neden-evde-agda-yapmalisiniz

   Neden Evde Ağda Yapmalısınız?

   Tüylerinizi güzellik salonlarında aldırmayı tercih ediyorsanız uzun süredir tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi dönemi sizin için oldukça zorlu geçmiş olabilir. Çünkü salgının ilk günlerinden itibaren önemi vurgulanan sosyal mesafe, kuaför gibi yakın çalışılan alanlarda maalesef sağlanamıyor. Üstelik artan vakalar ülkeleri sokağa çıkma yasağı gibi farklı prosedürler uygulamaya zorluyor. Tüm bunlar da tüylerini almayı tercih edenler için can sıkıcı durumlar yaratabiliyor.

   Oysa ki tüylerinizden kurtulmak için güzellik salonlarına başvurmak zorunda değilsiniz. Veet’in evde ağda yapımı için özel olarak geliştirdiği ve size ultra kolay uygulama imkanı sunan ürünleri ile pürüzsüz ve yumuşacık bir tene kısacık bir süre içerisinde sahip olabilirsiniz!

   Bu Süreçte Neden Evde Ağda Yapmayı Tercih Etmeliyiz?

   Bugüne kadar yapılan araştırmalar Covid-19 hastası ya da taşıyıcısı olan biri ile aynı ortamda uzun bir süre kalan kişilere virüs bulaştığını gösteriyor. Bu nedenle yalnızca yakın temastan değil, virüse maruz kalıp kalmadığını bilmediğimiz kişilerle aynı ortamda bulunmamaya da dikkat etmek gerekiyor. Her gün onlarca farklı müşteri ile etkileşime giren güzellik salonu çalışanları kendileri semptom göstermese de size virüs taşıyabilir. Bu da kuaförleri oldukça tehlikeli kılıyor. Bu sebeple bu süreçte kendi ellerimizle en güvenli hale getirdiğimiz evlerimize sığınmamız ve bakım ritüellerini ev ortamına taşımamız oldukça önemli.

   Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?

   Gelişen teknoloji ışığında ürünler sunan Veet ile evde ağda nasıl yapılır, ona bakalım:

   Öncelikle Veet sir ağda bantları serisi içerisinden ihtiyaçlarınıza ve cilt türünüze uygun olan bir ürünü seçmelisiniz. Bu aşamda şeffaf, kokusuz formülü ile kızarıklık karşıtı Veet Pure Hipoalerjenik Sir Ağda Bantları Bacak&Vücut Bölgesi, Veet Pure Hipoalerjenik Sir Ağda Bantları Bikini Bölgesi&Koltuk Altı ve Veet Pure Hipoalerjenik Sir Ağda Bantları Yüze Özel ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bölgenin anatomik yapısı göz önüne alınarak geliştirilen bu özel ürünler ile konforlu ve kusursuz bir ağda tecrübesi yaşayabilirsiniz.

   Ürün seçimini tamamladıktan sonra ağda yapacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasını sağlayın. Krem, makyaj malzemesi gibi ağdanın tenle temasını önleyecek ürünleri çıkarmalısınız.

   • Bölgeye özel tasarlanan Veet ağda bantları Easy-Gelwax teknolojisi ile güçlendirilmiştir. Yani bantları elde ısıtmanıza gerek yok. Yalnızca birbirine yapışık olan iki bandı ayırın ve bantlardan birini tüyleri almak istediğiniz bölgeye, tüylerin uzama yönüne doğru olacak şekilde yapıştırın.
   • Elinizle ağda bandını hafifçe ovun. Böylece ağdanın kusursuz bir şekilde yapışmasına yardımcı olacaksınız.
   • Son adımda ağda bandını tek seferde, cildinize paralel bir şekilde çekin. Teninizin pürüzsüzlüğünü görünce daha önce neden hiç kendim ağda yapmadım diyeceğinizden emin olabilirsiniz!
   • Ağda ile almak istediğiniz tüm tüyleri temizledikten sonra Veet sir ağda bantlarının içerisinden çıkan ve yapıları doğal yağlarla güçlendirilen temizleme mendilleri ile cildinizi temizleyin ve nemlendirin.

   Gördüğünüz gibi Veet ile kuaför kalitesinde 28 güne kadar süren pürüzsüzlüğe kavuşmak oldukça kolay!

   Konuyla Alakalı Önemli Birkaç Soruya Yanıt Verelim

   Salgın döneminde bakım ve güzellik için aklınızda birtakım sorular oluşabilir, işte en çok merak ettiğiniz sorular ve yanıtları…

   1. Pandemi Döneminde Kuaförler Açık mı?

   İçinde bulunduğumuz şu günlerde kademeli normalleşme süreci içerisindeyiz. 17 Mayıs tarihine kadar süren tam kapanma döneminde kuaförler hizmet veremiyordu. Fakat bu durum kademeli normalleşmeye geçilmesi ile değişti. Şu anda kuaförler sabah 07.00 akşam 20.00 arasında hizmet verebiliyor.

   2. Evde Yaptığım Ağda Güzellik Salonları ile Aynı Olur mu?

   Doğru ürünleri seçip doğru adımları izlerseniz evde yaptığınız ağdanın profesyonel uygulamadan hiçbir farkı kalmaz. Hatta ısıtılmaya bile gerek olmayan Veet ağda bantları ile kuaförlerde oluşan yanık vakaları ve hatalı uygulamaların ciltte yarattığı tahrişten kaçınabilirsiniz. Evde de istemediğiniz tüylerden, çok rahat ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

    

   Kaynaklar:

   https://covid19.saglik.gov.tr/

   https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/question-and-answers-hub/q-a-detail/coronavirus-disease-covid-19-how-is-it-transmitted

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   Evde Bikini Bölgesine Nasıl Ağda Yapılır?

   Evde kolayca bikini yapmanızı sağlayacak ipuçları için tıklayın!

   Bacağınızdaki İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

   Bu ipuçları ile mükemmel pürüzsüz bacaklara ulaşın!

   Bacak Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

   Pürüzsüz ve güzel bacaklara sahip olmak için uygulayabileceğiniz oldukça basit ve küçük tavsiyeleri sizler için derledik.