batiklari-nasil-onleriz

   Batık Nedir, Nasıl Önlenir?

   Hassas, kuru, açık renk ya da koyu… Cilt tipinizin doğal yapısını değiştirmek elbette mümkün değil. Ancak düzenli bakımla ve doğru tüy alma yöntemleriyle pürüzsüz, yumuşak ve kadife görünümlü bir cilde sahip olmanız mümkün. Özellikle hassas cilde sahip kadınların tüy alma işleminden sonra karşılaşabildiği sorunlardan biri olan batıklar, hayalinizdeki bakımlı cilt görünümünü gölgeleyen faktörlerden biri olmak zorunda değil. Koltuk altı, bikini bölgesi ve bacaktaki batıklar, ciltte kızarıklık ve kaşıntı yaratır, müdahale edilmezse zamanla büyüyerek cilt sorunlarına neden olurlar. Oysa cilt bakımınızı düzenli olarak yaparak ve tüy almak için kullandığınızın ürünlerin kalitesine özen göstererek batık kıl sorununu hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. Veet’in batık oluşumunu önleyen, hassas ciltlere ve her kıl tipine uygun geliştirilen ürünleriyle tüy alma yönteminiz ne olursa olsun vücudunuzun her bölgesinde tahrişten, batıklardan ve sivilce oluşumundan korunabilirsiniz.

   Batık nedir?

   Vücuttaki kıllar, dermis ile hipodermis yani orta deri ve üst derinin altında yer alan yağ tabakasına dek uzanırlar ve kıl folikülü keselerinin içinde oluşurlar. Kıl folikülü, deri hücreleri tarafından engellendiğinde tüyler yüzeye ulaşamaz ve deri altında, yanlara doğru uzamaya başlarlar. Bu da kılların deri altında kalarak büyümesine neden olur. Kıl alma sırasında yapılan yanlış uygulamalar, cildi ölü derilerden arındıran bakımların yapılmaması ve bazen de deri altındaki rahatsızlıklara karşı vücudun reaksiyon göstermesi nedeniyle kıl dönmesi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Cildinizde koltuk altı, bikini bölgesi ve bacak batıkları oluştuysa peeling, kese ve bazı doğal yöntemlerle batıklara çözüm bulabilirsiniz. Hem tahrişe hem de ciltte kötü bir görüntüye neden olan bu rahatsızlığı hiç yaşamamak içinse işe önce cildinize özen gösteren tüy alma ürünlerini kullanarak başlayabilirsiniz.

   Batıklar nasıl önlenir?

   Cildi ölü deriden arındırmak, batık tedavisi için düzenli uygulamanız gereken yöntemlerin başında geliyor. Bunun için en ideal zaman duştur. Buhar ve ılık su ile açılan gözenekler sayesinde derinin yumuşaması, cilt yüzeyindeki ölü derilerden kurtulmanızı kolaylaştırır. Bunun için doğal keselerden, deniz süngerinden ve kuru bir banyo lifinden yardım alabilirsiniz. Düzenli olarak cildinizi ölü derilerden arındırarak deri altında kalan kıl oluşumundan kısa sürede kurtulabilir ve cildinizi tazeleyebilirsiniz. Bazı kadınların özellikle bacaklarındaki sağlıklı parıltının ve pürüzsüz görünümün gizemini merak ediyorsanız batık kavramını hayatından tamamen çıkaran özgür kadınların sırrı ile siz de tanışabilirsiniz. Pürüzsüz bir tene giden bu yolculukta, en iyi yol arkadaşınız batık oluşumunu önleyen tüy alma ürünleridir. İstenmeyen tüylerinizden kurtulurken aynı zamanda ölü derilerinizden de kurtulmanızı sağlayan Veet’in depilasyon ürünleri ile siz de kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Tıraş bıçaklarının batık oluşumuna en çok neden olan tüy alma yöntemlerinden biri olduğunu düşünüyorsanız Veet’in hassas ciltler için özel geliştirilen ürünleri ile tanışabilirsiniz. Veet Tüy Dökücü Krem ve Sprey çeşitlerinden cildinize en uygun olanı seçerek istenmeyen tüylerinizden harika kokular eşliğinde kurtulabilir, cilde nüfuz eden nemlendirme etkisiyle sağlıkla parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Tüylerinizi kökünden almayı tercih ediyorsanız Veet Sir Ağda bantları, batık oluşumuna elveda diyen en etkili yöntemlerden biridir. İstenmeyen tüylerinizle birlikte ölü derilerinizden de kurtulmanızı sağlayan Veet Sir Ağda bantları ile hayalinizdeki ışıltılı bacaklara kolayca kavuşabilirsiniz.

   Batık kıl nasıl çıkarılır?

   Bu zamana kadar kullandığınız tüy alma yöntemleri, cildinizde tahrişe, sivilceye ve kaşıntıya neden olan batık kıllarla tanışmanıza neden olmuş olabilir. Cildinize zarar vermeden bu sorundan kurtulmak için cildinize peeling yaparak cilt altında büyüyen kılların zamanla deri yüzeyinden dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sorun, cildinizde sivilce ve tahrişe neden olduysa koltuk altı, bikini bölgesi ve bacaklardaki batıklar için krem kullanarak enfeksiyon oluşumunu giderebilirsiniz. Deri altında kalan kılı cımbız yardımıyla almak ise acı verici olabilir ve cildinizi tahriş edebilir. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanın sonucu neden batıklar ve tahriş olsun ki! Tüm bu cilt problemlerinden doğal olarak korunmanızı sağlayan Veet ürünlerini kullanmaya başlayarak batıkları hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. İster tıraş bıçağı, ister tüy dökücü krem ister ağda… Tüylerinizden ne zaman hangi yöntemle kurtulmak isterseniz, cildinize özen gösteren formülüyle Veet ürünleri hep yanınızda!

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Tüy Dökücü Kremler

   İlk kez kullanacaklar ve tüy dökücü kremler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derledik!

   Bacağınızdaki İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

   Bu ipuçları ile mükemmel pürüzsüz bacaklara ulaşın!

   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   Bacak Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

   Pürüzsüz ve güzel bacaklara sahip olmak için uygulayabileceğiniz oldukça basit ve küçük tavsiyeleri sizler için derledik.