agda-mi-jilet-mi

   Ağda mı, Jilet mi?

   Tüyleri almak, alırken de uygulanacak yolu seçmek tamamen tercih meselesidir. Kullanılabilecek çeşitli tüy alma yöntemlerden beklentilerinize ve zamanınıza uygun olanı seçip, ipeksi bir tenin tadını çıkarabilirsiniz. Fakat daha uzun süreli sonuçlar ve pürüzsüz bir cilt için hangi yöntemin daha etkili olduğunu bilmenizde fayda var. Örneğin ağda yapmak kılları kökünden alırken, tıraş bıçağı tenin üzerinden hızlıca tüyleri kısaltır. Böyle bakınca jilet kullanmak daha pratik gibi görünebilir. Ama uzun vadede ağda ile tüyler daha geç çıkarken, tıraş bıçağını neredeyse her gün kullanmanız gerekir. Bu nedenle ağda yapmanın hem cildinizin daha yumuşak olması hem de uzun vadede etkili sonuçlar elde edebilmeniz açısından tıraş bıçağından daha başarılı olduğu söylenebilir.

   Ağdayla alınan tüyler daha yumuşak çıkar

   Jilet tüyleri kalınlaştırır mı, kullandıkça tüylerim sertleşir mi diye endişeleniyorsanız, ağda yapmak sizi bu dertlerden kurtarabilir. Tıraş bıçağı tüyleri yüzeyden keserek, kılların uçlarını kalınlaştırır ve sertleştirir. Bu da cildinizde elde etmek istediğiniz pürüzsüzlük hissinin çok kısa sürmesine sebep olur. Fakat ağda yapmak, kılları kökünden alan bir yöntem olduğu için, tüyler uzama aşamasındayken rahatsız edici sertlikler ve sivrilikler oluşmaz. Böylece ipeksi ve yumuşak bir tenin tadını daha uzun süre çıkarabilirsiniz.

   Ağda yapılan tüylerin rengi zamanla açılır

   Ağda yapmak, tüyleri kökünden aldığı gibi, doğru bileşenlerle geliştirmiş formüllere sahip ürünlerle, tüy kökleri zayıflar ve tüylerin rengi zamanla açılır. Kılları alırken kökleri değil sadece cildi besleyen formülü, elde ısıtmaya gerek olmadan hızlıca kullanabileceğiniz pratik formu ile Veet sir ağda bantları, uzun vadede tüylerinizin zayıflamasını ve azalmasını sağlar. Bu açıdan bakıldığında, ağda yapmanın tıraş bıçağının sunduğu pratikliğe çok yakın olduğunu görebilirsiniz.

   Tüyleri alırken kullanılan jilet kıl kökünü güçlendirir mi?

   Tıraş bıçağı kıl köklerine ulaşmadığı için direkt olarak bir etkisi olduğu söylenemez. Fakat jiletin kestiği tüyler daha sert bir form alarak uzar. Bu da daha kalın ve güçlü kıllar oluşmasına sebep olur. Bu sebeple, uzun vadede tıraş bıçağı kullanım sıklığının artırılması gerekir. Kırılarak uçlarından sertleşen tüyleri zaman ilerledikçe gün aşırı tıraş etme ihtiyacı hissedilebilir. Bu noktada akıllara ‘jilet tüyleri artırır mı?’ sorusu geliyor. Kılları alırken kullanılan tıraş bıçağı, daha zayıf köklü, ince yapılı tüyleri de derinin üzerinden kestiği için, zayıf formlarını bozar ve o tüyleri de sert kıllara dönüştürür. Ağda yapmak kılları kökünden aldığı için bu tarz tüylerin yapısında bir değişiklik yaratmazken, jilet kullanımı pürüzsüz bölgelerdeki bu yumuşak tüylerin sertleşmesine ve görünür hale gelmesine sebep olur. 

   Kıl dönmesi ile etkili mücadele için: Ağda

   Kıl dönmesi, uzayan tüylerin deriden çıkamayıp, içeriden ilerlemesi sonucu oluşan bir durumdur. Bütün tüy alma yöntemleri sonrasında karşılaşılabilecek kıl dönmesinde, tüyler derinin altında kalır ve işlem sırasında bölge tamamen temizlenemez. Kıl dönmesini engellemenin en kolay yolu, cilde peeling yaparak ölü derilerden arındırmaktır. Ağda yapmak, tüylerle beraber ölü deriyi de temizlediği için tüyleri alırken ciltte peeling etkisi de yaratır. Fakat tıraş bıçağı kullanımında tüyler kesildiği yerden deri altına girmeye ve uzamaya meyilli olur. Bu da kıl köklerinde iltihaplanmalara ve şişmelere yol açar. Hem sağlık hem de görüntü açısından rahatsız edici olduğu için tüy alma işlemi sonrasında kıl dönmesi oluşmaması için tıraş bıçağı kullanımına dikkat etmek gerekir. Özellikle vücudun en hassas yerleri olan bikini bölgesi ve özel bölge ağda ile temizlenirse, sivilce, kızarıklık ve iltihapların önüne geçilmiş olur.

   Tüylerinizi ağda ile almayı tercih ederseniz, her cilt tipine uygun, Easy-Gelwax teknolojisiyle geliştirilen, aşırı pratik Veet ağda bantlarıyla, istediğiniz zaman dilediğiniz ipeksi cilde kavuşabilirsiniz!

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Tüy Dökücü Kremler

   İlk kez kullanacaklar ve tüy dökücü kremler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derledik!

   Ağda Bandı Tahrişe Neden Olur Mu?

   Ağda bantları tahrişe neden olur mu, ağdadan sonra yaşanan tahrişler neden olur öğrenmek için hemen tıklayın!

   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   Hangisi Daha Sağlıklı; Tüyleri Almak mı, Sarartmak mı?

   Tüyleri sarartma ve tüyleri alma arasındaki farklar nelerdir hemen inceleyin!