Niye Jilet Yerine Ağdayı Tercih Etmeliyiz?

Uzun süre jilet kullanmış ya da ağda yerine onu denemeyi düşünmüş olabilirsiniz.  Uzun vadede ağdanın yararlarına da göz atmak lazım. Ağda yapmak biraz daha uzun sürebilir ama tüy alma süreci daha seyrek olacağı için uzun vadede daha az zaman ve para harcarsınız. Niye ağda yapmanın daha tercih edilebilir bir seçim olduğuna göz atalım.

1. Ağdayla alınan tüyler (tıraşla alınan tüylerden) daha yumuşak çıkar

Çünkü ağdada tüyler yüzeyden kesilmek yerine kökünden alınır, böylece tıraştan sonra ortaya çıkacak sert, pütürlü köşeler oluşmaz. Tüyler uzadıktan kısa süre sonra sivri, pütürlü dokuyu veren de bu köşelerdir, o yüzden bunlardan kaçınmak bacaklarınızda daha uzun süre pürüzsüz bir his bırakacaktır.

2. Kıl dönmesi

Bu durum herhangi bir tüy alma yönteminde gerçekleşebilir ama tıraşta özellikle yaygındır. Kılların sivri uçları deriden çıkmak yerinde içinden ilerler; bunlar cildin altındaki siyah noktalar olarak görülebilir, kötü ihtimalle tıraş döküntüsü gibi ortaya çıkarak kırmızı ve kabarık yama gibi izler bırakabilir.

3. Ağda yapılan tüylerin rengi zamanla açılır

Ağda çok kısa tüyleri çektiği için birkaç seferden sonra bütün kıllar aynı döngüye girip birlikte uzamaya başlar. Bu güzel bir şey çünkü her seferinde hepsini bir arada almanızı garanti eder! Sir ağda ve diğer ağda çeşitleriyle tüyleri kökünden çekmek kökü zayıflatabilir, yani tüyler daha uzun sürede uzar.

Sizin için en iyi tüy alma yöntemi her zaman sizin için en uygun olan yöntemdir. Herkesin vücudu farklı uygulamalara farklı şekilde tepki verir, o yüzden bir yöntemde karar vermeden önce farklı yöntemleri deneyin, artılarını eksilerini tartın, bu etmenleri göz önünde bulundurun ve hangi seçenekleriniz olduğuna dair daha iyi fikir edinmek için Veet kataloğuna göz gezdirin. Harika, pürüzsüz bacaklar elinizin altında.