Soğuk Ağda Bandı Güzellik Uygulamanızın Bir Parçası Olacak

Kadın olarak, hepimizin her gün işe gitmeden önce uyguladığı kendine özel bir rutini vardır. Kendimizi yeni güne hazırlamak için, uyanır, yataktan kalkar ve hemen duşa gireriz! Şimdi rutin uygulamalarız arasında yer alan en popüler adımlardan bazılarına göz atalım…

Su İçmek

Vücudumuzun su ihtiyacını karşılayarak yeniden canlanmak için yapacağınız en güzel şey duşa giderken büyük bir bardak su içmektir. Su cildinizin parlamasına ve harika görünmesine yardım etmesi açısından çok önemlidir. Vücudunuzun susuz kalmadığından emin olmak için her gün 6-8 bardak içmeye çalışın.

Soğuk Ağda Bandı ile Tüy Almak

Kullandığınız yönteme bağlı olarak, ara sıra tüylerinizi almanız gerekir. Belki sıcak bir gündür ve siz de o gün bacaklarınızı açmak istersiniz ancak yeniden uzamış tüyleriniz vardır. Soğuk ağda bandı kullanmak evde uygulayabileceğiniz için harika bir yoldur; kullanımı kolaydır ve sonrasında temizlemeniz gereken kirlilik yaratmaz. Basitçe, şeridi temizlemek istediğiniz bölgeye yapıştırın, cildinizi gerin ve çekin. Tüyler şeritlere yapışacağı için işiniz bittiğinde şeritleri doğrudan çöpe atabilirsiniz! Ağda bandı kullanmak daha uzun süreli ve pürüzsüz sonuçlar elde etmenizi sağlar ve tüylerinizi eskisi kadar sık almanıza gerek kalmaz. Paket ve broşür üzerinde belirtilen kullanım talimatlarına ve tedbirlere uyurak yan etkilerden kaçının.

Duş Almak

Saçınızı kaliteli bir şampuanla köpürtün; saç derinize masaj yapmayı unutmayın. Saçınızın pürüzsüz ve yumuşak olması ve kolay açılması için saç kremi sürün ve birkaç dakika bekletin. Saçınızı her gün yıkamak zorunda değilsiniz; bu işlemi iki veya üç günde bir yapabilirsiniz. 

Vücudunuzu Nemlendirmek

Duş aldıktan sonra, vücudunuzun kuruması için biraz bekleyin ve saç kurutma makinesi ile saçınıza fön yapın. Yüzünüzde işlem yapmak için hazır olduğunuzda, size engel olmaması için saçınızı bir toka ile arkada toplayın. Cildinizi nemlendirmek için kaliteli bir nemlendirici sürün; bu cildinizin gün boyunca yumuşak ve esnek kalmasını sağlayacaktır.

Makyaj Yapmak

Gözlerinizi biraz cüretkâr hale getirmek için maskara ve göz kalemi kullanın; bunu biraz rujla tamamlayabilirsiniz. Bu bizim kendimize özel görünüşümüz; bu yüzden ne yaparsanız yapın istenmeyen bulaşmaları ve makyaj talihsizliklerini önlemek için acele etmeyin!

Saçınıza Şekil Vermek

İşte, asıl eğlenceli kısım; görünüşünüzü bir araya getirmek! Saçınıza o güne uygun bir şekil verin –ofise gidecekseniz basit bir örgü veya atkuyruğu akıllıca olabilir; eğlenmek için arkadaşlarınızla buluşacaksanız biraz daha eğlenceli bir şeyler deneyebilirsiniz; mesela saçınızı gevşek bir şekilde kıvırabilir veya arkadan yukarı doğru topuz yapabilirsiniz!

Kıyafet Seçmek

Sonraki adım, kıyafet seçimi… Eğer sabahlarınız yoğun oluyorsa, kıyafetinizi bir gece öncesinde planlayabilirsiniz. Giyerken kendinizi rahat ve öz güvenli hissedeceğiniz bir kıyafet seçtiğinizden emin olun. 

En sevdiğiniz parfümünüzden sıkarak sabah rutininizi tamamlayın ve çantanızı hazırlayın; artık güne başlamaya hazırsınız!