Erkekler için Veet : Erkekler için İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

İstenmeyen tüyler günümüzde sadece kadınların sorunu değil. Artık erkekler de istenmeyen tüylerinden kurtulmanın çarelerini arıyor! Çözümler kadınlarla aynı: jilet, tüy dökücü krem ve ağda. Yoğun tüyleriniz yoksa ama yine de rahatsız oluyorsanız tüy sarartıcılar da tercih edilebilir.

Sırt

Erkeklerin istenmeyen tüylerden en çok kurtulmak istedikleri bölgenin başında sırt geliyor. Bunun için bazen berberlere gidiyorlar, bazen evde eşlerinden veya partnerlerinden yardım istiyorlar. Sırt bölgesi için ağda ideal. Sir ağda bantları ile kısa sürede pırıl pırıl bir sırtınız olabilir. Birçok filmde erkeklerin ağda yapılmasına dayanamadığına dair sahneler görmüşsünüzdür. Abartıldığı kadar değil! Ama yine de dayanamayacağınızı düşünüyorsanız tüy dökücü kremleri de deneyebilirsiniz.

Göğüs

Aynı sırt gibi göğüs de erkeklerin istenmeyen tüylerden kurtulmak istediği popüler bölgelerdendir. Ağda ile dört haftaya kadar etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu işlem filmlerde gösterildiği kadar dramatik değil. Elbette başka bir seçeneğiniz daha var: tüy dökücü kremler. Bu ürünler de pürüzsüz bir cilt sunar.

Koltuk altı

Koltuk altı kıllarını almak hem estetik hem de pratik açıdan yararlı olabilir. Özellikle yaz aylarında koltuk altı kıllarının kısa kollu tişört veya gömleklerden görünmemesini sağlayabilir ve istenmeyen kötü kokuların önüne geçebilirsiniz. İstenmeyen tüyler, bakterilere de ev sahipliği yaptığı için kötü kokulara neden olur. Koltuk altı gibi küçük bir alandan bahsediyorsak ağda ile kökten çözmek en iyisidir.

Karın

Karın bölgesindeki istenmeyen tüyler farklı nedenlerle rahatsız edici olabilir. Özellikle karın kaslarınızı çalıştırıyorsanız ve sonuçları göstermek istiyorsanız tüyler başarınızı gizleyebilir. Ağda veya tüy dökücü krem ile tüylerinizden kurtulun ve pürüzsüz karın bölgenizi sergileyin.

Bacaklar

Bacak tüyleri sadece estetik değil pratik amaçlarla da alınabilir. Örneğin sporcular daha rahat hareket etmek için bacaklarındaki tüylerden kurtulurlar. Ağda elbette en etkili yöntem ama alan çok büyük derseniz, spor öncesi tüy dökücü krem de kullanabilirsiniz.

Veet Sir Ağda Bantları ile tüylerinizi kökünden alarak dört haftaya varan pürüzsüz cildinizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Veet Tüy Dökücü Krem ile dakikalar içinde tüylerinizden kurtulabilirsiniz ve jilete göre 2 kata kadar daha pürüzsüzlüğün keyfini sürebilirsiniz.

Son olarak, listemizde yer almayan iki bölgeye değinelim: Yaş ilerledikçe kulak ve burun kılları da sıkıntı yaratmaya başlayabilir. Ama bu bölgeler daha hassas olduğu için ağda veya cımbız gibi yöntemler sakıncalı yaratabilir. O yüzden bu bölgelere özel tüy kesici alet veya makineleri deneyebilirsiniz.