Cildinize İyi Bakın!

Üzülürsünüz, yüzünüz asılır; mutlu olursunuz, yüzünüzde kocaman bir gülümseme belirir. Soğuk havada kollarınızı, bacaklarınızı koruyabilirsiniz de yüzünüzü tamamen kapatamazsınız. Sıcak havalarda ilk olarak yüzünüz güneşin yakıcı etkisini hisseder.

Aslında yüzümüz dış etkenlerden ve yaşam tarzımızdan ne kadar da etkileniyor değil mi? Peki yüzümüze gereken özeni gösterebiliyor muyuz? Bir gün içinde yalnızca yarım saatimizi ayırsak, yeterli bir bakımla harika bir cilde kavuşabiliriz. Kulağa ne kadar kolay geliyor oysaki.

Sağlıklı bir cilt için ilk yapmanız gereken, cilt bakımınıza özen göstermektir. Bunun için ise şunları düzenli olarak mutlaka yapmalısınız; 

-Nemlendirici krem kullanmak

-Her gün makyajı temizlemek

-Özellikle yaz aylarında cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak

-Haftada ya da iki haftada bir maske ya da peeling yapmak

Yüzdeki tüylerden kurtulmak gerekli mi?

 Eğer ışıl ışıl bir cilt ise hayaliniz, yalnızca bakım yapmak yeterli olmayacaktır. Yüzünüzdeki istenmeyen tüyler cildinizi mat ve bakımsız gösterebilir, aynada her baktığınızda keyfinizin kaçmasına neden olabilir. Bu nedenle yüzdeki tüylere karşı genellikle kullanılan iki yöntem mevcuttur; beyazlatıcı krem ile cildi beyazlatarak dikkat çekmelerini engellemek ya da tüyleri almak.

Beyazlatıcı krem, genellikle cilt rengini açmak ve tüylerini almak istemeyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu işlem için çeşitli kimyasal bileşenlere sahip losyonlar kullanılır. Genellikle Ortadoğu ve Afrika’da siyahi kadınların kullandığı bir yöntemdir. Ancak bu, pek de faydalı bir çözüm değildir; çünkü eğer cilt hassas ise kullanılan ürünler cildi tahriş edebilir. Üstelik günümüzde uzmanlar, bu beyazlatıcı kremlerde bulunan kimyasalların tartışmalı olduğunu da belirtmektedir. Ayrıca cildi beyazlatırken tüylere özel bir uygulama yapılmayacağından, yakından bakıldığında tüyler görülebilir. Yani çok da etkili bir sonuca sahip olduğu söylenemez.

Tüy alma ise ağda bandı ile tüylerden kurtulmayı kapsar. Ağda ile alınan tüyler, düzenli kullanımla daha geç çıkmaya başlar. Kıl kökleri zayıflayacağından zamanla daha az tüy çıkar. Pratik, basit ve etkili sonuca sahip bir uygulamadır. 28 güne kadar etkili Veet Yüz Bölgesi İçin Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ile en kısa tüylerde bile mükemmel sonuç alabilir, pürüzsüzlüğün keyfini harika bir yüz bakımıyla çıkarabilirsiniz.