Ağda Bantları ile Ağda Yapmaya Ne Dersiniz?

Sonunda beklediğiniz tatil zamanı geldi çattı. Kış hala tam anlamıyla gelmemişken güneşin son demlerinin tadını çıkarmak için çantanızı hazırlamaya başlayın. Yorucu bir yazdan sonra daha sakin, dinlenebileceğiniz bir kış tatili kulağa son derece cazip geliyor.

O çok dingin ve huzurlu tatili düşünürken bir anda aklınıza ağda yapmadığınız gelirse ne hissedersiniz? Onca işin gücün arasındayken veya belki de tam çıkmaya hazırlanırken çantaya pratik bir çözümle kullanıma hazır soğuk ağda bantlarına ne dersiniz? Tek yapmanız gerekenin tüylü bölgeye ağda bandını yapıştırdıktan sonra hızla çekmek olduğunu düşünürsek, ağda bantlarının harika birer seyahat arkadaşı olduklarını söyleyebiliriz. Gelin ağda bandına birlikte göz atalım. Ağda bandınız bitince ne yapacağınız konusunda endişeleneceğinize emin olabilirsiniz!

Ağda bantlarını nasıl kullanmalıyız?

Ağdadan ortalama 2 gün önce lifle ya da keseyle cildinizi ovarak ölü deriden kurtulun. Eğer cilt yumuşak olursa ağda bantları cilde daha kolay yapışır. Cildinizi iyice kuruladıktan sonra tüylerin uzama yönüne doğru ağda bandını iyice yapıştırın. Ardından tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ağda bandını hızlıca çekin. Tüyler tamamen alınana ve bölge pürüzsüz olana kadar bu işleme devam edin. Ağda kalıntılarını sabun, bez ve suyla temizleyin.  

Ağda bandı kullanmanın yararları

Ağda bantları için ağda yapmanın daha konforlu bir yolu da denebilir. Ağda bantları hızlı uygulanabilir olması, en küçük tüye kadar kolayca yapışması ve sadece saniyeler sonra tüylerden tamamen arınma gibi nedenlerle iyi bir seçenek.

Ağda bantları, bikini bölgesi gibi daha zor ulaşılan küçük alanlar için de çok kullanışlı. Ağda bandını, kullanacağınız bölgenin ölçülerine göre kesebilir, yapışkanlık özelliğini kaybedene kadar tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Ağda bandının ardından

Ağda bantları deyince, uygulama ardından yapışkan kalıntılar da akla gelmiyor değil. Ağda bantları ilk seferde yüzeydeki tüylerin tümünü almayabilir, tek tük de olsa ikinci sefere tüyler bırakabilir. İkinci kez uygulama yapmak biraz zahmetli olabileceği gibi hassas ciltlerde de tahrişe neden olabilir. İşte bu yüzden Veet Ağda Bantları var! Normal ve Hassas ciltler için üretilen özel varyantlarının yanında Veet Naturals Ağda Bantları, cildi nemlendirerek rahatlatan argan yağı ve shea yağı içerikleri ve kolay uygulanabilir olmasıyla ideal bir tüy alma yöntemi.

Eğer çok zamanınız yoksa ve uzun süreli pürüzsüzlük istiyorsanız, ağda bantları biçilmiş kaftandır. Ağda bantları, eğer cesaretiniz varsa, uçak yolculuğunda dahi kullanabileceğiniz kadar pratiktir!

Ağda bantlarını uygulama yapacağınız bölgenin ölçülerine göre kesme imkanınız da olduğundan ulaşılması en zor yerler için bile idealdir. Bu yüzden endişeyi bir kenara bırakın ve ağda bantları sayesinde pürüzsüzlüğün keyfini kolayca çıkarın. Tatil çantanız size teşekkür edecek!