Cildinizin nemini korumak için ipuçları

Nemlendirme cildinizin iyi beslenmesini ve sağlıklı olmasını sağlar, sizde alabildiğine güzel görünür ve güvenle ışıldarsınız! Hepimiz pürüzsüz güzellikte bir cilt istiyoruz ve Veet bunu elde etmemize yardım ediyor. Pek çok Veet ürünü nemlendirici maddeler içeriyor, mesela tüy dökücü kremler yumuşatıcı özelliğiyle bilinen Lotus Sütü ile zenginleştiriliyor. Böylece cildiniz pürüzsüz olmakla kalmayıp ipeksi yumuşaklık kazanıyor ve besleniyor. Üstelik yeni çıkan tüyler de daha yumuşak oluyor.

İşte güzellik rutininize ekleyebileceğiniz harika ipuçları:

  • Her gün 6 - 8 bardak (1,5 - 2 litre) su içerek cildinize içeriden su verin.
  • İyi bir nemlendirici krem kullanın. Gün içinde hafif bir krem kullanıp, geceleri güçlü bir nemlendirici sürerek cildinize bir güzellik yapabilirsiniz. Cildin kurumaya daha açık olduğu kış aylarında bu daha da önemlidir.
  • Cildinizi ölü deri tabakalarından arındırmak için derinlemesine temizlik yapın. Haftada bir derinlemesine temizlik yapmak pek çok cilt tipine uygundur, ama hassas bir cildiniz varsa bunu on beş günde bir yapın.
  • Hava kapalı olduğu zaman bile güneş kremi kullanın, cildinizi UV (morötesi) ışınlardan koruyun.
  • Uzun süreli, sıcak duş almak cildinizi kurutabilir. Su sıcaklığını dayanabildiğiniz kadar azaltın. Etkisini kısa zamanda görecek ve buna değdiğini anlayacaksınız!
  • Tıraş bıçağı yerine Veet Tüy Dökücü Krem kullanın. Veet kremleri tüyleri almakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi de nemlendirir.