Sir Ağdanın Avantajları

Sir Ağdanın Avantajları

Çok eski çağlardan beri pürüzsüz bir cilt isteyen ve bunun için çeşitli yöntemler geliştiren kadınlar, tam da bu yüzden vücuttaki tüm tüyleri “istenmeyen tüyler” olarak ilan etmiştir. Eskiden belki de istenmeyen tüylerden kurtulmak çok daha zordu; ancak ağda ile bu sorun tamamen ortadan kalktı diyebiliriz. Özellikle sir ağda, bir anda kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri haline geldi. Peki sir ağda bir anda neden bu kadar sevildi sizce? Gelin birlikte bakalım.

Geçmişten miras; ağda

Pürüzsüz bir cilde ulaşmak eski yıllara nazaran günümüzde çok daha kolay ve pratik. Gün geçtikçe yeni yöntemler ortaya çıksa da gelmiş geçmiş en geçerli uygulamanın ağda olduğunu söylesek, herhalde abartmış olmayız. Büyüklerimizden bize miras kalan bu uygulama, günümüzde sir ağda ile daha ileri bir boyuta taşındı.

Sir ağda nedir?

Sir ağdanın yeni yeni yayılmaya başladığı zamanları hatırlayanlar vardır. Ağdadan daha farklı sonuçlar sunan sir ağda, bir anda kadınların yeni gözdesi oldu. İsmindeki ‘sir’, İtalyan dilinde mum, balmumu anlamına gelen ‘cere’ kelimesinden türemiştir.  Sir ağda aslında çam sakızı ağda ile büyük benzerlik gösteriyor. Çam ağacının reçinelerinden elde edilen ve bitkisel birtakım yağlarla kullanıma hazır hale getirilen bu doğal karışım, kuvvetli bir ağda türü olarak bilinir. Tamamen bitkisel olduğu için cilde zarar vermeyecek ölçüde hijyenik ve sağlıklıdır.

Sir ağda ile daha kesin çözüm

İçerik ve kullanım olarak çam sakızı ağda ile benzerlik gösterse de, aslında sir ağda daha pratik olduğu gibi aynı zamanda daha kalıcı sonuç elde etmenizi sağlar. Cildi tazelemeye, tüylerden kurtulmaya hazır mısınız? Sir ağda, diğer ağda çeşitlerine göre hem daha sağlıklı, hem de uygulama açısından daha pratik. Ancak en büyük özelliği ise kıl köklerini zayıflatması. Yani düzenli olarak sir ağda uyguladığınız bölgede kılların gittikçe zayıfladığını ve bir süre sonra tamamen bittiğini gözlemleyebilirsiniz; çünkü sir ağda içerisinde şeker barındırmadığından kıl köklerini beslemez; aksine zayıflamalarını sağlar. Böylece her uygulamada zayıflamaya devam eden kıl kökleri, sir ağdaya direnemez ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. Çam sakızı ağdasında ise bu sonucu almanız pek mümkün görünmüyor; çünkü çam sakızı ağdanın içerisinde bulunan şeker, kıl köklerinin beslenmesine neden olur.

Cildi tazeler

Sir ağdanın faydaları bununla da sınırlı değil üstelik. İstenmeyen tüylerinizden kurtulurken aynı zamanda ölü deriyi atıp taptaze bir cilde kavuşmak, batık kıl dönmelerinin önüne geçmek istemez miydiniz? O zaman doğru yoldasınız. Veet’in Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ile işte kazanacaklarınız;

-İstenmeyen tüylerden kurtulursunuz.

-Argan yağı, shea yağı gibi doğal içeriği sayesinde cildi nemlendirir.

-28 güne kadar pürüzsüzlük sağlar.

- Veet Hazır Sir Ağda Bantları’nın düzenli kullanımı ile kıl kökleri zayıflayacağından bir süre sonra tüylere elveda diyebilirsiniz.

-Ağda bantları sayesinde etrafı kirletmeden, kir bırakmadan kolayca uygulamayı yapabilir, aynı zamanda cildinizin üstündeki ölü deriden kurtularak taze ve parlak bir cilde sahip olursunuz.

-Batık ve kıl dönmesi gibi oluşumların önüne geçersiniz.

-Hızlı ve kolay olmasının yanında doğal ve sağlıklı uygulamanın keyfini çıkarırsınız.