoruz!

-Güneşten sakının. Yaz aylarına adım adım yaklaşırken, güneşe dikkat edin. Güneş ışınları, derinin daha hızlı yaşlanmasına neden olur. Yüksek faktörlü güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

-Şekeri azaltın, düzgün beslenin. Şeker, yaşlanmayı direkt etkileyenlerden biridir.

-Mimiklerinizi azaltın. İlk başta kulağa garip gelse de özellikle 30’lu yaşlar itibariyle mimikler, kırışıklık olarak yüzümüze yerleşir.

-Çok makyaj yapmayın. Makyaj ürünleri cildin nefes almasını engeller ve cildin daha çabuk yaşlanmasına neden olur. Bu yüzden fondöten, pudra gibi cildinizin nefes almasını engelleyen makyaj ürünlerini sık kullanmayın.

-Nemlendirici ve diğer cilt bakım ürünlerini kullanın. Cildinizi her gün nemlendirmenin yanı sıra yaşınıza ve cildinize uygun bakım ürünleri kullanın. Bakım ürünleriyle cildiniz parlar, zamana karşı koruma altında olur. Eğer 35-40 yaş civarındaysanız yaşlanmayı geciktirici ürünlere başlayabilirsiniz. 35 yaş öncesinde bu ürünleri kullanmak tavsiye edilmiyor.

-İstenmeyen tüylere veda edin. Genç ve parlak görünümlü bir cildin en büyük düşmanlarından biri de istenmeyen tüylerdir. Tüyler, sizi sönük ve bakımsız gösterir. Bu yüzden cildinizdeki tüylerden shea yağı katkılı Veet Naturals Yüz Bölgesi İçin Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ile kurtulun. Cildi nemlendiren ve dokunulası pürüzsüzlüğe kavuşturan bu ağda bandı ile tüylerden kurtulurken cildinize bakım da yaparsınız.

-Mutlu olun. Evet, mutlu olun; çünkü sürekli stres ve sinir altında olmak vücudunuza zarar verir. Meditasyon veya yoga yapın, açık havada bol bol vakit geçirin, kitap okuma gibi sevdiğiniz aktivitelere zaman ayırın, kendinizi dinleyin ve kendinizi sevin. Hiçbir şeyi çok ciddiye almayın. Unutmayın ki sizden tek bir tane var.