Hamilelerde Tüylerden Kurtulma Yolları

Hamilelik, bebek bekleyen bir anne adayı için heyecan verici ve eğlencelidir. Ancak aynı zamanda sağlık, güvenlik, sizin ve bebeğinizin rahatlığı gibi endişelerle yüzlerce soruyu da beraberinde getiren büyük bir değişimdir.

Peki ya tüyler? Düşünmeniz gereken bir sürü unsurla birlikte güzellik rutininiz için ödün vermenize gerek olmadığını bilmek gerçekten harika! Bazı yöntemlerden kaçınmanız gerekse bile, biraz ekstra dikkat ve özenle, gelecek 9 ay boyunca pürüzsüz ve iyi hissedeceğiniz bir tüy alım yöntemini tercih edebilirsiniz.

Hamilelik ve uzayan tüyler

Hamilelik boyunca vücudunuz yeni bebeğe alışmak için çeşitli değişimlere uğrar. Bu zaman boyunca yeni ve beklenmedik yerlerde daha koyu renkli ve kalın tüylerin görünmesi kadınlar için çok olağan bir durumdur. Ne kadar endişe verici olduğunun bir önemi yok, ilk olarak bilmeniz gereken şey, bunun harika bir ortaklık olduğu! Bu yeni tüyler, vücuttaki hormon değişikliklerinden kaynaklanır (özellikle de östrojen), hamilelik süresince kan akışı ve metabolizma ile de artar. İyi haber ise bu süre içinde sizi bakımlı tutacak bir tüy alma seçeneğinin hemen hemen çoğunlukla mevcut olduğu gerçeğidir! Çoğu kadın için bu değişiklikler zaten geçicidir, doğumdan sonra vücudun hormon dengesiyle birlikte kendini onardığı ilk altı ay içinde kaybolur.

Ağda bandı

Dudak üstü, kaş ve meme ucu etrafındaki istenmeyen tüyler hamilelik boyunca çok sık görülür. Bu tüylerden kurtulmak için hızlı ve kesin bir yöntem arıyor olabilirsiniz. Ağda bandı tam da bu noktada size yardımcı olabilir. Veet Naturals Yüz Bölgesi için Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları, hassas formülü ve içeriğindeki shea yağı ile en hassas bölgelerde bile rahat ve konforlu bir biçimde tüylerden kurtulma imkanı sunar.

Tıraş bıçağı

Sağlıklı bir gebelik için bol su içmek ve fazla sıcaktan kaçınmak önemli. Sıcak yaz ayları boyunca pürüzsüz bacaklarınızı neden ortaya çıkarmayıp serinletmeyesiniz ki? Tıraş bıçağı, tüysüz olmanız için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri. Ancak çoğu kadın, hamilelik boyunca tüylerinin daha hızlı çıktığını belirtir, bu da tıraş rutinini daha sık yapmanız demektir ki bu da son derece zahmetli olacaktır. Bu nedenle farklı yöntemler kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ağda

Daha uzun süreli bir çözüm arıyorsanız, ağda sizin için iyi bir seçenek, böylece ağda sayesinde doğum öncesi ve sonrası arkadaşlarınızla etkinlikler düzenlemek için daha fazla zamanınız kalabilir! Özellikle bacaklar, koltuk altı ve bikini bölgesi için ideal olan ağdayı, 4 haftaya kadar tekrar çıkmasını endişe etmeden evinizin rahatlığında uygulayabilirsiniz. Bir hatırlatma; ağda kullanımı çok güvenli olsa da, hamilelerin vücudu çok daha hassas olacağından daha görünür cilt tahrişine neden olabilir. Eğer bu dönemde cildiniz hassas ise hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş ağda bantlarını kullanabilirsiniz. Veet’in hassas ciltlere yönelik ürünleri shea yağı ve E vitamini gibi cildi besleyici ve tahrişi engelleyen içeriklere sahiptir.

Tüy dökücü kremler

Tüy dökücü kremler eğer tamamen acısız bir yöntem arıyorsanız ve tıraştan daha uzun süreli bir etkiye sahip olmasını istiyorsanız, bacaklar, koltuk altı ve bikini bölgesi için diğer harika seçeneklerden biri. Eğer tahrişten yana endişeliyseniz, hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş tüy dökücü kremleri kullanabilirsiniz. Tüy dökücü kremin yanı sıra ulaşılması zor bölgeler ya da alternatif bir yöntem için dilerseniz Veet Duşta Tüy Dökücü Krem veya Veet Tüy Dökücü Krem Sprey de kullanabilirsiniz.

Uyguladığınız kremi kısa bir süre bekledikten sonra temizleyin ve pürüzsüz tenin keyfini çıkarın. İşte bu kadar kolay!