Mükemmel Bacakların Sırrı

Mükemmel Bacakların Sırrı

Belirli ürünlere büyük meblağlarda para harcamak ve onca zorluğuna rağmen istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerine belli bir rutin çerçevesinde devam etmek güzel; ancak eğer cildinize yeteri kadar özen göstermezseniz, tüm bu yoğun uğraş boşa gidebilir. Deriniz susuz kaldığında kuru ve pul pul olur, timsah derisinin kendine özgü desenine benzer.  Hatta zaman zaman çatlar ve bu acı verici olabilir. Cildinizin susuz kalmaması ve nemli olması için izleyebileceğiniz bazı basit adımlar aşağıdaki gibi;

Bol su için

Aslında yeterli derecede kendini açıklıyor; vücudunuzda daha fazla su olursa, bedeniniz ve cildiniz daha nemli olur. Elbette kurumayan, nemli bacaklara sahip olmak, gün içinde ne kadar su içtiğinizle çok ilgili olsa da, diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Duş sürenizi kısaltın

Cildinizi kurutan su değil, ki öyle olsaydı bu çok garip bir ilişki olurdu! Cildinizi kurutan suyun sıcaklığı ve buhar. Sıcaklık ve buhar, derinizi koruyan ve nemi içeride hapsederek nemli kalmasını sağlayan yağlı tabakanın bozulmasına neden olur. Uzun süre boyunca sıcak suda duş almak, bu tabakayı kaldırarak etkisiz hale getirir, derinin kuru ve kaşıntılı olmasına neden olur.

Ölü deriden kurtulun

Düzenli olarak ölü deriden kurtulmak, ölü deri hücrelerinden, siyah noktalardan ve kir tabakalarından cildinizi arındırarak cildinizin nemli kalmasını ve canlanmasını sağlar. Ölü deriyi cildinizden almak, cildinizin nemi tutması için gerekli olan bariyeri korur. Bunun için Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları’nı kullanabilirsiniz.

Nemlendirin

Cildi nemli tutmak için mevcut ürünlerin herhangi bir eksikliği yoktur; ancak herkesin cilt tipi farklıdır. Bu yüzden cildinize uygun olanı bulmanız önemlidir. Kendi cildinizi, herkesten daha iyi bilirsiniz, bu yüzden dışarıda ne var bakın ve bacaklarınızın mutlu ve sağlıklı olmasına yardımcı olan ürünleri bulun.

Farklı tüy alma yöntemleri cildinizdeki nem oranını etkileyebilir, tüy alma yöntemleri arasından doğru olanı seçmek de sizi zorlayabilir.

Tıraş bıçağı kullanmak, bıçağın keskin ağzı cildinize bariyer olan yağ tabakasını kazıma potansiyeline sahip olduğundan cildinizin nemine zarar verebilir.

Tüy dökücü krem kullanmadan önce ciltte küçük bir alanda test edilmelidir; çünkü herkesin cildi farklı reaksiyon verebilir. Bu kremler aslında cildinizi nemlendirebilir, tıpkı nemlendirme ve pürüzsüz görünüm kazandırma özelliklerine sahip, aloe vera ve E vitamini içeren Veet Hassas Ciltler Tüy Dökücü Krem gibi.

Ağda kuru cilde sahip olanlar için çoğu zaman en iyi çözümdür; çünkü ağdanın herhangi olumsuz bir etkisi olmadığı gibi cildi ölü deriden arındırır.

Cilt nem oranınızın farkında olun ve tüy alma uygulamalarından sonra cildinize iyi bakın. Güzel ve ipeksi bir cilde sahip olmak, tüy almaktan çok daha önemlidir!