İstenmeyen tüylerden kurtulduk, yaz aylarında sokaklardayız!

Uzun günler, sıcak geceler ve bol güneş ile herkes için yaz, yılın en sevilen dönemidir. Çeşit çeşit çiçeklerle doğa çok renklidir ve biz de dışarıda çok daha fazla zaman geçirme şansına sahip oluruz. Yaz aylarının sıcak havasından çokça keyif alırken, aynı zamanda uğraşılması gereken bazı durumlar da daha görünür olur, tüy alma işlemi gibi. Etek, şort gibi giysilerle cildinizi göstermeniz gereken zamanlar için her zaman hazırlıklı olmakta fayda var, baştan aşağı saklanmaya hiç gerek yok. Cildinizi yaz aylarına hazırlamak ve sağlıklı, parlak bir cilde sahip olmak için Veet olarak size bazı tavsiyelerimiz var.

Pürüzsüz bacaklarınızı sevin

Yaz gelince yapılan ilk şeylerden biri nedir sizce? Tabi ki etek boyunun kısalması! Yaz ayları için dolabınızı yeni baştan oluşturmanız harika; ancak birçok insan için kurumuş deri yaz gardırobu için cesaret kırıcı bir durum. Neyse ki bacaklarınız için alabileceğiniz çeşitli önlemler var.

Nemlendirme esas önlem, özellikle de banyodan sonra. Bununla birlikte cildin kurumasına neden olan uzun süren sıcak su banyolarını da kesmek iyi bir fikir olabilir. Sahip olduğu keskin bıçakların cildin yağ tabakasına zarar verdiği düşünülürse, tıraş bıçağı kullanmak kurumuş deri sorunu yaşayanlar için iyi bir seçenek değil. Ağda gibi cilde yararlı uygulamaları denemeyi de düşünebilirsiniz. En iyi çözüm için bu uygulamalardan birini seçip yıl boyu uygulayabilirsiniz. Böylece bacaklarınız tüm moda trendlerine sadece yaz aylarında değil, her zaman hazır olur.

Bikiniye hazırlanın

Yaz demek, sadece bacaklar için hazırlık demek değil. Eğer plaja gidecekseniz, yeni bikininizle sahilde boy göstermeyi hayal ediyor olmalısınız. Bikini bölgesi, özellikle tüy alım işlemleri için son derece hassas bir bölgedir; ancak hassas ciltlerde bile mükemmel sonuç veren çeşitli yöntemler mevcut. Bir son dakika çözümü olarak tüy dökücü kremler iyi bir seçenek olabilir. Veet Duşta Tüy Dökücü Krem’i duşta cildinize uygulayın ve 5 dakika sonra kremli bölgeyi suyla yıkayın; sadece saçınızı şampuanladığınız süre kadar bir zamanda tüylere veda edebilirsiniz! Daha uzun etkiye sahip, cildinizi haftalarca pürüzsüz tutacak bir çözüm arıyorsanız Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Soğuk Ağda Bantları kolay uygulanabilirliği ve en kısa tüylerde bile etkili olabilmesiyle sizin için harika bir seçenek. Eğer tatile hafif bir bavulla gitmek istiyorsanız da Veet ürünleri size yardımcı olur.

Yaz demek, doğal parlaklığına kavuşan cildiniz için kutlama yapma zamanı demek. Ancak tüm bu güneş ışınları altında UV ışınlarına karşı korunmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Kendinizi korumaya aldıktan sonra rahatlıkla plajda yeni bir spor aktivitesiyle uğraşabilir ya da ortalıkta güvenle gezinebilirsiniz. Tüy alma işleminin ya da kurumuş cildin size zorluk çıkarmasına izin vermeyin. Bu tavsiyelerimizle parlak, sağlıklı cildinizi istediğiniz zaman güvenle gösterebilirsiniz!