Yaz Aylarına Adım Adım: Hazırlıklar Başlasın!

Yaz Aylarına Adım Adım: Hazırlıklar Başlasın!

Yaz Aylarına Adım Adım: Hazırlıklar Başlasın!

Her mevsim çok güzel elbette; ama çok soğuk ve kapalı havasıyla kış mevsiminden galiba biraz sıkıldık. Toprağın uyandığı, doğanın canlandığı bahar mevsimi ve güneşin içimize aktığı yaz aylarını özlemeye başlamıştık ki güneş tepede yükselmeye ve içimizi kıpır kıpır etmeye başladı bile. O zaman yazı bomba gibi karşılamaya ne dersiniz? Mini etekleri, şortları dolaptan çıkarın, hazırlıklara başlıyoruz!

Kış aylarının ağırlığını bir kenara bırakmak ve yaza harika bir başlangıç yapmak için liste gayet basit aslında. Birkaç adımla kısa sürede bakımlı ve dikkat çekici olabilir, dilediğiniz kıyafeti üzerinizde çekinmeden taşıyabilirsiniz.

Selülitlerden kurtulun

Portakal kabuğu görünümü olarak da bilinen selülitler her kadının kabusudur. Selülitleri minimuma indirmek için sadece yaz başlangıcı değil, bütün yıl dikkat etmeniz gerekiyor. Asitli ve kafeinli içecekler, yağlı ve çok baharatlı yiyecekler, az su tüketmek, spor yapmamak selülit oluşumuna neden oluyor. O yüzden sağlıklı beslenin, bol su için ve size uygun programı belirleyerek mutlaka spor yapın.

Ölü deriyi atın

Mükemmel bir yaz bakımı için ilk kural, cildin üst tabakasındaki ölü deriyi atmaktır. Böylece taptaze, ışıl ışıl bir cilde sahip olursunuz. Ayrıca yapacağınız tüm bakımları taze cilde uygularsınız. Bunun için evde tüm vücudunuza kese yapabilir veya hamama gidebilirsiniz.

İstenmeyen tüylere veda edin

Güzel olmanın ilk kuralı, bakımlı olmaktan geçer. Eğer tüylerden kurtulmazsanız, ne kadar bakım yaparsanız yapın istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Bu yüzden Veet’in vücudun her bölgesine uygun ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Veet Kullanıma Hazır Soğuk Ağda Bantları, Sıcak Ağda veya Tüy Dökücü Krem seçeneklerinden size uygun olanı seçebilir, vücudunuzda muhteşem pürüzsüzlüğe ulaşabilirsiniz.

Yaz aylarında özellikle bikini bölgesi ve bacaklardaki tüyler çok dikkat çeker. Bu yüzden bugüne kadar tıraş bıçağı gibi seçenekleri tercih etmiş olabilirsiniz. 28 güne kadar etkili, kullanımı pratik Veet Sir Ağda Bantları ile bikini bölgesine ağda nasıl yapılır diye düşünmeden, yaz aylarını pürüzsüz bir ışıltıyla geçirebilirsiniz.

Cildinizi nemlendirin, güneşten koruyun

Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarına dikkat etmek gerekiyor; çünkü güneşte fazla kalmak cildinize zarar verebilir. Bu nedenle yüksek faktörlü güneş kremlerini her gün kullanmalısınız. Kış aylarında da daha düşük faktörlü güneş kremleri işinizi görecektir. Önemli bir nokta da güneş kremini sürmeden önce cildinizi mutlaka iyi bir nemlendirici ile nemlendirmeniz gerektiğidir. Böylece yaz nedeniyle kuruyan cildinize gereken nemi sağlayarak daha parlak ve yumuşak olmasını sağlarsınız.

Tatil planları için geri saymaya, güneşle dans etmeye, yazın tadını çıkarmaya hazırlanırken bedeninizi de hazırlamayı unutmayın, güneş gibi parlak ve pürüzsüz cilde sahip olun!