Evde Bikini Bölgesine Nasıl Ağda Yapılır?

Evde Bikini Bölgesine Nasıl Ağda Yapılır?

Yaz mevsimi pek çoğumuz için havuz kenarında dinlenmek ya da sahilde tatil yapmayı dört gözle beklemek demektir, ancak yaz mevsiminin bikini bölgesiyle ilgileneceğiniz tek zaman olması gerekmiyor.

Pürüzsüz bir bikini bölgesine sahip olmak isterken beklenmeyen bir duruma hazırlıksız yakalanmak en kötü kâbuslardan biri olabilir, ancak Veet sayesinde her mevsim mükemmel görünebilirsiniz! Bunu sizin için halledecek bir güzellik salonu bulmanız mümkün, ancak bu hizmet size zaman ve paraya mal olur. Veet soğuk ağda bantlarını kullanarak, kendi evinizin rahatlığıyla, 28 güne kadar süren pürüzsüzlüğü elde etmenin güzellik salonundaki bakıma kıyasla ne kadar kolay olduğunu görüp şaşıracaksınız. Güzellik salonunun faturalarından tasarruf bile edebilirsiniz!

Depilasyondan beklentiniz dar vaktinizde hızlı sonuçlar almak veya 28 güne kadar uzun süren pürüzsüzlüğe kavuşmaksa, Veet ürünlerini tercih ederek hem beklentilerinize cevap verin hem de her ana hazır hissedin. Veet ürünleri ile bikini bölgenizin tamamen temizlenmiş, pürüzsüz ve tüyden arınmış olduğunu deneyimleyeceksiniz.

Bikini Bölgesindeki Tüylerinizi Nasıl Alabilirsiniz?

Vücudunuzdaki tüyleri almak tamamen kendi seçiminize bağlıdır. Eğer tüylerinizden kurtulmak ve bikini bölgenize bakım yapmak isterseniz, Veet mükemmel sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilecek ürün çeşitlerini sahiptir.

  • Tüy Dökücü Kremler

Bikini bölgenizin çevresinde Veet Tüy Dökücü Kremleri kullanabilirsiniz, ancak genital bölgelere temas etmemesi için dikkatli olmalısınız. Tüy dökücü kremlerimizin uygulama süreleri ürün çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Normal ciltler için kremin etkisini göstermesi 3-6 dakika sürerken hassas ciltler için bu süre 5-10 dakikayı bulabilir. Paket üzerindeki talimatları dikkatli bir şekilde takip ettiğinizden ve ürüne özgü işlem zamanını dikkate aldığınızdan emin olunuz.

  • Veet Sir Ağda Bantları

Ağda bantları kullanıma hazır olduklarından, evde istenilen sonuca ulaşmak için seçebileceğiniz muhtemelen en kolay methodlardan biridir. Hassas ve küçük bölgelere özel farklı ürün çeşitlerimizi deneyerek daha etkin bir uygulama sağlayabilirsiniz. Veet’in bikini ve koltuk altı bölgesine özel ağda bantları tam olarak bu ihtiyaca cevap verir ve bu sayede daha pratik bir uygulama sağlar.

  • Veet Sensitive Touch

Bazı insanlar ağda veya tüy dökücü krem kullanmayı tercih etmezler, siz de onlardan biriyseniz ama yine de pürüzsüz bir bikini bölgesine sahip olmak istiyorsanız hassas ve narin bölgelerdeki tüylerinizi zahmetsiz ve acısız bir şekilde tıraş edebilirsiniz. Özel başlıkları tahriş ve kesikleri engeller, kesiklere yol açmadan mükemmel sonuç sağlar.

Bikini Bölgesi Ağdasına Evde Hazırlık

Başlamadan önce, tüylerinizin 1,5mm’den daha uzun olduğundan emin olun. Duş alın ve ağdaya başlamadan önce kirden veya ölü cilt hücrelerinden arınmak için hafif bir kese yapın. Ağda yapmadan önce cildinize bir miktar pudra uygulamak iyi bir fikir olabilir, böylece ağda cildinize değil de tüylerinize yapışır. Pudra uygulamak aynı zamanda ciltteki nemi veya yağı emmeye de yardımcı olacaktır.

Ağda İşlemi

Veet'le bikini bölgesi tüylerini almak her ne kadar hızlı ve kolay olsa da, hassas bir bölge olduğundan en iyi sonuçları almanız ve tahrişten kaçınmanız için faydalı ipuçlarımızı uygulamanız iyi olacaktır.

  • Her kullanımdan önce, uygulayacağınız bölgede küçük bir yere ağdayı kullanma talimatlarına uygun olarak uygulayın ve cildinizin reaksiyonunu kontrol edin. 24 saatten sonra herhangi bir olumsuz reaksiyon yoksa ağdayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ağdayı uygulamak için rahat bir yer bulun. Olası bir kazadan korunmak için yere veya yatağınıza bir havlu sermeyi deneyebilirsiniz. Kullanılabilecek tekniklerden biri, ayaklarınızı düz bir şekilde yere basarken yatağın uç kısmına dayanmaktır, başınızın altına bir yastık koymanız yaptığınız işlemi görmenize yardımcı olur - bu biraz zor gelebilir ancak görülmesi zor olan bu bölgelere ulaşmak için elinizde bir ayna tutabilirsiniz.
  • Veet Easy-Gelwax Teknolojisi sayesinde uygulamaya hazırlanmak için bantları elleriniz arasında ovuşturmanız gerekmez. Ağda bantlarını seçtiğiniz tüylü bir alana yerleştirin ve ağdayı tüylerin üzerine doğru bastırın. Cildinizi gerginleştirin, ağda bandını tutun ve tüylerin çıkış yönünün tersine hızlı bir şekilde çekin.

Eğer ağda bandı, ilk uygulamada tüylerin hepsini alamazsa aynı cilt bölgesine bir seansta iki kere ağda yapmaktan kaçınmaya çalışın. Kalan inatçı tüyleri her zaman cımbız vasıtasıyla alabilirsiniz.

Ağda Sonrası Bakım

Ağda sonrası Veet kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ile birlikte verilen ağda sonrası temizleme mendillerinden birini kullanarak uygulama yapılan alanı temizleyebilirsiniz. Cildi daha fazla rahatlatmaya yardımcı olması için aloe bazlı bir jel veya losyon kullanabilirsiniz.

  • Batık tüyler bikini bölgesi çevresinde oldukça sıkıntılı olabilir. Veet'i kullanmadan 24 saat önce cildinizi ölü derilerden arındırarak , işlemin ardından pamuklu iç çamaşırı ve rahat giysiler giyerek batık oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Ağda sonrasında, terleme önleyici, parfümlü bir ürün ya da yapay bronzlaşma ürünü kullanmadan, güneşlenmeden ya da yüzmeden önce 24 saat beklemenizi öneririz. Ağda sonrası bakım konusunda daha fazla bilgi edinmek için şu sayfayı ziyaret ediniz, 'Ağdadan sonra kişinin yapması ya da yapmaması gereken şeyler var mı?