Bacağınızdaki İstenmeyen Tüylerden Veet’le Kurtulun

Bacağınızdaki İstenmeyen Tüylerden Veet’le Kurtulun

Evde bacak tüylerinden kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. İster zamanınız kısıtlıyken tüylerinizden hızlıca kurtulmak, ister kendinizi şımartmak ve uzun süreli pürüzsüzlük elde etmek isteyin, sizin için her zaman bir seçenek mümkün.

Bacaklarınızın üst kısmındaki tüylerin, dizin alt kısmındaki tüylerden daha ince olduğunu göreceksiniz. Kullanmayı tercih ettiğiniz yöntemde de olduğu gibi, bacaklarınızın tamamını ya da yarısını alma kararı size kalmıştır. Haydi, en popüler bacak alma yöntemlerine yakından bir göz atalım.

Tıraş

Bacaklarınızı tıraş etmek hızlı ve evde yapılması kolay bir işlemdir. Olumsuz yönü tüylerin hızlı bir şekilde yeniden çıkabilme ihtimali ve kesik riski taşımasıdır. Ayrıca tıraş kimi zaman cilt tahrişine neden olabilir, bu nedenle hassas bir cildiniz varsa tıraşın sizin için doğru bacak depilasyon yöntemi olup olmadığını düşünmek isteyebilirsiniz.

Tüy Dökücü Kremler

Tüy dökücü kremler acısız bir uygulama sağlar ve kullanımı kolaydır, ayrıca tıraş bıçağına göre Veet Tüy Dökücü Krem’ler iki kata kadar süren pürüzsüzlük sağlar. Veet Tüy Dökücü Krem, yenilenen güzel kokusuna ek olarak daha sağlıklı bir cilt görünümü için nemlendirici maddeler içerir. Veet Tüy Dökücü krem ile yalnızca 3-6* dakika içinde bacaklarınızdaki tüylerden kurtulabilirsiniz.

İpucu: Zamandan daha fazla tasarruf etmek için özel olarak tasarlanmış Duşta Tüy Dökücü Krem’imizi deneyebilirsiniz.

*Bu süre, ürün çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. *Normal ciltler için: 3-6 dakika. Hassas Ciltler için: 5-10 dakika. Talimatlarda belirtilen kullanım talimatlarını ve kullanım sürelerini mutlaka dikkate alınız.

Ağda

Daha uzun süreli pürüzsüzlük için, bacaklarınızı ağda ile pürüzsüz hale getirmek harika bir seçimdir. Veet’in sir ağda bandı çeşitleriyle evde mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Zamanı veya bütçesi kısıtlı olanlar için ideal çözüm, Veet Sir Ağda Bantları!

Sir Ağda Bantları

Hızlı ve kullanıma hazır bir çözüm arıyorsak, neden Veet Sir Ağda Bantlarını denemeyelim? Normal ve hassas cilt tipleri için özel olarak formüle edilmiş çeşitlerimizle birlikte, ürün yelpazemiz tüm cilt tiplerine uygundur. Evde ilk defa ağda yapıyorsanız  Veet Sir Ağda Bantlarımız başlangıç için iyi bir yöntem olabilir çünkü Veet Sir Ağda Bantları’nın Easy-Gelwax Teknolojisi sayesinde artık elleriniz arasında ovmaya gerek kalmadan kolayca kullanabilirsiniz. Hatta 1,5mm gibi kısa tüyler üzerinde bile etkilidir, böylece tüy alma seansları arasında uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız!

İpucu: Ağda işlemi sonrası bacaklarınıza bebek yağı uygulayın. Bu, cildinizi nemlendirirken bacaklardaki ağda kalıntılarını temizlemenize yardımcı olur.

Bacak Depilasyonunda Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Bacak tüylerini alırken kusursuz sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki güzellik ipuçlarını göz önünde bulundurun:

  • Alerji testi yapın

Herhangi bir depilasyon ürününü kullanmadan önce, cildiniz üzerinde her zaman bir alerji testi yapmalısınız. Kullanım talimatlarını izleyerek bacağınızın küçük bir bölümüne uygulayın. 24 saat sonra herhangi bir olumsuz reaksiyon yoksa, ürünü normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • Bir gün öncesinden cildinizi ölü derilerden arındırın

Uygulama öncesi hazırlanma, kullandığınız tüy alma yönteminden bağımsız olarak güzel, pürüzsüz ve tüysüz bacakların anahtarıdır. Tüy alma işleminin biraz daha zorlu olabileceği diz gibi alanlara özellikle dikkat ederek bir gün öncesinden kese yapmalısınız. Kese, ölü cildi temizlemeye yardımcı olur ve batık tüyleri azaltabilir. Bacaklarınıza ağda yapmayı planlıyorsanız kese yapmak  en iyi sonuçları almanızı sağlayacaktır çünkü ağdanın cildiniz yerine doğrudan tüylerinize yapışması daha kolay olacaktır.

  • Depilasyondan önce ılık bir duş alın veya banyo yapın

Suyun rahatlatıcı ve ılık olduğundan emin olun; sıcaklık gözeneklerinizi açar, bacaklarınızdaki tüyleri yumuşatır ve tüylerin alınmasına yardımcı olur. Suyun çok sıcak olması, cildinizi epilasyon sonrası daha hassas hale getirerek, kurumasına yol açar.

  • Ciltteki kalıntıları temizleyin

Ağda: Veet Temizleme Mendillerimizi veya temiz bir bez ile birlikte bebek yağı kullanın.

Krem: bacaklarınızı soğuk suyla iyice durulayın.

  • Tüy kalıp kalmadığını kontrol edin

Işıklı bir ortamda herhangi bir tüyü gözden kaçırıp kaçırmadığınızdan emin olmak için vücudunuzu kontrol edin -  bunu dışarıya çıktıktan sonra fark etmek istemezsiniz!

  • Nemlendirin

Tüylerinizi alma işlemini bitirdikten sonra, kuru alanlara odaklandığınızdan emin olarak bacaklarınıza hafif bir nemlendirici uygulayın. Cildinizi tahriş edebileceğinden bacak depilasyonundan hemen sonra, terleme önleyici, yapay bronzlaştırıcı veya parfümlü bir ürün kullanmadan, yüzmeden ya da güneşlenmeden önce 24 saat bekletin. Gece yatmadan önce bacaklarınızı nemlendirirseniz, güne inanılmaz derecede pürüzsüz bacaklarla başlarsınız!