Tüy alma yöntemlerinin köküne iniyoruz

Tüy alma yöntemlerinin köküne iniyoruz

Vücudumuzdaki tüylerle ilgili hiç düşündünüz mü; biz istersek oradalar, istemediğimizde ise hemen onlardan kurtulabiliyoruz. Bu küçük yapılar, vücudumuzda gözümüzün görebildiğinden çok daha fazla ve daha karmaşık bir yapıya sahipler. Farklı tüy alma yöntemlerini düşünürken bunları da hesaba katmak gerekiyor.

Tüy alma yöntemleri nasıl çalışıyor?

Tüy alma yöntemlerine baktığımızda aslında az çok ne olduklarına dair fikrimiz vardır. Ancak yine de detaylı olarak incelemekte fayda var.

Tıraş bıçağı

Tıraş bıçağı kullandığınızda tüyler derinin hemen üstünden kesilir, kalan tüy ise sağlıklı ve uzamaya hazır olarak ciltte bekler. İşte tam da bu yüzden tüyler yalnızca birkaç saat sonra hissedilir, 1-2 gün sonra ise görünür hale gelir.

Tüy dökücü kremler

Tıraş bıçağına benzer şekilde tüy dökücü kremler de tüyü cilt yüzeyinden ayırır; ancak tüy kökünü etkilemez. Yani bu, tüylerin tıraş bıçağına karşı iki kata kadar daha uzun bir süre sonra yeniden çıkmaya başlayabileceği anlamına geliyor.

. Kremlerin ekstra avantajı ise krem, tüyü tıraş bıçağı gibi sert bir biçimde kesmez, tüydeki protein zayıflatarak tüyü kırar. Bu yüzden elinizi cildinizde gezdirdiğinizde keskin kıllar elinize batmaz.

Ağda

Ağda, tüylerin tamamen alınmasını sağlayan bir çeşit epilasyondur. Bu yöntemle tüy, kökünden alınır, yani tüyün yeniden çıkması için kıl kökünde yeniden oluşması gerekir. Bu da Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Soğuk Ağda Bantları ile 28 güne kadar pürüzsüz ışıltı demektir!

Tüy alma yöntemleri arasından belli başlı olanları inceledik. Geri dönüp baktığımızda neden bazı yöntemlerin bazı insanlarda daha iyi sonuç verdiğini görmüşsünüzdür. Eğer kendi tüy alma yönteminizden memnun değilseniz, sizin için en uygun ve en etkili yöntemi seçmek için bir kez daha düşünmenizi ve Veet katalogunu inceleyerek size uygun olan Veet ürününü seçmenizi tavsiye ederiz!