efsaneler

   Tüy Alma Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar

   Kadın bedeni “güzellik” kavramıyla tanıştığı günden bu yana içgüdüler, trendler ve kulaktan dolma bilgiler arasında gidip gelen renkli bir macera yaşıyor. Makyajdan giyime, sağlıktan cilt bakımına her yıl değişen moda akımları, kadın sağlığı hakkındaki açıklamalar ve cilt bakımı önerileri ise bazen kafa karışıklığına neden olabiliyor. Özellikle cilt sağlığı, bakımı ve istenmeyen tüylerin alınması konusundaki doğru ve yanlış bilgileri ayırt etmek, kendi “sağlıklı güzellik” yolunuzu çizmenizde büyük rol oynuyor. Siz de efsaneler ve gerçekler arasında kendinizi kaybolmuş hissediyor ve içinizdeki antiprensesi ortaya koymanın vaktinin geldiğini düşünüyorsanız , tüy alma uygulamaları hakkındaki söylentileri bir kenara bırakıp bilimsel gerçeklere kulak verebilirsiniz. Şimdi siz de sağlıklı bir cilt için ihtiyacınız olan bilgilerle ve istenmeyen tüylerinizden kurtulurken cildinize bakım yapan Veet ürünleriyle tanışabilirsiniz.

   Tüy alımıyla ilgili doğrular

    

   DOĞRU: Veet Tüy Dökücü Krem cilt renginizi koyulaştırmaz.

   Veet’in istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulmanızı sağlayan tüm ürünleri gibi tüy dökücü krem formülleri de ten renginizde kararmaya neden olmaz. Tüy alma sonrası oluşan ten rengindeki koyulaşmalar, aslında cildin tahrişe karşı gösterdiği bir reaksiyondur. Veet Tüy Dökücü Krem, uygulamadan önce ölü deriden arındırılmış bir ciltte mükemmel pürüzsüzlük sağlar ve cildinizde kararmaya neden olmaz. Ayrıca uygulama sonrası da 24 saate kadar nemlendirerk cildinize bakım yapar.

   DOĞRU: Tüylerinizi almadan önce cildinizi hazırlamalısınız.

   Veet'in mükemmel tüy alma yöntemlerinden birini uygulamadan önce tek yapmanız gereken cildinizi ılık su ile yıkamak ve böylece gözeneklerinizin açılmasını sağlamak. Cildinizi krem veya deodorant gibi kozmetik ürünlerden temizledikten sonra iyice kuruladığınızda artık tüy alma işleminden en iyi sonucu almaya hazırsınız.

   DOĞRU: Ağda yapmak tüylerin yeniden uzamasını yavaşlatır.

   Veet Sir Ağda Bantları çeşitlerinden biriyle ağda yaptığınızda, kökünden alınan tüylerin yeniden çıkma süresi uzar. Şeker içermeyen özel formülüyle Veet Sir Ağda Bantları, tüylerinizin daha seyrek, daha ince ve daha yumuşak çıkmasını sağlar. Böylece uzun süren pürüzsüzlük hissini, her ağdada seyrekleşen tüylerinizle doyasıya yaşayabilirsiniz.

   DOĞRU: Dar kıyafetler batık oluşumunu kolaylaştırır.

   Dar kıyafetler giymek, kan dolaşımınızı yavaşlattığı gibi batık tüy oluşumuna da neden olabilir. Üst deriden çıkması gereken tüylerin önünde engel oluşturarak kıl foliküllerinin iltihaplanmasına neden olan dar kıyafetler, özellikle bikini bölgesi için risk yaratabilir. Işıltılı bir cildin önündeki en büyük engellerden biri olan batık sorununu yaşamamak için cildinizi düzenli olarak derinlemesine temizleyebilir ve dar kıyafetlerden uzak durabilirsiniz.

   DOĞRU: Depilasyonun hemen ardından güneşlenmemelisiniz.

   Tüylerinizi aldıktan sonra en az 24 saat güneşlenmekten ve bronzlaştırıcı krem kullanmaktan kaçınmalısınız. Cildiniz tüylerinizi aldıktan sonra hassaslaşır ve güneşin UV ışınlarından çok daha fazla etkilenir. Cildinizin güzel görünmesini ve sağlıklı kalmasını sağlamak için tüylerinizi aldıktan hemen sonra güneşlenmek ve güneş kremi kullanmak erken yaşlanmaya ve cilt tonunda eşitsizliklere neden olabilir. 

   DOĞRU: Ağdanın hemen ardından yüzmemelisiniz.

   Ağda ile tüyleriniz aldıktan sonra gözenekleriniz açılır ve cildiniz biraz hassaslaşır. Bu nedenle ağda yaptıktan sonra cildinizin doğal haline kavuşması için ona biraz zaman tanıyabilirsiniz. Yüzmek ya da güneşlenmek için 24 saat beklemek, cildinizi tahriş olmaktan koruyacak, hassasiyete karşı güçlenmesini sağlayacaktır.

   DOĞRU: Tüylerinizi kendiniz alabilirsiniz.

   Elbette tüylerinizi kendiniz alabilirsiniz! Hem de profesyonel yöntemlerle… Kullanımı kolay, pratik ve sağlıklı Veet ürünleri ile tüylerinizi dilediğiniz zaman ev rahatlığında alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz Veet ürününün içeriğinde yer alan talimatları izleyerek tüylerinizi alabilir, hayalinizdeki pürüzsüzlüğün ışıltısını kısa sürede yakalayabilirsiniz.

   DOĞRU: Bikini bölgenizde tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

   Bikini bölgesi, vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas bir bölgedir ve bu bölgeyi tıraş ederek tüylerden kurtulmak kolay ve hızlı bir çözüm gibi görünebilir. Ancak bikini bölgenizi tıraş ederken oldukça dikkatli davranmanız gerekir. Yanlış kullanım, cildinizde batık oluşumuna, kesiklere neden olabilir ve cildinizi kurutabilir. Daha sağlıklı bir tüy alma uygulaması için Veet depilasyon çözümlerinden birini seçebilir ve bikini bölgenizi korurken ideal pürüzsüzlüğü yaşayabilirsiniz. Veet Koltuk altı ve Bikini Bölgesi için özel olarak geliştirilmiş Sir Ağda Bantları bikini bölgesinde acısız ve uzun süreli bir çözüm sunuyor. Üstelik ev rahatlığında ve salon kalitesinde!

   DOĞRU: Veet'i vücudumun herhangi bir yerinde uygulamadan önce test etmem gerekir.

   Her depilasyon ürünü gibi Veet ürünlerini de kullanmadan önce, uygulama yapacağınız bölgenin küçük bir kısmında test edebilirsiniz. Ürünü kullanma talimatlarına tamamen uygun olarak uygulamalısınız. 24 Saat içinde herhangi bir alerjik reaksiyon görmezseniz uygulamaya devam edebilirsiniz.

   DOĞRU: Stres cildi etkileyebilir.

   Olumlu ruh halleri gibi olumsuz düşünceler de cildinizi etkiler. Stres, cildinizin elastikliğini, nem dengesini bozabilir ve canlılığını yitirmesine neden olabilir. Düzenli cilt bakımı yaparak kendinizi şımartabilir, dilediğiniz zaman istenmeyen tüylerinizden kurtularak cildinizin pürüzsüzlüğünü pekiştirebilirsiniz. Kendinizi stresli hissettiğiniz anlarda sevdiğiniz tüm şeylere, özellikle de kendinize odaklanarak hem neşenizi hem de cildinizi koruyabilirsiniz. 

   DOĞRU: Hamilelik acıya duyarlılığınızı etkiler.

   Hamilelik sırasındaki hormonal değişiklikler ve cildinizdeki kan dolaşımının artması cildinizin bazı ürünlere farklı reaksiyon vermesine neden olabilir. Bu yüzden, herhangi bir tüy alma ürününü kullanmadan önce paketteki talimatları okumanız önemlidir.

   Hamileyken ağda yapmak ciltte morarmalara neden olabilir. Bu nedenle hamilelik döneminizde tercihinizi Veet Tüy Dökücü Krem’den yana kullanabilirsiniz. Böylece hamilelik döneminde de bakımınızı aksatmadan kolayca yapabilirsiniz.

   DOĞRU: Evde de güzellik salonu kalitesinde sonuç alabilirim.

   Kesinlikle! Tüm Veet ürünleri ile cildinizde harika sonuçlar alabilirsiniz. İster Veet Tüy Dökücü Krem, ister Veet Sir Ağda Bantları… Seçiminiz hangisi olursa olsun, istenmeyen tüylerinizden güzellik salonu kalitesinde kurtulabilirsiniz. Dört haftaya kadar süren pürüzsüzlüğü ev rahatlığında, kolayca yakalayabilirsiniz.

   DOĞRU: Her gün aynı bölgeden tüy almamalıyım.

   Depilasyon yöntemleriniz değişebilir ancak uygulamalar arasında en az 72 saat beklemeniz, cildinizin dinlenmesi için önemli. Cildinizin sağlıklı ve güzel görünümünü korumak için bir depilasyon seansında aynı yere iki defa ağda yapmamaya özen göstermelisiniz.

   DOĞRU: Ağda yaparken cildimin kuru ve temiz olması gerekir.

   Veet ürünlerinden herhangi birini kullanmadan önce cildinizi temizleyip kurulamanız, tüylerinizi etkili bir şekilde almanızda büyük rol oynar. Cildinizin yağlı olması, nemlendirici, güneş kremi ve deodorant kalıntıları, tüy dökücü krem ve ağda ürünlerinin en iyi performansı göstermesini engeller.

   DOĞRU: Cildimin ne kadar güzel görüneceğini belirleyen pek çok faktör var.

   Cildiniz mevsim geçişlerinde, beslenme alışkanlıklarınız değiştiğinde hatta günün farklı saatlerinde bile ışıltılı ya da mat görünebilir. Her an harika görünen bir cilt için ise sağlıklı beslenmeye, bol su içmeye ve kaliteli uyku uyumaya özen göstermelisiniz. Cildinizi güneş kremi ve nemlendirici bakım ürünleriyle dış etkilerden koruyabilir, stres kontrolü, doğru beslenme ve doğru uyku düzeniyle de bunu pekiştirebilirsiniz. 

   DOĞRU: Regl döneminde epilasyon daha acı verici olabilir.

   Regl dönemlerinde hormonlarınız cildinizde hassasiyet yaratabilir ve özellikle bu dönemde tüylerinizi ağda ile kökünden almak canınızı biraz yakabilir. Regl dönemlerinizde tüylerinizi almak istediğinizde Veet Tüy Dökücü Krem çeşitlerinden cilt tipinize uygun olan birini seçebilir, istenmeyen tüylerinizden acısız ve pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

   DOĞRU: Hava soğukken tüyleri almak daha acı verici olur.

   Hava soğukken kaslarınız istemsiz olarak kasılır ve cildiniz gerilir. Bu nedenle tüylerinizi almak için kaslarınızı rahatlatan, cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlayan bir ortamda olmanız ve ortamın ideal ısıda olması gerekir. Soğuk bir ortamda depilasyon yapmanız gerektiğinde, Veet Tüy Dökücü Krem kullanmayı tercih edebilirsiniz. Veet Tüy Dökücü Krem, içerdiği aktif maddeler ile cilt yüzeyinizin altına nüfuz ederek tüyü oluşturan proteinleri çözer, cildinizi rahatlatır ve tüy köklerine etki ederek etkili bir depilasyon sağlar.

   DOĞRU: Tüy alımından önce ve sonra, alkol içeren deodorantlardan uzak durmak daha iyidir.

   Alkol içeren ürünler cildi tahriş edebilir. Tüy alma işlemi sonrasında açılan gözeneklerden nüfuz eden alkol, tahrişe ve kaşıntıya neden olabilir. Bu ürünleri kullanmak için tüylerinizi aldıktan sonra en az 24 saat beklemeniz gerekir.

   DOĞRU: Derinlemesine temizlik batık oluşumunu engeller.

   Derinlemesine bir temizlik, cildi ölü hücre katmanlarından arındırır ve batık oluşumunu önlemek için yapabileceğiniz en kolay şeylerden biridir. Cildinizi düzenli olarak kese ve peeling uygulaması yaparak derinlemesine temizleyebilirsiniz. Normal yapıda bir cildiniz varsa kese ve peeling uygulamasını haftada bir, hassas bir cilde sahipseniz iki haftada bir yapabilirsiniz.

   DOĞRU: Ağdadan önce vücut tüylerini kısaltmak ağda sırasında duyulan rahatsızlığı azaltır.

   Veet Sir Ağda Bantları 1,5 mm uzunluğundaki tüyleri bile alabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle ağda yapmak için tüylerinizin uzamasını beklemeniz gerekmez. Bacaklarınızdaki, bikini bölgenizdeki ve koltuk altınızdaki tüyleri kesip kısaltarak ağda deneyiminizi kolaylaştırabilirsiniz. 5 mm’den uzun tüylerinizi, rahatsızlığı azaltmak için kısaltılabilirsiniz.

   Tüy alımıyla ilgili efsaneler

   İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri söz konusu olduğunda, , ağda sonrası bakımlar hatta kişisel dönemler hakkındaki söylenceler de nesilden nesile aktarılan sınırsız sayıda bilgi içeriyor. Bu bilgilerin bir kısmı geçerli olsa da aslında doğru bilinen yanlışların sayısı da oldukça yüksek. İstenmeyen tüylerinizden kurtulurken doğru bilinen yanlışlar sizi şaşırtıp yanlış yönlendirmesin.

   EFSANE: Tıraş olmak en etkili tüy alma yöntemidir.

   Tıraş bıçağıyla depilasyon, kıl köklerine etki etmez ve uygulamadan sonra tüyleriniz 1 ya da 2 gün içinde yeniden uzar. Veet Tüy Dökücü Krem ve Sir Ağda Bantları ile uzun süren pürüzsüzlüğün rahatlığını yaşayabilirsiniz. Tıraş bıçağının aksine cildinizi koruyan Veet ürünlerinden biri tercih ederek 4 haftaya kadar süren pürüzsüzlüğün keyfini çıkarın.

   EFSANE: Tüy dökücü kremler bikini bölgesinde kullanılamaz.

   Veet Tüy Dökücü Krem çeşitlerini bikini bölgenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cilt tipinize özel formülleriyle Veet Tüy Dökücü Krem’i bikini bölgenize dikkatli bir şekilde uygulayabilir, dakikalar içinde istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

   EFSANE: Tüyleri aldığınız aynı gün cildinizi ölü deriden arındırmanız gerekir.

   Tüy alma işleminizden en etkili sonucu almak için, Veet ürünlerini kullanmadan 24 saat önce cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildinizi ölü deri tabakasından arındırmak için peeling yapabilir, gözeneklerinizi açmak için ılık suyla duş alabilirsiniz.

   EFSANE: Tüylerinizi ne kadar sık alırsanız, o kadar sertleşirler.

   İstenmeyen tüylerinizi kökünden alarak haftalar boyu pürüzsüzlük sağlayan Veet Sir Ağda Bantları ve kıl köklerine kadar uzanan etkisiyle Veet Tüy Dökücü Krem serisi ile tüylerinizi dilediğiniz sıklıkta alabilirsiniz. Düzenli tüy alımı, bilinenin aksine tüylerin seyrelmesine ve daha yumuşak çıkmasına yardımcı olur. Veet’in kıl köklerini zayıflatan formülü ile üretilen ürünleri ile her uygulamada tüylerinizin biraz daha zayıfladığını ve seyreldiğini fark edebilirsiniz.

   EFSANE: Hassas cilde sahip kişiler Veet kullanamaz.

   Veet hassas ciltlerde bile kullanılabilir! Veet’in hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş ürün serisi dermatolojik olarak test edilmiştir. Hassas bir cilde sahipseniz, Veet paketlerinin üzerinde "Hassas Ciltler" ifadesi bulunan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Böylece kızarıklık ve tahriş problemleriyle karşılaşmadan kolayca istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

   EFSANE: Tüy Alımı için alkol bazlı ürünler mi kullanmalıyım?

   Cildinizin tahriş olmasını engellemek için depilasyondan önce, sonra veya depilasyon esnasında alkol bazlı ürünler kullanmamalısınız. Tüy alımı sonrası cildinizde kalan tüy dökücü krem kalıntılarını ılık su ile kolayca temizleyebilir, ağda sonrası ise Veet paketlerinde yer alan temizleyici mendillerle cildinizi ağda kalıntılarından arındırabilirsiniz.

   EFSANE: Sıcak duş almak cildinize iyi gelir.

   Uzun süre sıcak suyla yapılan duş cildinizi kurutabilir. Ilık suyla, daha kısa sürede duş almak cildinizi korur ve ihtiyacınız olan canlılığı yakalamanızı sağlar. 

   EFSANE: Hava bulutluysa güneş kremi kullanmama gerek yok.

   Morötesi ışınlar bulutlu havalarda da etkilidir ve cildinize zarar verebilir. Bu nedenle, havanın kapalı olduğu günlerde bile güneş kremi kullanmanız gereklidir. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak için yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini tercih edebilirsiniz.

   EFSANE: Cildin tüysüz kalmasını sağlamak zordur.

   Cildinizin daima pürüzsüz ve bakımlı olması Veet ile çok kolay! Veet Sir Ağda Bantları ile, cildinizde dört haftaya kadar süren pürüzsüzlüğü hissedebilirsiniz. Üstelik Veet Sir Ağda Bantları ile tüylerinizi almak, kıl köklerini zayıflatır ve tüylerinizin daha az, daha ince ve daha yumuşak çıkmasını sağlar.

   EFSANE: Tüy dökücü kremin etkisi tıraş bıçağı ile aynıdır.

   Veet Tüy Dökücü Krem kullanarak tıraş bıçağının aksine daha pürüzsüz ve daha yumuşak bir cilde kavuşabilirsiniz. Tıraş bıçağı, tüylerinizi cildin hemen üzerinden keser ve geride cildinizi pürüzlü hissettiren sivri uçlu kıllar bırakır. Oysa Veet Tüy Dökücü Krem, tüylerinizi cilt yüzeyinden değil köklerine daha yakın bir bölgeden alır. Özel formülü sayesinde kıl köklerini zayıflatır ve yeni çıkan tüylerin daha yuvarlak uçlu, daha yumuşak olmasını sağlar.

   EFSANE: Krem de kullansam, tıraş da olsam tüyler aynı sürede tekrar uzar.

   Veet Tüy Dökücü Krem, kıl köklerine daha yakından etki eder. Böylece cildiniz daha uzun süre pürüzsüz ve yumuşak kalır, kesik ve çiziklere neden olmaz.

   EFSANE: Tekrar ağda yapmadan önce en az bir ay beklemek gerek.

   Veet Sir Ağda Bantları 1,5 mm boyundaki tüyleri bile alacak şekilde tasarlanmıştır. Yani tüylerinizi neredeyse kum tanesi kadarken bile kolayca alabilirsiniz. Böylece yeniden ağda yapmadan önce tüylerinizin uzamasını beklemeniz gerekmez.

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Tüy Dökücü Kremler

   İlk kez kullanacaklar ve tüy dökücü kremler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derledik!

   İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

   İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi yöntemi tercih etmelisiniz? Detaylı bilgi için tıklayın!

   Hipoalerjenik Ürünlerin Faydaları Nelerdir?

   Hipoalerjenik ürünlerinin faydaları nedir hemen öğrenin!

   Sporcular İçin Tüy Alma Rehberi & Tüy Alma Yöntemleri

   Sporcuların tüylerini alırken hangi yöntemleri kullanıyor hemen öğrenin!