Sporcularda istenmeyen tüyler

Sporda performansı etkileyen yoğun antrenman, taktik ve konsantrasyonun yanında istenmeyen tüyler gibi basit bir konuyu kim düşünmek ister ki? Eğer profesyonel koşu, bisiklet ve yüzme yarışlarını izlediyseniz mutlaka görmüşsünüzdür, hepsi değil; ama çoğu yarışçıda, hem kadınlar hem erkekler, vücut tüylerini alırlar.

Bunu yapmalarının aşağıdakiler gibi birçok sebebi var ve bu sadece yarışma boyunca iyi görünmek için yapılan bir şey değil!

Rahatlık

Spor aktiviteleri boyunca tüy alımı işleminin en çok karşılaşılan nedeni bu. Koşucular, bisikletçiler ve diğer atletler için hazırlanan performans kıyafetleri yapışacak kadar vücudu saran materyalden üretiliyor. Cildinizle materyal arasında ekstra bir tabaka olması, rahatsız hissettirecek, pişik ya da su toplamasına neden olacak kadar sorun yaratabilir.

Yaralanmalarda yardımcı

Çoğu sporcular, yaralanma durumlarında vücut tüylerinin yardımcı olduğunu iddia eder. Örneğin bisiklet yarışçılarında yaralanmalar için tüysüz olmak, iyileşmeyi destekler ve yaranın temiz kalmasını sağlar. Daha derin kas yaralanmalarında ve kondisyon düşüklüklerinde tüysüz olmak spor masajıyla birlikte, masaj yağının daha rahat nüfuz etmesini ve böylece daha yumuşak bir yüzeye sahip olmayı sağlar.

Tüylerden kurtulma yolları

Bir sporcu olarak doğru tüylerden kurtulma yolunu bulmak biraz zor olabilir. Her gün yapmanız gereken bir şey olarak, tıraş etmek en iyi opsiyon gibi görünse de aslında birçok sorunu da beraberinde getirir. Tıraş bıçağı, cildi tahriş edebilir ve batıkların oluşmasına neden olabilir. Bu da sporcu kıyafetleri giyenler için son derece rahatsız ve acı verici hale gelebilir.

Atletler için en iyi opsiyonlardan biri tüy dökücü kremlerdir. Tüy dökücü kremler kıldaki proteini kırar, böylece tüyün cildin yüzeyinden ayrılmasını sağlar. Yani diğer anlamıyla kremi sürdükten sonra kremle birlikte tüyleri de cildinizden silerek 1 haftaya kadar pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca sonrasında tüyler, daha yumuşak olarak çıkar.

Deneyin ve tüy alma yönteminizle mükemmel uyum gösteren performansınızla yola çıkın!