hassas-ciltlerde-agda-ve-tuy-dokucu-krem-nasil-kullanilir

   Hassas Ciltlerde Ağda ve Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

   Tüyleri almak istiyor, ama sonrasında ciltte oluşan tahrişlerden çekiniyor musunuz? Ya da çok severek aldığınız o mini elbiseyi pürüzsüz bacaklarla giymek isterken, kendinizi kızarıklıklara bakarken mi buluyorsunuz? Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Cilt yapısı hassas olan ya da vücudunun hassas bir döneminden geçen bütün kadınların yakından bildiği bir durum bu. Peki, yok mu hem tüysüz hem pürüzsüz hem de yumuşacık, tahriş olmamış bir tene sahip olmanızı sağlayacak, hassas cilt tüy alma yöntemleri? Veet ile elbette var! Gücünü doğal bileşenlerden alan, cildi yatıştıran formüllerle zenginleştirilmiş Veet ürünleri ile artık o hayal ettiğiniz ipeksiliğe merhaba, tahriş olmuş kızarık ciltlere elveda diyebilirsiniz!

   Hassas ciltler için ağda kullanımı

   Çabuk kızaran, narin bir cilt yapısına sahip olmanız, istenmeyen tüylerden kurtulurken ağda yapamayacağınız anlamına gelmiyor. 4 haftaya kadar süren etkisiyle Veet sir ağda bantları, pürüzsüz bir tene ulaşma yolunda hassas ciltler için ağda konforu arayanlara özel olarak geliştirildi. Badem yağının nemlendirici ve onarıcı etkilerinin, cildi onaran ve güçlendiren E vitaminiyle buluştuğu Veet hassas ciltler için ağda serisiyle, ipeksi bir tenin keyfini doyasıya yaşayın. Easy-Gelwax teknolojisiyle elde ısıtmadan, paketinden çıkarıp direkt kullanabileceğiniz ağda bantlarını vücudun yüz, bikini bölgesi, koltuk altı gibi narin bölgelerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   Hassas ciltlerde tüy dökücü krem uygulaması

   Cildim zaten hassas, ağda ile tüylerimi alırken canım yansın istemiyorum, diyorsanız tüy dökücü ürünleri tercih edebilirsiniz. Duşta kullanım olanağı sunan kremleri, ulaşması zor bölgelerde daha rahat uygulama sağlayan sprey formlarıyla Veet tüy dökücüler, 5 dakika içerisinde sizi istenmeyen tüylerinizden kurtarır. Bu aşamada hassas ciltlerde tüy dökücü alerji yapar mı diye çekinmenize de gerek yok. Veet’in hassas ciltlere özel ürünleri ve Naturals serisinin doğal bileşenleri sayesinde cildi tahriş etmeden parlak ve ipeksi bir tene sahip olabilirsiniz. Tüyleri kapatacak kadar sürdüğünüz kremi 5 dakika sonra spatula yardımıyla temizleyin ve cildinizi bol su ile yıkayın. İşte hassas ciltlerde tüy dökücü ürünlerle mükemmel pürüzsüzlüğe sahip olmak bu kadar kolay!

   Hassas ciltler için tavsiyeler ve ipuçları

   Her şeyden etkilenebilen cildinize herkesten daha iyi bakmalı, daha çok özen göstermelisiniz. Cilt tipini tanımalı, tenin ihtiyaç duyduğu bileşenleri ona sunmalısınız. Hassas cilt tüy alma yöntemlerini uygularken ve işlem sonrasında dikkat edeceğiniz birkaç nokta, cilt tipinize uygun doğru ürünler ile daha sağlıklı, parlak ve yumuşak bir tene sahip olabilirsiniz.

   Hassas ciltler için en önemli nokta nemdir. Cildin kurumamasına, her zaman nemli ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Aşırı sıcak duşlardan kaçınmalı, her banyo sonrasında mutlaka nemlendirici ürünler kullanmalısınız. Ayrıca güneşin yakıcı etkilerine karşı dikkatli olmalı, dışarıya çıkmadan önce kaliteli bir koruyucu sürmeye özen göstermelisiniz.

   Tenin yapısını koruyan yağ ve su bileşenlerinin dengesine dikkat etmek, elastik ve kendini yenileyebilen bir cilde sahip olmak için çok önemlidir. Bu noktada yapay içerikli kozmetiklerdense, cildin yapı taşlarını destekleyen, uygun pH değerlerine sahip, medikal ürünler tercih edebilirsiniz.

   Pütürlü kumaşlar sürtünme sebebiyle teni tahriş eder. Hassas ciltlerde çok daha rahatsız edici boyutlarda olabilecek bu tahrişlerin önüne geçmek için daha rahat kıyafetler giymeye, hava alan kumaşlar kullanmaya, ipekli yastık kılıflarında uyumaya özen göstermelisiniz. Ayrıca cildi kurularken sert havlulardan kaçınmalı, tenin nemini nazik, yavaş hareketlerle almalısınız. Ter ve deniz suyunun tuzlu yapısı cildi yakar. Spor sonrasında, sıcak günlerin sonunda veya denizden çıktığınızda fazla zaman kaybetmeden vücudu temiz suyla yıkamalısınız. Hassas ciltler için ağda uygulama öncesinde tenin kuru olduğundan emin olmak çok önemlidir. Uygulama sonrasında da antiseptik ürünler, aloe vera jelleri kullanarak cildi yatıştırabilirsiniz. Hassas ciltlerde tüy dökücü kremler kullanırken, ürünü talimatlarda yazan süreden fazla tutmamalı, işlem sonrasında cildi bol su ile hiç kalıntı kalmayacak şekilde temizlemesiniz.

   Narin bir cilt yapınızın olması, daha pürüzsüz ve ipeksi bir tene kolayca ulaşmanıza engel değil. Veet’in zengin içerikli ürünleri, doğal yağlarla güçlendirilen formülleri ile tüyleri almak daha kolay, kıyafet seçimleri daha özgür, hayat daha keyifli!

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Tüy Dökücü Kremler

   İlk kez kullanacaklar ve tüy dökücü kremler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derledik!

   Hipoalerjenik Ürünlerin Faydaları Nelerdir?

   Hipoalerjenik ürünlerinin faydaları nedir hemen öğrenin!

   Bacaklarda Kaşıntı ve Kızarıklık

   Bacaklarda oluşan kaşıntı ve kızarıklık nasıl geçer öğrenmek için tıklayın.

   Tüy Dökücü Krem ve Ağdanın Doğru Kullanımı Nasıl Olmalı?

   Tüy dökücü krem kullanırken nelere dikkat edilmeli ve ağda kullanırken işimizi kolaylaştıracak ipuçları nelerdir heme öğrenin.