Buzdolabındaki Malzemelerle Cilt Bakımı Yapabilirsiniz

Harika bir cilde sahip olmanın sırrı pahalı kremler, losyonlar değil ya da şöyle söyleyelim; siz cildinize özen göstermeyip sadece kremlere ve losyonlara sığınırsanız, muhtemelen beklediğiniz sonucu tam olarak alamayacaksınız. Hazır yaz kapıdan bakarken, doğayı örnek alıp canlanmaya, yenilenmeye ne dersiniz? Tek yapmanız gereken buzdolabını açmak.

Doğanın şifa gücü

Evet, buzdolabını açmak. Kleopatra süt banyosu yaparken elbette bir bildiği vardı. Doğanın şifacı gücünü henüz keşfetmediyseniz, artık zamanı geldi demektir. Zira doğa, yaşayabileceğiniz çoğu soruna karşılık bir şifa sunar size. Peki o zaman doğal yöntemlerle, hem de çok daha ucuza cilt bakımı yapmaya ne dersiniz?

Aslında sofralarımızı süsleyen sebze ve meyvelerin, yemeklerimizi tatlandıran baharatların ve bitkilerin birer sağlık kaynağı olduğunu çok eski zamandan beri biliyoruz. İnsanoğlu eski zamanlarda da doğal yöntemlerle çeşitli uygulamalar yapardı. Ancak günümüzde ev-iş arasındaki koşturmadan dolayı hiçbir şeye yeterince vakit ayıramıyoruz, bu bir gerçek. Hadi o zaman tempomuzu biraz yavaşlatalım ve kendimize zaman ayıralım, evde cilt bakımı yaparak güzelliğimizi doğal reçetelerle güçlendirelim. Emin olun cildinizin buna ihtiyacı var ve tabi sizin de!

Maskeleri uygulamadan önce mükemmel sonuca ulaşmak için yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden doğal shea yağı özlü Veet Naturals Yüz Bölgesi İçin Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ile kurtulabilirsiniz. Böylece aynalarda kendinizi daha çok sevecek, daha çok beğeneceksiniz!

İşte buzdolabınızda saklanan güzellik sırları…

Parlak ve temiz bir cilt için yoğurt-bal-limon maskesi: Dolu dolu1 yemek kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın, cildinize sürün. 20 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Kuru ciltleri nemlendirmek için çilek maskesi: 8-10 adet taze çileği, 1 yemek kaşığı yulaf unu, 1 yumurta sarısı ve 2 kaşık yoğurt ile mutfak robotunda karıştırarak püre haline getirin, cildinize sürün. 20 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Yağlı ciltleri siyah noktadan arındırmak için yoğurt-limon maskesi: 4 kaşık yoğurdu, yarım limonun suyu ile iyice karıştırın ve karışımı cildinize sürün. 10 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Çiller için keten tohumu maskesi: Yeterli miktarda keten tohumunu sıcak suda kaynatın. Suyuyla birlikte cildinize uygulayın, 20 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.