agdadan-sonra-sivilce-olur-mu

   Ağdadan Sonra Sivilce Olur mu?

   Kişisel bakımınız için ağda yapmak ve istenmeyen tüylerden uzun süreli olarak kurtulmak isteyebilirsiniz. Ancak evde bu işlemi gerçekleştirirken oldukça dikkatli olmalısınız. Eğer alerjiye yatkın bir cildiniz varsa, formülü alerjen madde içermeyen hipoalerjenik ürünleri tercih etmenizde fayda var. Evinizde kendi imkanlarınızla çok kısa sürede istediğiniz sonucu elde edebilir, pratik bir şekilde Uzun süren pürüzsüzlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

    

   Ancak bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşmak da mümkün. Ağda sonrası sivilce oluşumu da bu istenmeyen sonuçlardan biri olabilir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için öncelikle hijyenik bir ortam sağlamalı ve ağda işlemini böyle bir ortamda gerçekleştirmelisiniz. Ağdadan sonra sivilce oluşumu gibi sorunlarla karşılaşmamak için kullandığınız ürünün kalitesinden de emin olmalısınız, bu noktada Veet’in tüm ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Cildinizin ekstra hassas olduğunu düşünüyorsanız, Veet ürünleri arasından kendinize uygun ağdayı tercih etmelisiniz. Formülü alerjik reaksiyonları minimize etmek için özel olarak tasarlanmış Veet Pure ağda bantları aradığınız ürün olabilir.

    

   Ağdadan sonra sivilce neden çıkar?

   Eğer hassas bir cildiniz varsa, ağda sonrası cildiniz daha da hassaslaşabilir ve bakterilere karşı savunması azalabilir. Cildinizdeki gözeneklerin ağdanın ardından mikroplara açık olması ve ağda işleminin steril bir ortamda yapılmaması ağdadan sonra sivilce çıkmasına neden olabilir. Cildinizin hassas dengesine uygun olmayan ürünler ağdanın ardından sivilce ile birlikte başka cilt sorunları yaşamanıza da sebep olabilir. Yoğun kimyasal içerikle üretilmiş ve gerekli kalite standartlarının altında olan ağdalar, cilt dokunuza zarar verebilir.

    

   Veet Pure; şeffaf, parfümsüz yapısı ve kızarıklık karşıtı formülü ile kimyasalların olumsuz etkilerinden sizi büyük oranda korur. Böylece vücudunuzun farklı bölgelerinde yer alan istenmeyen tüylerinizden uzun süreli olarak kurtulurken, ağda sonrasında sivilce oluşumu gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

    

   Ağdadan sonra sivilce olmaması için ne yapmalı?

   Bunu engellemek için öncelikle temiz bir ortamda steril bir şekilde ağda yapmanız çok önemlidir. Böylece ağda öncesinde temizlik açısından önleminizi almış olursunuz. Ayrıca cilt tipinize uygun ürünlerle ağda yapmanız da sivilce oluşumunu engeller. Tek kullanımlık ağda bantları bu hassasiyet için oldukça doğru bir seçim olabilir.

    

   Ağda sonrası sivilce engelleme yöntemlerinden biri de ağda yapacağınız bölgeyi temiz tutarak gerekirse pudra ile nemlenmeyi önlemektir. Ağdadan sonra sivilce çıkmaması için ne yapmalı diye düşündüğünüzde bir diğer yöntem olarak ağdanın ardından da temizliğe önem verilmesidir. Vücudunuzun her bölgesinin kendine özgü dokusuna uygun olarak üretilen ürünlerle sivilce oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Örneğin yüzde ağda sonrası sivilce oluşumunu engellemek için cilt bakımınız için kullandığınız özel yağların içeriğinde olduğu ağda ürünlerini tercih edebilirsiniz. Veet ürünlerinin içerisindeki özel bitki özlü yağlar size bu konuda yol gösterebilir.

    

   Vücudunuzun bir diğer hassas bölgesi olan genital bölgede ağdadan sonra sivilce oluşumu da yine sık rastlanan durumlardan biridir. Özellikle nem dengesini titiz bir şekilde korumanız gereken bu bölgede daha da özen göstererek mutlaka doğru ürünleri tercih etmelisiniz. Aksi halde ağda sonrası yaşayacağınız problemler sizi oldukça zorlayabilir. Hipoalerjenik ağda formülü seçimi bikini bölgeniz için en doğru seçim olacaktır. Vücudumuzdaki en hassas bölgelerden biri olan bikini bölgesi için Veet Pure hipoalerjenik sir ağda bantları kızarıklık karşıtı formülüyle yanınızda. Cildinizi korumak ve sağlığınızı tehlikeye atmamak için doğru ürün seçiminin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Veet Pure, vücudunuzun her bölgesi için ayrı kullanım özellikleri sunan hipoalerjenik ürünleri sayesinde, ağda sonrasında size sorunlar yerine, pürüzsüzlüğü yaşamanız için keyifli zamanlar sunar. Tüm Veet ağda bantları, tüy dökücü kremler ve spreyler ağda sonrasında sizi kötü sürprizlerden korur.

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   Ağda Bandı Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

   Ağda bandı kullanımı hakkında merak edilen her şeyi sizler için bu yazımızda topladık.

   İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

   İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi yöntemi tercih etmelisiniz? Detaylı bilgi için tıklayın!

   Ağda mı, Jilet mi?

   Tüy alma yöntemlerinden hangisi sizin için daha uygun, ağda mı yoksa jilet mi?