bacaklarda-kasinti-ve-kizariklik

   Bacaklarda Kaşıntı ve Kızarıklık

   Bakımlı bir vücuda sahip olmak için yılın her döneminde ama özellikle de yaz mevsiminde istenmeyen tüylerinizden uzun süreli olarak kurtulmayı hayal edersiniz. İncecik elbise ve etekleri giymeye başladığınız sıcak günlerde kendinize olan güveninizi de artıran bakımlı ve temiz vücudunuz, girdiğiniz her ortamda rahat hissetmenizi de sağlar. İlk etapta dikkat çeken bacaklarınız için de seçtiğiniz ağda yöntemi ile istenmeyen tüylerinizden kurtulur ve özgürce hareket etmenin mutluluğunu yaşarsınız. Ancak ne yazık ki bazı durumlarda bu mutluluğunuza gölge düşebilir. Ağda sonrası bacakta kızarıklık ve kaşıntı da bu istenmeyen durumlardan biri.

    

   Hem canınızı yakan hem de istenmeyen görüntülere sebep olan bacakta kaşıntı ve kızarıklık, seçtiğiniz ağda yöntemi ile doğrudan bağlantılı olabilir. Cilt yapınıza uygun olmayan, uygulama sonrası tahrişe neden olarak bacakta kızarıklık ve yanma hissi yaşatan ağdalar sizi zor durumda bırakabilir. Farklı kimyasal bileşenlerin etkisiyle cildinizin özel dokusuna zarar veren bu ürünlerden mutlaka uzak durmalısınız. Bunun yerine hipoalerjenik ve dermatolojik olarak test edilmiş ürünleri tercih edebilirsiniz. Veet’in özel formülleriyle mükemmel ağda deneyimi yaşatan ve vücut bölgelerine özel geliştirilmiş ağda bantları bu tercihleriniz arasında mutlaka yer almalı. Örneğin, Veet bacak ve vücut bölgesi için sir ağda bandı içerisindeki shea yağı ve kırmızı meyveler ile size uzun süreli pürüzsüzlük ve harika bir koku deneyimi yaşatıyor. Veet Pure bacak ve vücut bölgesi için hipoalerjenik sir ağda bantları da bu kategoride oldukça dikkat çeken ürünler arasında; alerjiye yatkın ciltler için özel olarak üretilen Veet Pure hipoalerjenik sir ağda bantlarır, en kısa tüylerinizden bile sizi rahatlıkla kurtarırken, bacakta kızarıklık ve yanma gibi sorunlarla da karşılaşma Şansınızı minimuma indiriyor.

    

   Bacakta alerjik kızarıklıklar neden olur?

   Bacaktaki kızarıklıkların pek çok farklı sebebi olabilir.

   • Ağda sonrası hassaslaşan cildinizde açılan gözenekleriniz kızarıklık yaşamanıza sebep olabilir.
   • Aynı bölge üzerinde tüylerden kurtulmak için tekrar tekrar ağda uygulamanız da kızarıklığın bir diğer nedeni olabilir. Bunun yerine tek seferde kesin çözüm sunarak tüylerinizden kurtulmanızı sağlayan ürünler seçmelisiniz. Bacaklarınızda, diz kapağınızda kaşıntı ve kızarıklık yaşamamak için tek kullanımlık ağda bantlarını uygulamak sizin için ideal çözüm olabilir.
   • Sıcak su, kimyasal içeriği yoğun ürünler de bacaklardaki kızarıklığın, kaşınmanın ve yanmanın diğer bir nedeni olabilir. Ağdanın ardından cildinizi doğal yağlarla hafifçe silmek, cildinizi uygun şekilde nemlendirmenizi sağlayabilir. Sıcak su yerine ılık su ile ağda yapılan bölgeyi temizlemek de özellikle kızarıklık yaşamanızı engelleyebilir.

    

   Bacaklarda kaşıntıya ne iyi gelir?

   Ağdanın ardından oluşabilecek kaşıntı için birkaç ipucumuz var.

   • Rahat ve pamuklu giysiler tercih etmek
   • Bir süre sonra ılık su ile duş almak
   • Doğal yağlarla cildi hafifçe nemlendirmek
   • Hafifçe bacaklarınıza uygulayacağınız buz kompresi

    

   Şeffaf, kokusuz ve kızarıklık karşıtı formülüyle serisi, 28 güne kadar pürüzsüzlük sağlarken hipoalerjenik formülü sayesinde cildinize iyi davranıyor. Veetin bacaklar ve vücut bölgesi, koltukaltı ve bikini bölgesi ve yüz bölgesi için ürettiği ağda bantları gibi Veet Pure portföyü içerisinde de tüm vücut bölgeleriniz için özel bir çözüm bulabilirsiniz. Veet Pure hipoalerjenik sir ağda bantlarını ev konforunda uygulayıp pratik bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz, üstelik Veet Pure alerjik reaksiyonları minimize etmek için özel olarak formülize edilmiştir ve  ilk kez ağda uygulayanlar için de özellikle tercih edilmesi gereken bir üründür. Jel yapılı, kokusuz ve şeffaf bir ürün olan Veet Pure, alerjiye yatkın ciltlere ihtiyaç duydukları özeni gösteriyor.

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Bacağınızdaki İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

   Bu ipuçları ile mükemmel pürüzsüz bacaklara ulaşın!

   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   Bacak Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

   Pürüzsüz ve güzel bacaklara sahip olmak için uygulayabileceğiniz oldukça basit ve küçük tavsiyeleri sizler için derledik.

   Batık Nedir, Nasıl Önlenir?

   Batıklarınıza elveda demek ve bir daha oluşmalarını önlemek için neler yapabileceğinizi hemen öğrenin.