Kışın da Yaz Rutininizi Sürdürüyor musunuz?

Geceler uzadı, saatler geri alındı ve yaz elbiseleri kaldırıldı. Kazaklar, uzun kollular, kalın külotlu çoraplar ve termal pantolonlar zamanına girdik!

Kış mevsiminde sıcak sıcak sarmalandığımız için güzellik rejiminizin kayıp gitmesine izin vermeyin.

Kışın Ağda Yapmanın Yararları

  • Ağda cildinizi tazeler ve kuru cilde neden olabilen cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar.
  • Manzarayı düzeltmek için jilet kullanmak aklınızı çelemeyecek çünkü işin ucunda ağdanın yaptığı bütün güzel işleri tersine çevirmek var.
  • Yazın canla başla uğraştığınız güzelim pürüzsüz cildi sürdürebilirdiniz.
  • Son dakika kış partileri için o uzun elbiseyi üstünüze geçirip dışarı fırlayabilirdiniz!

Kışın ağda yapmaya gerek yokmuş gibi hissetmeyin çünkü sizi harika gösterecek ve hissettirecek bazı kolay ve hızlı çözümler var. Ağda salonunun yolunu tutmaktansa evinizin rahatlığında Veet Sir Ağda Bantları ve Ilık Ağda sayesinde kaliteli sonuçlar elde edin. Kış boyunca düzenli ağda yaparak bacakları ve koltuk altlarını tekrar dışarı açma zamanı geldiğinde tüyleriniz daha açık renkli ve daha ince olacak. Kışın önemli sorunlardan biri kuru cilttir, insanlar buna karşı çılgınca nemlendirici kullanırlar. Ne var ki bu nemlendirme, ölü cilt ve tıkalı gözenekler üzerinde genelde boşa gider. Ağda yapmak ölü deriyi yenilemeye yardımcı olur ve cildinizi tazeler, böylece nemlendirici kullandığınızda krem gitmesi gereken yere gider.

Ağda yapmak kışın biraz daha acı verici gelebilir çünkü sıcaklık düştüğünde tüm vücudunuz foliküllere kadar büzülür. Bu foliküller tüyleri sıkı sıkı tuttuğu için tüyler çekildiğinde biraz daha acıyabilir. Bununla mücadele etmenin basit bir yolu var; ağda yapmadan önce bölgeyi ılık suyla silin veya yıkayın. Bu, cildinizin gevşemesini ve gözeneklerinin açılmasını sağlar, böylece ağdadan kaynaklanan acı ve rahatsızlık önemli ölçüde azalır ama ağdayı uygulamadan önce bölgenin iyice kurulanması gerektiğini unutmayın. Ağda dışında, Veet tüy dökücü kremler de kış aylarında kullanılabilir.

Bu kış, tüy alma rutininizi devam ettirerek ilerleyen zamanda çabalarınızın meyvesini toplayın.