hamilelikte-agda-tuy-dokucu-krem-kullanimi

   Hamilelikte Tüylerden Kurtulma Yolları

   Hamilelik, bir kadının hayatında tecrübe ettiği en farklı ve özel dönemlerden biri. Hem süreç hem de doğum sonrası yepyeni bir macera, bambaşka bir dünya. Zaman zaman yorucu, çoğunlukla heyecanlı ve duygusal geçen hamilelik dönemi boyunca vücuttaki hormon seviyelerinde ve dengelerinde de birçok değişiklik yaşanır. Yeni duruma uyum sağlayıp, bebeğin ve annenin sağlığı için en iyi ortamı yaratmaya çalışan hamilelik hormonlarından biri olan androjen ise çoğu zaman tüylerde artışa, koyulaşmaya sebep olur. Vücut tüylerinden rahatsız olan anne adayları için bu durum can sıkıcı gibi gözükse de, Veet ile hayatın her döneminde olduğu gibi hamilelikte de pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Hassas ciltlere özel ürünlerle hamilelikte epilasyon yapabilir, bu benzersiz tecrübenin tadını istenmeyen tüyler olmadan çıkarabilirsiniz.

   Hamilelikte epilasyon uygulamalarında nelere dikkat edilmeli?

   Normal zamanlarda kullanılan tüy alma yöntemlerini hamilelikte epilasyon için de kullanabilirsiniz. Burada önemli olan vücutta ve ciltte yaşanan değişikliklerin farkında olarak, doğru ürünler tercih etmek ve daha özenli davranmaktır. Gebelikte ağda, tüy dökücü ürünler ya da tıraş bıçağı kullanırken cildin tahrişe daha yatkın olduğunu unutmamalı, hijyene ve işlem sonrasındaki bakımlara her zamankinden daha çok önem vermelisiniz. Hassas ciltlere özel ürünleri, doğal bileşenlerden oluşturulan Natural serisi ile Veet ailesi, hamilelik boyunca ihtiyaç duyduğunuz pratikliği ve bakımı size sunmak için burada!

   Hamilelikte ağda yapmak

   İstenmeyen tüyleri almak için gebelikte ağda kullanmanın bir sakıncası yoktur. Yüz ve göğüs bölgelerindeki tüylere hamilelikte ağda yapmak için Veet yüz ağda bantlarını, vücut tüyleri içinse bölgelere özel üretilen Veet sir ağda bantları kullanılabilir. Shea yağının yatıştırıcı etkisiyle formülleri güçlendirilen Veet Naturals serisi, size konforlu bir ağda deneyimi sunar. Elbette tenin çok hassas olduğu bu dönemde ağda sonrası tahrişler daha sık görülebilir, ancak endişelenmeyin. Gebelikte ağda uygulamaları sonrasında doktor onaylı antiseptik bir losyon veya tamamen doğal içerikli aloe vera jelleri ile cildinizi yatıştırabilirsiniz.

   Tıraş bıçağı

   Hamilelik boyunca istenmeyen tüylerden tıraş bıçağıyla da kurtulabilirsiniz. Fakat normalden daha hızlı çıkan kıllar bir zaman sonra her gün tıraş etme ihtiyacı hissettirebilir. Bu noktada jilet yanıklarına ve hassaslaşan cildin ileri düzeyde tahriş olma ihtimaline karşı dikkatli olmalı, uygulama sıklığını geniş tutmaya çalışmalısınız. Her seferinde temiz ve passız bir jilet kullandığınızdan emin olmalı, ciltte oluşan kesiklere de dikkat etmelisiniz. Ayrıca ulaşamadığınız noktaları görmeden tıraşlamak tehlikeli olabilir. Bu noktada yaşanabilecek sorunları önlemek için hamileliğin ilerleyen dönemlerinde işlem sırasında yardım alabilirsiniz.

   Tüy dökücü kremler

   Gebelikte ağda yapmak normal zamandan daha can yakıcı olabilir. Tıraşladıkça daha sık çıkan tüylerle uğraşmamak, hassaslaşan tende acısız sonuçlar elde etmek istiyorsanız, hamilelik süresince tüy dökücü kremler kullanabilirsiniz. Kullanımı çok rahat olan tüy dökücü ürünleri temizlenmesini istediğiniz bölgeye tüyleri kapatacak kadar sürün, 5 dakika sonra spatula yardımıyla temizleyin ve cildi bol su ile yıkayın. Eğer kullanacağınız ürünün hassaslaşan tende alerjiye sebep olmasından  çekiniyorsanız, Veet Naturals tüy dökücü serisiyle tanışın! Doğal içeriklerle zenginleştirilen Naturals serisi ile istenmeyen tüylerinizden 5 dakikada kurtulabilirsiniz. Duşta kullanıma uygun kremleri ve ulaşılması güç yerler için rahatlıkla kullanabileceğiniz sprey formu ile Veet tüy dökücü ailesi, hamilelik boyunca kendinizi iyi hissetmeniz için her zaman yanınızda!

   Hamilelikte epilasyon, istenmeyen tüyler canınızı sıkmasın. İçinde bulunduğunuz özel dönemin keyfini pürüzsüz ve yumuşak bir tenle sürmek isterseniz, Veet ürünleri arasından dilediğinizi gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Kullanımı kolay, pratik ürünleri zahmetsizce alın ve hamileliğin tadını çıkarın!

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Tüy Dökücü Kremler

   İlk kez kullanacaklar ve tüy dökücü kremler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derledik!

   İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

   İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hangi yöntemi tercih etmelisiniz? Detaylı bilgi için tıklayın!

   Hipoalerjenik Ürünlerin Faydaları Nelerdir?

   Hipoalerjenik ürünlerinin faydaları nedir hemen öğrenin!

   Ağdadan Sonra Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Nedir?

   Ağda sonrasında hassaslaşan cildinize nasıl bakım yapmalısınız öğrenin.