Parti Hazırlığı Kontrol Listesine Ağda Bandını da Ekleyin

Çoğumuz doğum günü, düğün, bayram vb. gibi büyük etkinlikleri severiz. İstediğimiz gibi giyinip sevdiklerimizle vakit geçirmek her zaman için büyük bir eğlencedir.

Büyük bir etkinlik sırasında harika görünmek isteriz; bu da daha fazla hazırlık yapmamızı gerektirir. Bazı hazırlıkları etkinlikten birkaç gün önce bazılarını ise o gün yapmanız gerekir. Bu makalede bunlardan bazılarından bahsedeceğiz.

Parti için Birkaç Gün Önce Yapmanız Gereken Hazırlıklar

Kıyafetinizi Planlayın

Kıyafetiniz görünüşünüzün merkezidir; etkinliğe uygun bir kıyafet seçimi önemlidir. Özel bir kıyafet zorunluluğuna uymanız veya vücudunuzun (ör; omuzlar) belirli kısımlarını kapatmanız gerekebilir; ancak bu renk seçimi ile eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez!

Kıyafetinizi önceden planlamanız etkinlik günü yaşayacağınız stresi azaltabilir; bu yüzden kıyafetinizi birkaç gün önceden planlayın. Kendinizi özgüvenli ve iyi hissetmenizi sağlayacak bir kıyafet seçin; bu görünüşünüzde gerçekten büyük bir fark yaratabilir. Kıyafetinize karar verdikten sonra üzerinizde istediğiniz gibi durup durmayacağını ve rahat olup olmadığını kontrol etmek için önceden giyerek deneyin, ayakkabı ve aksesuarlarınızla tamamlayın; unutmayın, tüm gün bu kıyafeti giyeceksiniz. Kıyafetinizden memnun kaldığınızda, etkinlik günü giyilmeye hazır olacak şekilde ve tüm aksesuarları ile birlikte dolabınıza kaldırın.

Ağda Bandı ve Tüy Dökücü Krem ile Tüylerinizi  Alın

Veet tüy alma ürünleri cildinizi tüylerden arındıracağı için bu işlem için son ana kadar beklemeniz gerekmez. Bunu kıyafetinizi seçtikten sonra yapmanız iyi bir fikir olacaktır. Mini etek gibi kısa bir elbise giymeyi planlıyorsanız, bacaklarınızın uzun elbise giydiğinizde görünmeyen bölgelerinde olan tüyleri de almanız gerekir; bu kısa kollu elbise için de geçerlidir.

Ağda bandı kol ve bacaklarınızdaki tüylerden kurtulmak için harika bir yöntemdir; evde hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilir. Veet Kullanıma Hazır Ağda Bantları ’nin kullanımı, özel kolay kavranabilir uçları sayesinde son derece kolaydır – ayrıca kullanım sonrasında atılabildikleri için kirlilik yaratmazlar. Vücudunuzun dış hatlarına sürebileceğiniz için, koltuk altları gibi erişilmesi daha zor bölgeler için krem kullanmak en kolay yöntem olabilir. Paket üzerinde belirtilen kullanım talimatlarına & tedbirlere uyun.

Bir diğer popüler tüy alma yöntemi de tüy dökücü kremdir. Veet özellikle hassas ciltler için geliştirilmiş bir dizi tüy dökücü krem yelpazesine sahiptir. Hangisini seçerseniz seçin, cildiniz tüm gün boyunca ipeksi bir yumuşaklığa sahip olacaktır!

Manikür ve Pedikür Yapın

Kırılma ihtimalini azaltmak için tırnaklarınızı etkinlikten bir gün önce yapın. İsterseniz bir salona gidebilirsiniz, ancak bu pahalı ve zaman alıcı olabilir; bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Kıyafetinize uygun bir renk sürün ve bulaşmasını önlemek için tamamen kuruduğundan emin olun. Eğer tırnaklarınızı boyarken pek de istikrarlı olamıyorsanız, işte size bir ipucu: yapabildiğinizin en iyisini yapın, tamamen kurumasını bekleyin ve ardından duş alın. Sıcak su tırnaklarınızın etrafında cildinizin üzerinde kalan fazla ojeyi temizleyecektir.

Parti için Etkinlik Günü Yapmanız Gereken Hazırlıklar

Saç Maskesi Uygulayın

Duş almadan önce, saçınıza Hindistan cevizi içeren saç maskesi sürebilirsiniz. Katı yağı sıcak suyun üzerine koyarak eritin ve ıslak veya kuru saç üzerine sürün; eşit bir şekilde dağıtmak için saçınızı güzelce tarayın ve 30 dakika kadar bekletin. Duş alırken saçınızı her zamanki gibi şampuanla yıkayın; saçınız son derece yumuşak ve parlak olacaktır.

Vücudunuzu Ölü Hücrelerden Arındırın

Duş sırasında, ölü hücrelerden arındırmak için vücudunuzu bir kese veya banyo lifi ile ovun. Böylelikle cildiniz daha canlı ve parlak görünecektir. Duş sonrasında elde ettiğiniz yumuşaklığı korumak için kaliteli bir nemlendirici kullanın.

Duştan çıktıktan sonra, kıyafetinizi giymeden önce saçınıza şekil verin ve makyajınızı yapın! Çantanızın ve aksesuarlarınızın yanınızda olduğundan emin olun ve başlayın!