Cildiniz Hassas ise Bunlara Dikkat!

Bakım ürünlerinden, kozmetikten, güneş gibi dış etkenlerden çok çabuk etkilenen ve tahriş olabilen ciltler, hassas cilt olarak değerlendirilir. Bu cilt tipinde ürün kullanımından bakıma tüm uygulamalar özel olmalıdır; çünkü hassas ciltler, normal cilde göre etkilere daha fazla açıktır. 

Hassas bir cilde sahip olanların yaşayabileceği muhtemel sorunlar şöyledir;

-Güneş, soğuk hava, kar gibi mevsimsel durumlarda cildin kızararak kuruması

-Fondöten, pudra gibi makyaj malzemeleri yüzünden kızarıklık ve alerjiler

-Nemlendirici, peeling vb. bakım ürünlerinden kozmetik sınıfına girenleri kullanamama

-Çikolata, baharatlı gıdalar, alkol gibi yiyecek ve içeceklerden daha fazla etkilenme

-Ağda, tıraş bıçağı, tüy dökücü krem vb. ürünleri kullanırken seçici olma

Düşük toleransa sahip ciltler, etkiye bu kadar açıkken elbette cildinizle ilgili yapacağınız tüm uygulamalarda daha fazla dikkatli olmak zorunda kalırsınız. İlk olarak cilt tipinizi öğrenmeli ve ardından bakım için medikal bakım ürünlerinden seçiminizi yapmalısınız.

Cildi hassas olanlar ne yapmalı, hangi yüz bakım ürünlerini tercih etmeli diye merak edenler için Veet olarak harika önerilerimiz var!

-Medikal bakım ürünleri tercih edin. Hassas bir yüzünüz varsa, kullanacağınız yüz bakım ürünleri kozmetik değil, medikal bazlı olmalı. Yani herhangi bir kozmetik mağazasından alacağınız ürünler size yarar değil zarar verebilir. Bu nedenle doktorlar, bu tip durumlarda eczanelerde bulunan ve çeşitli kimyasal maddelerden arındırılmış ürünleri tavsiye edebilmektedir.

-Güneş, soğuk hava vb. dış etkenlerden korunun. Yaz aylarında güneşin yakıcı etkisi, kış aylarının ise tahriş edici soğuğu, cildinize zarar verebilir, bu yüzden cildinize bu tip zamanlarda ekstra koruma uygulamalısınız. Yaz aylarında hassas ciltlere uygun bir güneş kremini mutlaka kullanmalı, kış aylarında ise cildinizi her zamankinden daha fazla nemlendirmelisiniz.

-Beslenmenize dikkat edin. Sağlıklı beslenmek sadece mide ve iç organlarınız değil, aynı zamanda yüzünüz için de çok önemlidir. Fazla baharatlı gıdalar, çikolata, tuz, kafein ve alkol, cildinizin beslenmesine engel olur. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Yüz ağdası için uygun ürünler kullanın. Yüzünüzdeki istenmeyen tüyler elbette çok can sıkıcı. Bu tüylerden kurtulmak için hassas cildinize özel geliştirilmiş ürünler tercih edin. Veet Yüz Bölgesi İçin Hassas Ağda, yüz ağdası tercih edenler için harika bir seçenektir.