brezilya-agdasi-nedir

   Brezilya Ağdası Nedir?

   Tüylerini almayı tercih eden kadınlar, giydikleri çamaşır veya bikiniye göre farklı ağda uygulamaları yapabilir. Sahillerde daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt, çamaşırların altında ipeksi bir ten istiyorsanız, Brezilya ağdasını tercih edebilirsiniz. Özellikle Hollywood ünlülerinin tercih ettiği bu ağda tarzı, son dönemde çok popüler ve birçok kadın tarafından deneniyor fakat Brezilya ağdası, zorlu bir bölgeye uygulandığını için bir profesyonel yardımıyla gerçekleştirilmesi gerektiğini hatırlatalım. Bikini bölgesi acil çözümleri içinse Veet size yardımcı olmaya hazır! Kullanımı pratik Veet Bikini Bölgesi Sir Ağda Bantları ile ev ortamında bikini ağdası yapabilir, uzun süreli etkileri sayesinde pürüzsüz cildin keyfini sürebilirsiniz.

   Brezilya ağdası nedir?

   Son dönemin trendi olan bu uygulama, özel bölgedeki tüylerin neredeyse hepsinin alınması anlamına geliyor. Kalçaların büyük bölümünü açıkta bırakan string tarzı bikinilerden ve çamaşırlardan görünen tenin tamamen temiz ve pürüzsüz olmasını isteyenler için Brezilya ağdası bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

   Önden popoya tüm bölgenin, pubik tüylerin alındığı bu ağda tarzında, isterseniz önde çizgi ya da üçgen şeklinde bir kısım tüy bırakabilirsiniz. Genital bölgenin ve popo içinin tamamen temizlendiği Brezilya ağdası, vücudun en hassas bölgesine uygulanan işlemlerden biri olduğu için acı verici ve tahriş edici olabilir, bu sebeple bir uzmandan destek alınması önemlidir.

   Brezilya ağdası nasıl yapılır?

   Hassasiyeti sebebiyle özel bölgeye ağda yapılırken, vücudun diğer bölgelerine nazaran daha dikkatli, özenli ve titiz davranmak gerekir. Bunların dışında, Brezilya ağdası, diğer ağda uygulamalarıyla aynı şekilde yapılır.

   Özel bölge ağdası öncesinde cildi hazırlamayı unutmayın. Bir gün önceden yapacağınız peeling işlemi ölü derileri arındırarak, ağda ile tüy arasındaki engelleri ortadan kaldıracaktır. Bu da hem işinizi kolaylaştırır hem de acı hissini azaltır. İşlem öncesinde cildin kuru olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Terlemekten endişe ediyorsanız, biraz pudra ile tendeki nemi alabilir, cildi kurutabilirsiniz. Özel bölge ağdası öncesinde yere temiz bir havlu sermeyi, ellerinizi düzgünce yıkamayı unutmayın. Çok hassas bir bölge olduğu için işlem sırasında hijyen önem taşıyor.

   Brezilya ağdası için püf noktaları

   Brezilya ağdası, zorlu bölgelerde gerçekleştirildiği için tek başınıza yapmanız oldukça zor olacaktır. Tüylerin çıkış yönüne doğru uygulanan ağda tereddüt etmeden, bir kerede ve hızlıca çekilmeli. Bir elle ağda bandı çekilirken, diğer elle cildi gerdirmek işinizi kolaylaştıracaktır. Özel bölge; kol, bacak gibi geniş bir alan olmadığı için tek seferde ufak alanları temizleyerek işe başlamak süreci hızlandıracaktır. Böylece hem eliniz işlemi yapmaya alışacak hem de küçük alanlarda çalıştığınız için tek seferde ağdayı çekmek daha kolay olacaktır. İşlem sonrasında ağda temizleme mendilleriyle özel bölgenizi iyice temizleyin. Ağda kalıntılarını temizlerken cilde nazik davranın, teni tırnaklarla tahriş etmemeye özen gösterin. Brezilya ağdası sonrasında cildin daha uzun süre yumuşak ve pürüzsüz kalması için aloe vera losyonları kullanabilir, cildinize uygun nemlendirici ürünlerle bakım yapabilirisiniz.

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Ağda Bandı Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

   Ağda bandı kullanımı hakkında merak edilen her şeyi sizler için bu yazımızda topladık.

   Evde Bikini Bölgesine Nasıl Ağda Yapılır?

   Evde kolayca bikini yapmanızı sağlayacak ipuçları için tıklayın!

   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   Hangisi Daha Sağlıklı; Tüyleri Almak mı, Sarartmak mı?

   Tüyleri sarartma ve tüyleri alma arasındaki farklar nelerdir hemen inceleyin!