evde-kas-nasil-alinir

   Evde Kaş Nasıl Alınır

   Kaşlarınızın şekli ve görünümü doğrudan yüz ifadenizi etkiler. Bu nedenle kaşlarınızı doğru ve biçimli bir şekilde alabilmek ilk etapta size korkutucu görünebilir. Ne var ki doğru kaş alma teknikleri izlendiği sürece, kaşları ideal forma kavuşturmak oldukça kolaydır. Siz de kaşlarınızı çok daha ekonomik ve pratik bir şekilde almak istiyorsanız kaş alma yöntemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız yeterli. Çünkü sizin için uygun tekniği seçtikten ve biraz pratik yaptıktan sonra, kaşlarınızı aldırmak için kuaföre gitmenize gerek kalmayacağından emin olabilirsiniz. Dilerseniz, sözü daha fazla uzatmadan “Evde kaş nasıl alınır?” sorusunu yanıtlamaya geçelim!

   Evde Kaş Nasıl Alınır?

   Her kişinin tercih ettiği kaş alma yöntemi farklı olabilir. Ancak kaşlarınızı almaya başlamadan önce, yanınızda temel kaş alma aleti ve ekipmanlarını bulundurmanızda fayda var. Bir kaş tarağı yardımıyla ilk adımda kaşlarınızı taramak, kurtulmak istediğiniz tüyleri belirlemeniz açısından size yol gösterir. Kaş makasınızı her an yanınızda bulundurduğunuz takdirde, almak yerine yalnızca kısaltmak istediğiniz kaş tüylerini kolaylıkla kesebilirsiniz.

    

   Eğer kaşlarınızın doğal formunu koruyarak yalnızca kaş yanlarında çıkan küçük tüyleri almak istiyorsanız kaşlarınızın renginden daha koyu ya da açık tonda bir göz kalemiyle kaşlarınızı çerçeveleyebilirsiniz. Böylelikle yalnızca çerçeve dışında kalan tüyleri alabilir, kaşlarınızın formunu yanlışlıkla bozma riskinden kaçınabilirsiniz.

    

   Evde Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir?

   Gelelim evde kaş alma yöntemlerinden söz etmeye… Aşağıda yer alan yöntemlerden size en pratik ve basit gelen seçeneği belirleyerek kaş alımı işleminize hemen başlayabilirsiniz.

    

   İple Kaş Alma

   Kuaförlerde de sıklıkla rastlayabileceğiniz bir uygulama olan iple kaş alma, ilk etapta size zor görünebilir. Hızlı ve pratik bir uygulama yapabilmeniz için elinizin iple kaş almaya biraz alışması gerekir. Bu yöntemi uygulamak için yaklaşık 2 karış uzunluğundaki bir dikiş ipini koparın ve ipin iki ucunu birbirine düğümleyin. Daha sonra ipi iki elinizin işaret ve baş parmakları arasından geçirin ve bir elinizi döndürerek ipin ortasının bir burgu haline gelmesini sağlayın. İpin burgulu bölümünü kaşlarınızın almak istediğiniz bölümüne yaklaştırarak bir elinizin işaret ve baş parmaklarını açın.

   Bu sayede istenmeyen tüyler ipin burgulu kısmına takılarak kökünden alınır. Ancak kaşlarınızın altında yer alan ince cilt dokusunu ipe sıkıştırmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bu bölgede kızarıklık ya da tahriş oluşabilir.

    

   Cımbızla Kaş Alma

   Cımbızla kaş alma yöntemi, kaşlarınızın etrafında çıkan az sayıda tüyü almak için etkili olabilir. Ne var ki cımbızla kaş alırken tüylerinizi kökünden almakta zorlanabilirsiniz. Öte yandan, cımbızla aldığınız ince tüyler her uygulama sonrasında biraz daha kalınlaşabilir. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz, kullandığınız cımbızın hijyenik olduğundan emin olmalısınız. Kaşlarınızı yalnızca cımbız kullanarak almayı düşünüyorsanız her bir istenmeyen tüyü cımbızla tek tek çekmek size biraz vakit kaybettirebilir.

    

   Ağdayla Kaş Alma

   Kaş almanın en pratik ve hızlı yollarından biri, ağda yöntemini tercih etmektir. Cilt tipinize özel bir ağda kullandığınızda tahriş ve kızarıklık oluşumundan kaçınabilir, kaşlarınızın doğal formunu bozmadan istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Yüzde kullanıma özel olarak tasarlanan sir ağda bantları, küçük formları ile size pratik bir kullanım deneyimi sunar. Ağda bandını kaş çevrenizdeki istenmeyen tüylere yapıştırabilir ve bandı tek hamlede çekerek pürüzsüz bir görünüm yakalayabilirsiniz. Böylelikle zamandan kazanabilir, acı hissini minimize edebilirsiniz. Veet Pure Yüz Ağda Bandı’nın 28 güne kadar kalıcı sonuç verdiğini biliyor muydunuz? Şeffaf, kokusuz ve kızarıklık karşıtı formülü sayesinde alerjik reaksiyonları minimize etmek için tasarlanan bu üründen herkes yararlanabilir!

   Erkekte Kaş Alma Teknikleri

   Tıpkı kadınlar gibi, erkekler de zaman zaman kaşlarını şekillendirmeye ya da kaş ortası alma işlemine ihtiyaç duyar. Az önce sözünü ettiğimiz kaş alma yöntemlerinin tümü, erkekler tarafından da gönül rahatlığıyla uygulanabilir. Kaşlarınızı bir cımbız yardımıyla şekillendirebilir, eğer kaşlarınızın formunu bozmaktan korkuyorsanız, işlem öncesinde kaşlarınızı tarayarak istenmeyen tüyleri belirleyebilirsiniz. İki kaşınızın ortasında, altında ya da üstünde yer alan istenmeyen tüyleri ise, dilerseniz iple de kolaylıkla alabilirsiniz.

    

   Cilt Yapınıza Uygun Veet Sir Ağda Bantları

   Cildinizin yapısına uyum sağlayan ve en kısa tüyleri bile kökünden yakalayarak sizi 28 güne dek süren pürüzsüzlük hissiyle buluşturan Veet Sir Ağda Bantları ile kaşlarınızı kolaylıkla alabilirsiniz. Hassas bir cildiniz varsa, Veet Pure Yüze Özel Sir Ağda Bantlarının şeffaf, kokusuz ve kızarıklık karşıtı formülü tam size göre. Alerjik reaksiyonları minimize etmek için özel olarak geliştirilen sir ağda bantları, cildinizi irite etmeden istenmeyen tüylerinizden kolaylıkla kurtulmanıza yardımcı olur.

   Eğer normal cilt tipine sahipseniz, Veet Normal Ciltler İçin Yüz Sir Ağda Bantlarını tercih edebilirsiniz. Shea yağı ve açai üzümü kullanılarak geliştirilen özel formülü ile sir ağda bantları, cildinizi nemlendirerek istenmeyen tüylerden arındırır. Siz de kaşlarınızı birkaç dakika içinde dilediğiniz forma kavuşturabilir, cildinizdeki pürüzsüzlük hissinin keyfini çıkarabilirsiniz.

    

   Sıkça Sorulan Sorular

    

   Kaş aldıktan sonra ciltte kızarıklık oluşur mu?

   Her kişinin cildinin yapısı ve hassasiyet düzeyi bir diğerinden farklı olabilir. Kaşlarınızı iple ya da ağdayla aldığınızda cildinizin geçici bir süreliğine kızardığını fark ediyorsanız , hassas ciltler için özel olarak hazırlanan Veet Pure Yüze Özel Sir Ağda Bantları'ndan yana yapabilirsiniz.

    

   Kaşlarımı alırken onların formunu bozmaktan korkuyorum, ne yapmalıyım?

   Kaşlarınızın formu yüz ifadenizi ve simanızı doğrudan etkilediği için kaşlarınızı alırken hata yapmak sizi korkutabilir. Ancak endişelenmenize hiç gerek yok. Eğer anlık bir hatayla kaşlarınızın formunu bozmaktan çekiniyorsanız, kaşlarınızın tonundan farklı renkte bir göz kalemiyle kaşlarınızın doğal hatlarını çerçeveleyebilirsiniz. Çizdiğiniz hattın dışında kalan tüyleri alabilir, böylelikle kaşlarınızın formunu koruyabilirsiniz.

    

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.

   İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

   İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi yöntemi tercih etmelisiniz? Detaylı bilgi için tıklayın!

   Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları

   Yüzünüzdeki istenmeyen tüyler canınızı mı sıkıyor? Yüz tüylerinden kurtulmanın en pratik ve kolay yollarını sizin için bu yazımızda derledik.

   Evde Bıyık Nasıl Alınır?

   Bıyıklarınızdan kuaföre gitmeden kurtulmak mümkün! Evde bıyık almanız için ipuçlarına ve yöntemlere göz atın.