Tüy dökücü kremleri herkes kullanabilir mi?

Tüy dökücü kremler, tüylerden hızlı ve acısız olarak kurtulmak için şahane bir yöntemdir.  Özellikle çalışan ve sürekli hareket halinde olan kadınlar için harika bir seçimdir. Bazı tüy dökücü kremler siz daha duştan çıkmak için adımınızı atmadan 5 dakikada ipeksi ve yumuşacık bir cilt sunar. Peki sonuçları bu kadar iyiyken, herkes tüy dökücü kremleri kullanabilir mi?

Çok sayıda farklı cilt tipi mevcut. Cilt tipleri, hamilelik vs. gibi hormonal değişiklikler nedeniyle zaman zaman değişikliğe uğrayabilir. Vücudunuzun hassasiyetlerini bilmekle birlikte, pürüzsüz ve tüysüz bir cilt beklentisinde olduğunuzda çok sayıda seçeneğiniz olduğunu bilmek iyi bir şey; tüy dökücü kremler mesela! Burada önemli olan, kendiniz için doğru olan yöntemi bulmanız.

Nasıl uygulanır?

Tüy dökücü kremler, tüyü cilt yüzeyinde zayıflatarak tüyü döker. Böylece zayıflayan ve kopan tüyü silme ya da yıkama yoluyla cildinizi pürüzsüzleştirebilirsiniz. Bu süreç, genellikle alkali kimyasal içeriklerin, güvenli bir biçimde proteinleri zayıflatması yoluyla işler. Kremin içeriği cildinize rahatlıkla uygulayabileceğiniz ölçüde güvenlidir; ancak tüy alım işlemlerini uygulamadan önce cilt tipinizi iyi öğrenmeniz gerekmektedir.

İpucu: İlk defa tüy dökücü krem uygulayacaksanız, ilk olarak kremi cildinizde küçük bir alana uygulayıp, cildinizin reaksiyonunuzu test etmenizi öneririz.

Hamilelik esnasında tüy dökücü krem kullanabilir miyim?

Vücudunuzun hamilelik boyunca nasıl değişiklik göstereceği ve nasıl davranacağı konusunda kesin bir kural yok. Bununla birlikte çok sayıda kadın, vücudunda hassasiyetin arttığını ve vücudundaki hormonal değişimlere bağlı olarak yeni bölgelerde koyu renkli kalın tüylerin belirmeye başladığını deneyimlemiştir. İşte size mükemmel tüy alımı ürününü bulmak için bir sebep daha! Eğer vücudunuzda hassasiyet oluştuysa, Veet’in çok sayıda çeşitte yer alan ve aloe vera gibi rahatlatan içeriğiyle cilde ferahlık veren, özellikle hassas ciltlere özel olmak üzere, tüy dökücü kremlerini deneyebilirsiniz. Yani 9 ay boyunca ipeksi ve yumuşak bir cilt hissini yaşamamak için hiçbir neden yok!

Hassas bir cildim var. Tüy dökücü kremi uygulamalı mıyım?

Tekrar edelim; istenmeyen tüylerde hassas ciltlere özel formülü bir krem, sizin için doğru seçenek olabilir. Veet Hassas Ciltler İçin Tüy Dökücü Krem’in içeriğinde bulunan aloe vera cildi yatıştırdığından, olası tahrişleri daha en baştan önleyebilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, tüy alma işleminden önce ve sonra cildinize ekstra zaman ayırıp bakım yapmalı, yeteri kadar ilgi göstermelisiniz. Cildinizi nemli tutmak çok önemli. Daha fazla su içmek, parfümlü ürünleri bir süre kullanmamak ve sıcak duş sürelerini kısaltmak gibi temel alışkanlıklara dikkat etmek, cildinizde olabilecek kaşıntı ve tahrişi azaltacaktır. Ayrıca unutmayın, cildinizdeki tahrişten endişe ettiğinizde doktorunuza mutlaka başvurmalısınız.

Tüy dökücü kremler bikini bölgesi için uygun mudur?

Plajda bir son dakika planı mı var? Eğer ağdanın acı faktöründen kaçıyorsanız, tüy dökücü krem sizi mükemmel olarak hazırlayacaktır. Tüy dökücü kremlerle hızlı sonuç alıp, pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Eğer plaja gitmeyi planlıyorsanız ya da  evdeki başka bir işinizi halletmek için zaman ayırmak istiyorsanız, tüy dökücü kremler sizin için hızlı ve acısız olmasıyla muhteşem bir seçenek olabilir. Eğer ilk defa kullanacaksanız ve emin değilseniz, ilk olarak cildinizde küçük bir alana tüy dökücü kremi uygulayın ve cildinizin tepkisini görün.