Tüylerden En Az Acıyla Nasıl Kurtulursunuz?

Ağda yapmak acı verici olabiliyor, bu yüzden insanlar genellikle ağdanın faydalarını bir kenara bırakıp tıraş bıçağına yönelebiliyor. Ancak sonuç böyle olmak zorunda değil, istenmeyen tüylerden en az acıyla kurtulmanın çok sayıda yolu var. Veet olarak bu adımları sizin için derledik.

Doğru zamanı seçin

Ağda yapmadan önce doğru zamanı seçtiğinizden emin olmanızı sağlamak için iki şeye dikkat edin; regl döneminde olup olmadığınız ve tüylerin yeterli uzunlukta olması. Eğer tüyleriniz çok kısaysa yani yeterli uzunluğa ulaşmamışsa, ağda tüylere yeteri kadar tutunamayacaktır. Yani ağdayı derinize uyguladığınızda deriyi gerecek; ancak tüyleri çekemeyecektir. Regl sonrası dönemde ağda yapacaksanız ağrı eşiğiniz en yüksek seviyede olacaktır. Reglden önce ise ağrı eşiğiniz en düşük seviyededir. Bu nedenle ağrı eşiğinizin en yüksek seviyede olduğu regl sonrası dönem sizin için daha iyi olacağından ağda yapacağınız zamanı iyi ayarladığınızdan emin olun!

Kendinizi hazırlayın

Ağda, sadece istenmeyen tüyleri değil, aynı zamanda cildin üzerindeki ölü deriyi de alır. Yani uygulama esnasında tüylerle birlikte ölü deri de alınacağından ağda son derece iyi bir fikirdir. Ancak bunun için de dikkatli olmalısınız, ağda yapmadan hemen önce güzel ve sıcak bir banyo yaparak gözeneklerinizi ve kıl keselerini açın. Önemli bir nokta; ağdadan önce cildinizin kupkuru olduğundan emin olun; çünkü su, ağdayı olumsuz yönde etkileyerek istediğiniz performansı alamamanıza neden olabilir.

Mükemmel tekniği yakalayın

Ağda yaparken nefes almayı hatırlamanız önemli. Acı hissettiğimizde vücudumuzun doğal bir tepkisi olarak nefesi hızla içimize çekeriz. Bu, vücudumuz için iyi bir ipucudur. Cildinizi gergin tutun, derin bir nefes alın ve ağda bandını yerleştirin. Veet ağda bantlarının şeritleri, olabildiğince hızlı ve kolay olarak tüyleri almanızı sağladığından, ağda bandının kenarındaki boşluğu yakalayın ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru, nefes verirken ağda bandını çekin.

Sonrasında kendinize dikkat edin

Ağdadan sonra cildiniz hassas olacağından, cildinizi tahriş edecek uygulamalardan kaçınmalısınız. Ağda yapmak, ölü deriden kurtulmak için harika bir yöntem olduğundan, bunun için başka bir yönteme ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte sıcaktan ve güçlü deodorantlardan da kaçınmanız gerekir.

Ağda için Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları sizin için en iyi seçeneklerdir. Ağdaya alternatif olarak farklı bir tüylerden kurtulma yöntemi olan Veet Tüy Dökücü Krem’i de kullanabilirsiniz. Bu yöntem, tüyleri kökünden değil, yüzeyden basit bir yıkayıp temizleme yöntemiyle alır. Etkisi, tıraş bıçağına göre 2 kat daha fazla olup 1 haftaya kadar pürüzsüzlük sunduğu gibi acı eşiği çok düşük olanlar için harika bir alternatiftir.

Bu adımları izleyerek vücudunuzun hak ettiği bakıma herhangi bir rahatsızlık duymadan ulaşabilirsiniz!