Acısız Tüy Alma Yöntemleri Nelerdir?

İstenmeyen tüyleri alma yöntemleri arasında, genellikle acı eşiğinizin altında kalan ve sizi zorlamayan seçeneği tercih edersiniz. İhtiyaç ve beklentilerinizi karşılayabileceğiniz çeşitli yöntemler mevcut; ama tercihlerin genellikle pek değişmediği de bir gerçektir. Peki doğru yöntemin hangisi olduğunu biliyor musunuz?

Kendi stilini yaratan kadınlar, güzelliğini nasıl vurgulaması gerektiğini de iyi bilir. Her zaman bakımlı olmanın değerini bilen ve bunun için uğraş veren kadınlara, bakımlı olmanın gizli formülü olan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri...

Kadınlar için tıraş bıçağı

Tıraş bıçağı, kadınlar arasında yaygın biçimde kullanılır. Peki kadınlar arasında neden bu kadar yaygınlaştı? Çünkü tıraş bıçağı ile hızlıca tüylerden kurtulabilirsiniz. Uygulama pratik olsa da sonuçları tatmin edici değildir; çünkü tüyleri yüzeyden kestiği için tüyler birkaç gün içinde, bu kez daha güçlenmiş olarak kökten geri çıkar. Aynı zamanda batık oluşumlarına davetiye çıkarmasının yanı sıra cildi de tahriş eder.

Tüy dökücü krem

Etkisiz sonuçları nedeniyle tıraş bıçağı kullanmak istemeyen; ancak zamanı kısıtlı olan kadınlar için tüy dökücü kremler iyi bir alternatiftir. Etkisi tıraş bıçağından daha uzun sürmekle birlikte Veet tüy dökücü kremlerin etkisi 1 haftaya kadar çıkabilmektedir. Kuru cilde uygulanan tüy dökücü kremlerin yanı sıra Veet In Shower tüy dökücü krem ile dilerseniz duşta da uygulayabilirsiniz. Tıraş bıçağının aksine cilde zarar vermez, tam tersine cildi yumuşatır. Çabucak evden çıkmanız gereken durumlarda tüylerden kurtulmak için mükemmel bir seçenektir.

Ağda

Ağdanın neden bu kadar tercih edildiğini anlatmak için üç kelime yeterli olacaktır; uzun süreli etki. Nesiller değişse de tüylerden kurtulma yöntemleri arasında ağdanın tahtının hiçbir zaman sallanmamasının nedeni de budur.

Ağda temelde ikiye ayrılır; sıcak ağda ve soğuk ağda. Sıcak ağdada ise çam sakızı ağda ve sir ağda olarak iki çeşit bulunur. Temelde ve uygulamada aynı olsa da şöyle önemli bir farkları var; sir ağdanın içeriğinde, çam sakızı ağdanın aksine şeker bulunmaz. İçinde şeker olmadığı için de kıl köklerini beslemeyeceğinden zamanla kıl köklerinin daha fazla zayıflamasını, tüylerin o bölgede daha az çıkmasını ve hatta düzenli kullanımda bitmesini sağlar. Etkisi ortalama 3 hafta olan soğuk ağda ise acı eşiği daha düşük kadınlar için iyi bir tercihtir.

4 haftaya kadar etkili sonuçlar veren sıcak ağda ile tüylerinizden kurtulmak isterseniz Veet Ilık Ağda’yı tercih edebilirsiniz. Eğer ağda bandı ile daha pratik ve kolay olan ise tercihiniz, Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları sizin için harika bir seçenektir. Cilt tipinize ve uygulama yapacağınız bölgeye göre farklı seçeneklere sahip Veet ürünlerini kataloğumuzdan inceleyebilirsiniz.