Veet Sensitive Touch ile Kaş Şekillendirme İpuçları

Veet Sensitive Touch ile Kaş Şekillendirme İpuçları

Kaşlar asla hafife alınmamalıdır; yüzün son derece önemli bir unsuru olan kaşlarınız yüzünüzü ve görünümünüzü değiştirme gücüne sahiptir. Yüzünüzü çevreleyerek güçlü, cesur bir ifade verir ve gözlerinizi ortaya çıkarır. Aradığınız doğal vurgulu kaşlara ve size uygun bir stile kavuşmak için rehberimizi takip edin.

Yüzünüze En Uygun Şekli Bulma

Öncelikle kaşlarınızın nereden itibaren başlaması gerektiğini belirleyin. Bunun için bir kalem alıp burnunuzun yan tarafına koyun ve kaşların başlaması gereken yeri işaretleyin. Kalemi burnunuzdaki aynı noktadan gözünüzün bittiği yere doğru yerleştirerek kaşlarınızın nerede bitmesi gerektiğini ve kavisin nerede olması gerektiğini görebilirsiniz. Kavis burnunuzdan yukarı doğru göz bebeğinizin kenarından geçen kalemin tepe noktasında olmalıdır.

Size yakışan mükemmel kaş şekli yüzünüzün şekline ve boyutlarına göre değişir. Düz kaşlar yüzünüzü daha kısa gösterirken, derin kavisli, köşeli kaşlar yüzünüzü vurgular ve kemik yapısını ön plana çıkarır.

İstenmeyen Tüyleri Veet Senstive Tıraş Makinesi ile Alma

İstenen kaş şeklini elde etmek için istenmeyen tüyleri almanın pek çok yolu vardır. Ağda ve ip kullanımı çok yaygın uygulamalardır ancak bu tekniklerde ustalaşmak zor olabilir. Evde uygulanabilecek kolay bir çözüm arıyorsanız yeni Veet Sensitive Touch™ Tıraş Makinasını deneyebilirsiniz.

Kaşlar için özel tasarlanan hassas başlığıyla, bu turaş makinesi istenmeyen tüyleri doğru şekilde alıp şekil vermenizi, istediğiniz vurgulu kaşlara kavuşmanızı ve tüm bunları evinizin konforunda yapmanızı sağlar. Özel bıçaklar cildinize temas etmeyeceğinden kesiklere yol açmadan mükemmel sonuç sağlar. Tüm tüyleri aynı uzunluğa getirebilmeniz için cihaza takabileceğiniz bir uzunluk tarağı da bulunmaktadır. Kullanımı son derece basit ve kolaydır.

Tüyleri alırken yüzünüzü tam olarak görebilmek için sık sık geri çekip bakmayı unutmayın. Düzeltme sonrası kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak tamamlayın.

Kaş Doldurma

Artık şeklinden memnun olduğunuza göre kaşlarınıza biraz derinlik vermeye ne dersiniz? Kaşlarınız seyrekse makyajla doldurmayı deneyebilirsiniz. Tüylerin arasındaki boşlukları doldurmak için kaş kalemleri veya pudralar çok uygundur. Genelde kaşın kavisi ve kuyruğu en vurgulu ve en koyu kısımlar olacaktır; bu yüzden bu kısımlardan başlayabilirsiniz. Yüzünüzün merkezine bakan iç kısım daha yumuşak ve doğal görünmelidir.

Kalem kullanırken, doğal saç renginize benzer bir renk seçin ve küçük küçük hareketlerle boş bölgeleri hafifçe doldurun. Rengin çok yoğun olmaması için dağıtın. Pudra kullanmak isterseniz, açılı bir fırça yardımıyla pudrayı doğrudan tüylerin çıktığı yöne doğru keskin, net bir hat çekerek uygulayın. Ardından bir kaş fırçası kullanarak (temiz maskara fırçası da olur) rengi kaşlarınıza eşit şekilde dağıtın. Bu daha doğal bir görünüm verecektir. Görünümünden memnun olana kadar pudra ekleyip taramaya devam edebilirsiniz. Bittiğinde kaş jeliyle kaşınızın görünümünü sabitleyin.

İki kaşınız tamamen aynı değilse endişelenmeyin ve aynı yapmaya uğraşmayın. Unutmayın; kaşlarınız ikiz değil kardeştir, dolayısıyla tamamen aynı olmasalar bile birlikte güzel görüneceklerdir.