evde-biyik-nasil-alinir

   Evde Bıyık Nasıl Alınır

   Cildinize pürüzsüz bir görünüm kazandırmanın yolu, etkili bir cilt bakım rutini uygulamaktan ve cildi istenmeyen tüylerden arındırmaktan geçer. Cildinizi dudak üstü tüylerinden arındırmanın birçok farklı ve basit yöntemi bulunur. Üstelik, söz konusu yöntemleri evde tek başınıza da kolaylıkla uygulayabilir, cildinizdeki pürüzsüz ve temiz görünümün keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer siz de evde bıyık alma işleminizi kolayca ve kuaför kalitesinde gerçekleştirmek istiyorsanız gelin uygulayabileceğiniz yöntemlere birlikte göz atalım.

    

   Evde Bıyık Nasıl Alınır?

   Dudak üstü tüylerinin alınma nedeni, yüze pürüzsüz ve temiz bir görünüm kazandırmaktır. Bu sayede makyaj öncesinde de cildinizi makyaja hazırlayabilir, hayalinizdeki pürüzsüz görünüme kavuşabilirsiniz. Tüylerin sıklığı, rengi ve görünümü her kadında farklılık gösterebilir. Ancak az sonra sözünü edeceğimiz evde kolay bıyık alma yöntemlerinin tümü, her kadın tarafından gönül rahatlığıyla uygulanabilir.

    

   Evde bıyık alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, cildinize hasar verebilecek ölçüde sert hareketlerden ve riskli yöntemlerden kaçınmanızdır. Aksi takdirde cildinizde kızarıklık ve tahriş oluşumuna yol açabilirsiniz. Cildinizde halihazırda bir tahriş oluşumu ya da yara varsa, cildiniz sağlığına kavuşana dek bıyık alma rutininizi ertelemeniz tavsiye edilir. Cildinize nazik davrandığınız ve söz konusu yöntemleri dikkatle uyguladığınız sürece kuaföre gitmenize gerek kalmadan, evde dudak üstü tüylerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

   Evde Bıyık Alma Yöntemleri Nelerdir?

   Aşağıda yer alan 3 temel yöntemden dilediğinizi uygulayarak dudak üstü tüylerinizi cildinizden arındırabilir, pürüzsüz ve estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

   Ağda ile Bıyık Alma

   Dudak üstü tüylerinizden kurtulmanın en uzun süreli ve pratik yollarından biri, ağda yöntemini tercih etmektir. Ağda tüyleri kökünden aldığı için, günlerce pürüzsüz bir görünüm yakalayabilir, acı hissini en az seviyeye indirebilirsiniz. Kullandığınız ağdayı erittikten sonra bir spatula yardımıyla dudağınızın üstüne ince bir katman halinde tüylerinizin çıkış yönünün tersine doğru sürmeniz, daha sonra katmanın üzerine ağda bandı yapıştırmanız yeterlidir. Ağda bandını çektiğinizde, dudak üstü tüylerinizi arındırabilirsiniz. Fakat, ağda eritmek oldukça zaman alan bir yöntemdir. Daha pratik, hazırlık süresi gerektirmeyen yüz ağda bantlarını tercih edebilirsiniz.

   Ağdayla bıyık alma işlemini daha pratik ve basit bir hale dönüştürmek istiyorsanız, yeni Easy Gelwax teknolojisiyle üretilen Veet yüz ağda bantlarını tercih edebilirsiniz. Easy Gelwax teknolojisi sayesinde, yüz ağda bantlarını kullanmadan önce ovuşturarak ısıtmanıza gerek kalmaz. Bantları doğrudan birbirinden ayırarak kullanabilir, zaman kazanabilirsiniz. Cilt üzerinde kolaylıkla dağılan ve tüylere yapışan jel formülü ile bu ağda bantları, en kısa tüyleri bile kökünden yakalayarak size pratik bir kullanım deneyimi sunar.

   Her cildin tercih edebileceği, şeffaf, kokusuz ve alerjik reaksiyonları minimize etmek için tasarlanan Veet Pure Yüz Ağda Bandı’nı seçmeniz yeterli! Yüz ağda bantlarını tüylerinizin çıkış yönüne doğru yapıştırdıktan sonra tek hamlede çekebilir; 28 güne kadar süren, kuaför kalitesinde pürüzsüzlük hissinin tadını çıkarabilirsiniz.

   İple Bıyık Alma

   Kuaförlerde de sıklıkla tercih edilen bir yöntem olan iple bıyık alma, ilk etapta biraz tecrübe ve pratiklik gerektiren bir seçenektir. Bu yöntemi uygulamak için mümkün olduğunca ince bir ipe ihtiyacınız var. Dilerseniz ince dikiş iplerini kullanabilirsiniz.

   Dudak üstü tüylerinizi iple almak için, seçtiğiniz ipi yaklaşık 2 karış uzunluğunda olacak şekilde kesin ve ipin iki ucunu birbirine bağlayın. Daha sonra baş ve işaret parmaklarınızı ipin her iki yanından geçirin. Bir elinizin bileğinizi döndürerek ipin ortasını yaklaşık on tur boyunca döndürün. Başka bir deyişle, bileğinizi döndürerek ipinizi yatay bir 8 görünümüne kavuşturun.

   İpin burgulu kısmını dudağınızın üstüne getirerek sırasıyla ellerinizin işaret ve baş parmaklarını birbirine yaklaştırıp uzaklaştırın. Bu sayede ipin ortasında oluşan burgu dönerek bıyıklarınızı kolaylıkla almanızı sağlar. Eliniz alıştıkça bu işlemi daha hızlı ve pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ancak acısız ve hızlı bir işlemi tercih ediyorsanız, iple bıyık almak ilk etapta size biraz zaman kaybettirebilir. Ayrıca, bu işlemin yanlış uygulanması tüylerinizin kırılması, köklerinin içeride kalması gibi sıklıkla yaşanılan sorunlara sebep olabilir. Bu sorun, sivilce oluşumu, dudak üstü bölgedeki tüy kökü görüntüsünün kalması, oldukça kısa bir süre içerisinde tekrar çıkmaları gibi sorunlara sebep olabilecektir. Bu sebeple, ipte bıyıklarınızı almadan önce iki kez düşünmekte fayda var.

    

    

    

   Sıkça Sorulan Sorular

   Ne sıklıkta ağdayla bıyıklarımı alabilirim?

   Dudak üstü tüylerinizi alma sıklığınız, tamamen size kalmış.

    

   Ağdayla bıyık almak tüyleri sertleştirir mi?

   İstenmeyen tüylerin sıklıkla alınması, sanılanın aksine kıl köklerini kalınlaştırmaz.

    

   Regl döneminde bıyık alınır mı?

   Regl dönemi boyunca vücudunuzda yaşanan hormon değişimleri, acı ve hassasiyet eşiğinizin de değişmesine yol açabilir. Ancak hissedeceğiniz acının düzeyi haricinde, regl döneminde dudak üstü tüylerinizi almanızın hiçbir sakıncası yoktur.

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

   İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi yöntemi tercih etmelisiniz? Detaylı bilgi için tıklayın!

   Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları

   Yüzünüzdeki istenmeyen tüyler canınızı mı sıkıyor? Yüz tüylerinden kurtulmanın en pratik ve kolay yollarını sizin için bu yazımızda derledik.

   Evde Kaş Nasıl Alınır?

   Kaşlarınızı kuaföre gitmeden almak mümkün! Evde kaş almanız için ipuçlarına ve yöntemlere göz atın.