agda-cesitleri-ve-aralarindaki-farklar

   Ağda Çeşitleri Nelerdir?

   Bacak, yüz, kol, koltuk altı ya da bikini bölgesi… Vücudunuzdaki tüyleri almaya karar verdiğinizde bunun için farklı ağda uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Üstelik bunun için güzellik salonuna gitmenize ya da uzman olmanıza gerek yok. Cilde direkt uygulanan, ağda bezi ya da elle çekilen geleneksel ağda ya da kullanıma hazır sir ağda bantları ile ev konforunda, kolayca tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Geleneksel ağda çeşitleri ve kullanımları oldukça farklı niteliklere sahiptir. Sir ağda bantları ile geleneksel ürünler içerik olarak benzerlik gösterse de özellikle sonuç alma ve uygulamada ikisi çok farklı özellikler taşır.

    

   Ağda çeşitleri nelerdir?

   1. Çam sakızı ağda: Geleneksel tüy alma yöntemlerinin bu en eski tarifini şeker, limon suyu ve su oluşturur, kaynatılarak hazırlanır. Diğer çeşitlere göre daha çok deneyim ve zaman gerektirir.
   2. Roll- on ağda: Bu çeşitler genellikle ısıtma sistemleriyle birlikte satışa sunulur. Uygun ısıya gelen roll-on yüzeye uygulanır ve ağda bandı kullanılarak tüyler çekilir.
   3. Kartuş ağda: Kartuşlar tıpkı çam sakızı gibi sıcak suda ısıtılarak kullanılır ve cildinize zarar vermeyecek ama aynı zamanda ağdanın etkili olabileceği sıcaklığı doğru ayarlamak gerekir.
   4. Kalıp ağda: Reçinenin farklı yöntemlerle işlenmesinden elde edilen bu çeşitler, cilde spatula ile uygulanır ve elle çekilerek tüyler alınır.
   5. Boncuk ağda: Bu tüy alma yöntemini kullanırken bir ağda ısıtıcısına ihtiyaç vardır. Eriyen karışım spatula yardımı ile sürülür, bezle ya da elle çekilir.
   6. Sir Ağda: Çam sakızı ağdadan farklı olarak kaynatılmadan, ısıtılarak hazırlanan sir ağda spatula yardımı ile sürülerek bezle çekilir.
   7. Sir ağda bantları: Geleneksel ağda çeşitlerinden farklı olarak ağda ve ağda bandının ayrı ayrı kullanım zorluğunu ortadan kaldıran sir ağda bantları uygulamasında, bir ısıtıcı ya da ekipmana ihtiyaç duyulmaz.

    

   Geleneksel ağda nedir?

   İstenmeyen tüyleri almanın en eski yöntemlerinden olan geleneksel ağdaların ilk örnekleri evlerde yapılan şeker ve limon suyu içeren karışımlardır. Kaynatarak hazırlanan karışım, spatula ile cilde uygulanır. Soğuyan ve katılaşan ürün, bir seferde tek parça olarak elle ya da bant ile çekilir. Günümüzde farklı aparatlar ve şekillerle üretilse de bu geleneksel yöntem, artık yerini kolay kullanıma ve kıl köklerini zayıflatan sir ağdaya bıraktı. Geleneksel yöntemde evde yapılan karışımlar ya da çam sakızı gibi malzemeler kullanılır. Bu ürünler, tüyleri kökünden alır, ancak cildi tahriş olmaktan koruyan içerikler ve önlemler . Ayrıca şekerli yapısı gereği geleneksel ağdalar kıl köklerini de beslediğinden günümüzde eskisi kadar tercih edilmez. Geleneksel ağdanın yanı sıra kökleri ve tüyleri tamamen alan ve hiçbir iz bırakmayan brezilya ağdası da günümüzde tercih edilen yöntemlerden biridir.

    

   Geleneksel ağdanın dezavantajları nelerdir?

   Geleneksel ağdayı hazırlarken doğru sıcaklığı ayarlamanız çok önemlidir. Tahrişleri önlemek için ağdanın gerekenden daha sıcak olmamasına dikkat etmek gerekir ve bu da özellikle ilk uygulamalarda sıcaklığı ayarlayamama kaynaklı cilt yanığı riskini artırır. Diğer yandan karışım yeterli ısıda olmazsa tüylere yapışmaz ve cildinizde istediğiniz sonucu da almanız zorlaşır. Özellikle ilk kez ağda yapıyorsanız cilt sağlığınızı riske atmadan tüylerinizi almanız önemlidir. Kullanıma hazır sir ağda bantları sayesinde hiç tecrübeniz olmasa bile kolayca tüylerinizi alabilirsiniz. Herhangi bir ısıtıcı gerektirmeyen sir ağda bantları tüy alma işleminizi kolaylaştıran etkili sonuçlar için idealdir. Geleneksel karışımlar sir ağda bantlarının aksine önceden uzun bir hazırlık yapmanızı gerektirir. Eritmek ve kullanıma hazır hale getirmek, uygun ölçüdeki bantları temin etmek, hijyen için gerekli önlemleri almak gibi aşamalar size zaman kaybettirecektir. Oysa kullanıma hazır sir ağda bantları, ön hazırlık gerektirmez. Tek yapmanız gereken sir ağda bantlarını paketinden çıkarmak ve en hassas bölgelerde bile tüylerinizi güvenle, kolayca almak.

    

   Sir ağda bandının avantajları nelerdir?

   Ağda, diğer tüy alma yöntemlerine göre acılı bir işlem olarak bilinir. Sir ağda bandının en büyük avantajı özel formülleri ve kullanım kolaylığı ile her cilt tipinde uygulanabilir olmasıdır. Ağda ile acı kavramlarının birlikteliğini yıkan sir ağda bantları, her cilt tipi için acısız pürüzsüzlüğe giden yolu böylece açıyor. Ağda yapmaya yeni başlamış ya da bu konuda henüz pratiklik kazanmamış olabilirsiniz. Sir ağda bantları, tüyleri kökünden alan, uygulaması en kolay yöntemdir ve yeni başlayanlar için bile mükemmel sonuçlar yaratır. 1,5 mm uzunluğundaki tüyleri bile tek seferde alması, ön hazırlık gerektirmemesi ve vücudun her bölgesinde kolayca uygulanması sayesinde çok kısa sürede pürüzsüz bir tene kavuşmanızı sağlar. Üstelik Veet teknolojisi, artık sir ağda bantlarını ellerinizin arasında ısıtmanıza gerek kalmadan kullanmanızı sağlıyor. Easy-Gelwax teknolojisi sayesinde zahmetsiz, zamandan tasarruf ettiren kolay ve pratik bir şekilde tüylerinizi alabilirsiniz.

    

   Veet sir ağda bantları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için linke tıklayabilir, satın al butonuyla kendinize uygun Veet sir ağda bantlarını satın alabilirsiniz.